Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Węza pszczela


Recommended Posts

Ja też tam praktycznie od samego początku przerabiam, bardzo dobra cena, no i glanc węza, równe komórki nie poprzeciągane, pszczoły bardzo dobrze budują nie to dziadostwo co miałem od Łysonia w pierwszym roku tragedia firanki mi robiły z tej węzy a poza tym jakaś taka blada bez koloru przeźroczysta chyba 80% parafiny/cerezyny w niej było  :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ja wyrabiam w Miód Podkarpacki , taniej nigdzie nie ma. Próbowałem odlewać ale ta technologia nie dla mnie , walce kupię jak przekroczę 100 . Lub po pierwszej wpadce.

 

Dzięki ...wszedłem na ich stronę ...no chyba solidna firma..jak nazbieram więcej woskowiny dam im do przerobienia

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ...wszedłem na ich stronę ...no chyba solidna firma..jak nazbieram więcej woskowiny dam im do przerobienia

W piątek wysłałem do nich , do Krosna wszystko co udało mi się uzbierać (kupić , wytopić i wymienić ) od wczesnej wiosny .

Razem  300kg.

Z tego kilkadziesiąt kg. jest już zamówione na wymianę za wosk .

Ok 50-60kg, zostawię dla moich pszczółek (trochę mam zeszłorocznej) , a reszta pójdzie na wymianę z innymi pszczelarzami .

Jeśli ktoś chętny , to wkrótce będzie można wymienić .

Wosk jasny bez zanieczyszczeń wymieniam w stosunku 1,8kg. wosku za 1kg. węzy .

Nie interesują mnie woski od importerów , handlarzy ... Tylko naturalne woski od pszczelarzy .

Wystawiam rachunki ( a w zasadzie moja Żona  :)  )  i na życzenie dołączę kopię dokumentu z przebiegu sterylizacji .

http://pasieka24.otwarte24.pl/63,Wymiana-wosku-na-weze-wezy-za-wosk

Robert .

Link to comment
Share on other sites

Myślę że każdy producent jest w stanie wyprodukować taki wymiar tylko pewnie poda Ci jakieś minimum i pewnie za wymianę na wosk , wiec trzeba po prostu pytać czy Ci zrobią taki wymiar

Ja do tej pory ciąłem z normalnej wielkopolskiej.

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam miody podkarpackie, węza lux malina no i adamjaku ze swoją węzą na węza,pl też super ale cena też wysoka

 

Orientujesz się po ile w miodach podkarpackich i węza.pl za kg wołają (Interesuje mnie 360mm x 180mm)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zamiar wypróbować w nadchodzącym sezonie węzę od Adama i to z tego powodu że chcę przetestować komórkę 5,1 , a do niego mam raptem 10 km więc odpada transport kurierem.  Z wymianą za wosk latem chciał 17 zł za kg , czyli na 5 kg paczce różnica do ceny dotychczasowej to równowartości 1 słoika 0,9 miodu. W tym sezonie to nie wiem jak się ceni. Sprzęt ma na pewno dobry i jakościowo też jest dobra.

Z  kurierem to różnie bywa , kiedyś zamówiłem przez kuriera to przesyłka węzy przyszła mi uszkodzona i pół paczki 5 kg było zdeformowanej węzy , uszkodzenie mechaniczne , chociaż po pudełku jak odbierałem nie było widać śladów uderzenia lub rozerwania. Widocznie pudełko było w miarę elastyczne i powróciło do kształtu przed uderzeniem ale węza nie chciała tego zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Orientujesz się po ile w miodach podkarpackich i węza.pl za kg wołają (Interesuje mnie 360mm x 180mm)

Tylko i wyłącznie przerabiają wosk powierzony ! Nie skupują wosku . Tylko usługa przerobu ze sterylizacją .

 

U mnie węza zrobiona u Nich w tym sezonie będzie kosztowała 45zł./kg.

 

Wosk strasznie podrożał . Kosztuje już 30-35zł./kg. a są tacy co chcą za wosk 45zł./kg.

Trudno kupić tanio . Praktycznie bazuję w większości na woskach z wymian.

Dodać koszt przerobu i kilku wysyłek + koszt pakowania (doliczają koszta pakowania za papier , kartony , wypełniacze)

To już taniej się nie da . :(

Dlatego ja będę miał mało węzy i z preferencją wymiany 1,80kg. wosku za 1 kg. węzy .

Link to comment
Share on other sites

w podkarpackich tylko z przerobem wosku od 6 zł kg bez własnego lub kupionego gdzieś wosku nie da rady,a co do Adama to podobno pod koniec czerwca chciał 60 zł kg (aha nie ważne jaka węza płacisz za kg ;) )

 

No właśnie o to chodzi, że mój obecny dostawca węzy zażyczył sobie dopłaty do węzy 360x180, a ja na to nie idę. Ogólnie cena wzrosła i nie ma problemu, ale ta dodatkowa cena za moją ramkę mi nie pasuję i szukam innego dostawcy. Tym bardziej, że nie ma autoklawu, więc oszczędza na produkcji jak i na maszynach.

Link to comment
Share on other sites

 

A jak za węzę gościu woła 58zł to dobrze?To jest przegięcie

Jeszcze z Ukraińskiego wosku . ;):D

30 x 2 to 60 . Nie kupi taniej niż 30 , swoją drogą i dobrze . Wymiana 1 :2 daje 60 . 58 = taniocha :D

Choć mi śpiewali za śmieć 30 . Ledwo po ludzkiej cenie kupiłem Słowianowi parę kilo.

Link to comment
Share on other sites

30 x 2 to 60 . Nie kupi taniej niż 30 , swoją drogą i dobrze . Wymiana 1 :2 daje 60 . 58 = taniocha :D

Choć mi śpiewali za śmieć 30 . Ledwo po ludzkiej cenie kupiłem Słowianowi parę kilo.

Dziś przy święcie udało mi się kupić parę kilo ładnego wosku . Prawie 60kg.

Photo0756.jpg

Musiałem dać 30zł./kg i pojechać prawie 60km.

I cieszę się , że kupiłem . Bo bieda z woskiem aż piszczy

Chyba część pójdzie do przerobu na węzę do ramek 360x180 , bo już w tym tygodniu trzecia osoba się pyta o ten wymiar :D

W poniedziałek wysyłka .

Link to comment
Share on other sites

Xpand jak nie masz wosku to już masz kolegę co ci sprzeda węze po 45 zł dobra cena i bez twojego wosku dodatkowo przerobione w miody podkarpackie węza cacana komórki równe niepoprzeciągane nawet sie nie zastanawiaj tylko bierz  :D , sam muszę dobrze policzyć zapotrzebowanie na przyszły rok i może się skuszę na pare kilo  :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niektórzy daja tylko pasek ok 2 cm i pszczoły sobie dalej budują, sa i tacy co nie daja w ogóle węzy, nawet ramek tylko same górne beleczki ;)

 

Zobacz tu :

 

 https://www.google.pl/search?q=plaster+w+ulu+Warre&rlz=1C1AOHY_plPL709PL709&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiXmdb_voDRAhXFdCwKHRRGAJ4Q_AUICSgC&biw=1280&bih=685

 

Jak byś nie zrobił dadzą sobie rade, wszystko zależy od tego co się chce osiągnąć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.