Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

"Serce dla Lwowa"


Tajden

Recommended Posts

Od 20 lat prowadzimy z bratem akcję charytatywną "Serce dla Lwowa", wspomagając biednych Polaków we Lwowie.

Akcja ta jest nagłaśniana przez radio, telewizję i gazetę wyborczą.

Wspomagając dzieci, młodzież i starców, nie tylko we Lwowie, bo nasza akcja zahacza o Mościska (polska szkoła, w której jest 200 dzieci i młodzieży), Rohatyń i Brzeżany. A od tego roku również Gródek Jagielloński, gdzie "znaleźliśmy" kilkadziesiąt biednych Polaków. Przygotowujemy w Poznaniu, zawsze w listopadzie ok. 400 paczek, w tym, 150 paczek imiennych. Paczki imienne, to paczki żywnościowe.

A Poznaniacy są dość hojni. Od kilku lat klienci marketów "Piotr i Paweł" wrzucają nam do koszyków artykuły żywnościowe, słodycze, art. czystości itd. itp. I są to dziesiątki kartonów po bananach.

A moją robotą jest zawsze przewożenie tych produktów ze sklepów do szkoły, gdzie odbywa się pakowanie.

Wożę swoim citroenem berlingo, a jak jest potrzeba dużego auta, to Citroenem Jumperem.

Paczki są ekspediowane autobusem do Lwowa zawsze 2 grudnia, żeby Polacy mieli św. Mikołaja, a brat prowadzi ich dystrybucję przez 9 dni, przy pomocy kilkunastu harcerzy, którzy rozwożą te paczki tramwajami, autobusami, marszrutkami.

A od przyszłego roku będę dostarczał odzież dla Polaków, uciekinierów, ze wschodniej Ukrainy, objętej wojną.

I jadąc po matki pszczele, mam w planie przewiezienie odzieży,  art. drogeryjnych i środków czystości.

Zapraszam brać pszczelarską do ewentualnych darów dla Polaków na Ukrainie od przyszłego, 2017 roku.

Pisząc ten post, nie miałem zamiaru żebrać, a ta myśl wpadła mi na końcu tego postu... :D

Ta akcja jest o tyle dobra i sprawiedliwa, bo wszelkie dary zawsze trafiają do potrzebujących, a nie..... na rynek... :P

 

 

 

  • Lubię 7
Link to comment
Share on other sites

Ta zbiórka odbywa sie we wszystkich sklepach "Piotr i Paweł" czy tylko w wybranych???

 

Super inicjatywa  :)

Oczywiście, że w wybranych sklepach Poznania. Wczoraj i dzisiaj przywiozłem z 3 marketów "Piotra i Pawła" 33 kartony po bananach, ściśle zapakowane.

To było popołudniu, a koledzy, może trochę mniej, ok. 30 kartonów przywożą na wieczornej sesji.

We wszystkich nie może być zbiórka, bo tych sklepów w Polsce jest dokładnie 90, a my działamy tylko w Poznaniu.

Mamy czasami nawet problem z obsadzeniem ludźmi obsługę darów w marketach.

Pamiętaj Robercie, że nasi członkowie Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich są bardzo starymi ludźmi. Ja mam 68 lat, i jestem miedzy wieloma młodzikiem... :D

Taki zbieg okoliczności, że wtedy jak matka podarowała synom pierwszy sklep w Poznaniu "Piotr i Paweł", wtedy zaczęliśmy wozić dary do Lwowa i okolic.

Ale zbiórka darów w tych marketach odbywa się dopiero od kilku lat. Wcześniej nie chcieli się zgodzić.

Sporo darów dawały różne szkoły podstawowe, gimnazja, licea. teraz trochę mniej.

Zbiórkę mamy w szkole nr 84 w Poznaniu, na ul. św. Szczepana.

Akcja "Serce dla Lwowa" jest zawsze w listopadzie każdego roku.

Dary wyjeżdżają zazwyczaj ok. 2 grudnia.

 

ul. św. Szczepana 3, 61-465 Poznań

tel. / fax (61) 832-14-24, tel. (61) 832-36-81

E-mail: szkpd84@poczta.onet.pl

Link to comment
Share on other sites

Dopisz gdzie i jak osoby spoza Poznania mogą się dorzucić ...

W tym roku, to już trochę późno na "dorzucenie się". Ale bardzo liczymy na następne lata.

Myślałem, że nawet można było ten post umieścić w innych pszczelarskich tematach, ponieważ wśród darów, czasami zdarzają się... słoiczki z miodem... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dopisz gdzie i jak osoby spoza Poznania mogą się dorzucić ...

Dla formalności dodam, że najbardziej jesteśmy zainteresowani:

1. Żywność (makarony, kasze, ryże, płatki), konserwy mięsne, rybne, pasztety itp., słodycze, w tym czekolady. Uwaga na datę przydatności do spożycia).

2. Artykuły drogeryjne: mydła, pasty do zębów, proszki do prania, płyny do płukania, płyny do mycia naczyń, czyszczenia sanitariatów i inne.

3. Artykuły szkolne: zeszyty, ołówki, długopisy, bloki, kredki itp.

4. Lekarstwa z odpowiednią datą przydatności.

5. Zabawki w doskonałym stanie.

6. Pieniądze (w każdej ilości)... :D

 

Poznaniacy bardzo hojnie nas wspierają w marketach Piotra i Pawła, wrzucając do skarbonek.

Wiozłem dzisiaj 3 bardzo ciężkie puszki  z jednego marketu, do naszej bazy.

Jadą dwa autobusy, a jeden kosztuje zazwyczaj ok. 8.000,- złotych.

W jednym jadą dary, a w drugim członkowie Stowarzyszenia i kilkunastu harcerzy.

 

Odzież w doskonałym stanie, ale to już dla uchodźców wojennych.

Na adres

Spółdzielni  Socjalnej "Pasieka. Optymalni w Działaniu", 61-466 Poznań 33 ul. Łozowa 43/3

I powyższy adres Sp-ni jest moim prywatnym adresem zarejestrowanym w Sądzie: NIP: 783 171 89 04.

Podkreślam to, żeby nie było niedomówień!!!

I ja jestem tylko przewoźnikiem tej odzieży, a akcję prowadzi Marek Szpytko z Poznania (m.in. też członek Stowarzyszenia Lwowiaków).

 

Mamy zawsze ogromny problem z przewożeniem tych darów, ponieważ dla celników i pograniczników ukraińskich, to jest zawsze kontrabanda.

I znają nas od 20 lat!!! Ale jesteśmy ZAWSZE KONTRABANDĄ!!!... :D

Edited by Robi_Robson
Podkolorowałem adres dla łatwiejszego odnalezienia .
Link to comment
Share on other sites

Jerzy- przed następną akcją trzeba przygotować banner reklamowy, umieścimy go na stronie głównej naszego forum.

Ok. Serdecznie dziękuję za doskonałą sugestię.

Pozdrawiam Jerzy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Akcja genialna! 3 lata temu odwiedziłem Lwów z żoną i jestem pod ogromnym wrażeniem. Z chęcią pomogę, dorzucę i rozreklamuje w swoim regionie akcję! Jerzy o baner się nie martw. Biorę na siebie, stworzenie go. Proszę powiedz mniej więcej co miałby być na nim, a coś zrobimy :D

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.