Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Agi , Ukraina i Gwiazdy YouTuba


daro

Recommended Posts

Pszczół  z Ukrainy nie przywiezie na 100 % (legalnie )  jedynie Matka + świta.

Bohtyn ma rację . Ja mam 70 . zaczynałem od kupna 1 ula 9 lat temu . Wszytko co mam kupiły pszczoły i co rok dają mi zysk poza inwestycjami. Gdybym zainwestował 25000 jak piszą niektórzy miałbym chyba 500 .

I tyle.

gó*****y to interes ale co zrobić że to lubię. Tak jak bohtyn  liczę dni do wiosny nie kasę. :D;)

Link to comment
Share on other sites

 

Musisz uwzględnić , że nie wszystkie 28 matek , które kupisz  zostaną przyjęte .

Jestem gotów nawet założyć się , że nie będzie 100% przyjęć .

I nie żebym źle życzył , tylko znam realia .

Bywa , że 10 na 10 będzie przyjętych , ale bywa , że z 10 przyjmą 1 , lub wcale .

Jest tyle czynników niezależnych od pszczelarza ... O błędach pszczelarza nawet nie wspomnę :)

 

Jeśli mniej zależy Ci na miodzie , a bardziej na powiększeniu pasieki , to możesz kupić kilka matek więcej

i zrobić kilka małych odkładów więcej jako rezerwowe do połączenia w przyszłości z rodzinami w których matki przepadły .

I zrób to od razu w pasiece oddalonej 8km. od macierzaków !

 

A najlepiej ... kup pakiety i osadź  na węzie od razu w tych ulach , które chcesz zasiedlić  . A nawet w kilku ulach  "na zapas" .

Ceny na Ukrainie są przyjazne , więc nie zbankrutujesz , a będzie szybciej , prościej i zdrowiej ;)

I nie zapomnij o karmieniu pakietów od pierwszego dnia . Załamanie pogody może wyhamować rozwój rodzinek.

 

Jeżeli pakiet ma 1 kg pszczół, to ile dać syropu?

Link to comment
Share on other sites

Pszczół  z Ukrainy nie przywiezie na 100 % (legalnie )  jedynie Matka + świta.

Bohtyn ma rację . Ja mam 70 . zaczynałem od kupna 1 ula 9 lat temu . Wszytko co mam kupiły pszczoły i co rok dają mi zysk poza inwestycjami. Gdybym zainwestował 25000 jak piszą niektórzy miałbym chyba 500 .

I tyle.

gó*****y to interes ale co zrobić że to lubię. Tak jak bohtyn  liczę dni do wiosny nie kasę. :D;)

A po co piszesz nieprawdę, że nie można przywieźć legalnie pszczół?

Jestem w  kontakcie z lekarzem weterynarii na granicy.

Jak sądzisz Darku, Ciebie mam posłuchać, czy weterynarza na granicy?... :D

Link to comment
Share on other sites

A po co piszesz nieprawdę, że nie można przywieźć legalnie pszczół?

Jestem w  kontakcie z lekarzem weterynarii na granicy.

Jak sądzisz Darku, Ciebie mam posłuchać, czy weterynarza na granicy?... :D

I jakbyś mnie znał, to wiedziałbyś, że wolno, bo jestem wrogiem wożenia nielegalnie. Tyle godzin czasami stoi się w kolejkach,a to świadczy, że celnicy mają czas na znalezienie wszystkiego...chyba, że "czegoś" nie chcą widzieć... :) za odpowiednią kwotę.

Link to comment
Share on other sites

Już raz wałkowałeś ten temat. Ja zapytałem się nie na granicy a Głównym Urzędzie Celnym i GLW . Pszczoły z krajów spoza UE można przywieźć  matkę pszczelą ze świtą i odpowiednim świadectwem weterynaryjnym . LEGALNIE.

Spoza krajów UE nie można przywozić pszczół . Tak jak nie można legalnie wwozić węzy w przeciwieństwie do wosku.

I jestem na 1000 % tego pewny bo gdyby tak można było robić to w tym roku zrobiłbym parę kursów . Z powodu odległości i tego że to żywe stworzenia  nie mogę sobie pozwolić na cofkę z Polski do Ukrainy. Mi możesz nie wierzyć zrób choć jedną rzecz co planujesz.

Ta cena - http://pasika.lviv.ua/index.php/bdzholopakety

jest  ceną wysoką , załatwione miałem po 400 hr co daje 60 złotych za 1,5 kg pszczół + 10 transpotówka.

Tylko problem z wwozem. Konia z rzędem jak legalnie wwieziesz choć jeden . Zamieść dokumenty.

P.S . Wybacz ale jak Polak stoi w kolejce to frajer. Nigdy nie stoję choćby była,  jak na Ukrainie , pod Smoleńsk.

Tu - http://www.kuznica.griw.gov.pl/source/206-2010.pdf 

Masz dokładne przepisy . Z matką max 20 pszczół.

Ty i tak mnie nie słuchasz a swoich wyobrażeń.

Link to comment
Share on other sites

 Pszczoły z krajów spoza UE można przywieźć  matkę pszczelą ze świtą i odpowiednim świadectwem weterynaryjnym . LEGALNIE.

I to jest właśnie pole do popisu w interpretacji tego co to jest pakiet !?

Pakiet to jest matka ze świtą . Świta ok 1-1,5kg. pszczół luzem :D

zrób choć jedną rzecz co planujesz.

W tych słowach zawarłeś wszystko  to , czego ja od kilku lat nie mogę zrozumieć ...

Po co miesiącami i latami planować a i tak wszystkie plany diabli biorą .

Nie lepiej po prostu dowiedzieć się co i jak można , a potem pojechać i kupić !?

 

jak Polak stoi w kolejce to frajer.

Nigdy nie stoję choćby była,  jak na Ukrainie , pod Smoleńsk.

I stąd wszyscy Polacy MUSZĄ płacić czy chcą , czy nie .

Za to tylko , że jadą . Choćby nie mieli ani jednej paczki fajek , jednego piwa , i prawie pusty bak .

Ja jestem ten FRAJER co nie płaci i płacił nie będzie . Nie będę dorabiał darmozjadów - złodziei - pograniczników na granicy .

Ku...ca mnie bierze jak wszyscy Polacy , którzy regularnie jeżdżą przez granicę UE twierdzą , że TRZEBA dawać .

Sami na własną prośbę uczą darmozjadów , że Polskich frajerów trzeba doić .

Jakby nikt nie płacił , to po kilku dniach wszystko wróciłoby do normalności .

A tak ... specjalnie sztucznie spowalniają tempo odpraw , żeby pokazać jacy oni są ważni .

Za własne pieniądze Polacy wypraszają sobie takie traktowanie .

Szkoda zresztą słów .

Zapytałbym tylko kto jest frajerem.

Ci co płacą za to , że jadą , czy ci co nie płacili i nie płacą !? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Nie , w przepisach określona jest liczba pszczół towarzyszących - 20 sztuk max.

Nie płace haraczy , mam łeb na karku.

Nudzi się chłopu . Ja bym nawet za taki kurs z pszczołami zapłacił,  ale bardzo nie wiem komu. Ukraińcy też mi mówili żebym dał se siana.

Link to comment
Share on other sites

W tym zakazie wwożenia pszczół jest pewien plus. Mniejsza szansa na rozplenienie się wirusów z bliskiego i dalekiego wschodu typu: IAPV, KBV, AIV i tych jeszcze niepoznanych :) Niestety nawet w Polsce znajduje się ogniska "egzotycznych" wirusów. Stwierdzonych jest 7 i jeszcze 4 możliwe. W USA prawdopodobnie zaorano sobie pszczoły właśnie przez IAPV z Australii - z tego co pamiętam w Polsce też już obecny.

Link to comment
Share on other sites

I to jest właśnie pole do popisu w interpretacji tego co to jest pakiet !?

Pakiet to jest matka ze świtą . Świta ok 1-1,5kg. pszczół luzem :D

W tych słowach zawarłeś wszystko  to , czego ja od kilku lat nie mogę zrozumieć ...

Po co miesiącami i latami planować a i tak wszystkie plany diabli biorą .

Nie lepiej po prostu dowiedzieć się co i jak można , a potem pojechać i kupić !?

 

I stąd wszyscy Polacy MUSZĄ płacić czy chcą , czy nie .

Za to tylko , że jadą . Choćby nie mieli ani jednej paczki fajek , jednego piwa , i prawie pusty bak .

Ja jestem ten FRAJER co nie płaci i płacił nie będzie . Nie będę dorabiał darmozjadów - złodziei - pograniczników na granicy .

Ku...ca mnie bierze jak wszyscy Polacy , którzy regularnie jeżdżą przez granicę UE twierdzą , że TRZEBA dawać .

Sami na własną prośbę uczą darmozjadów , że Polskich frajerów trzeba doić .

Jakby nikt nie płacił , to po kilku dniach wszystko wróciłoby do normalności .

A tak ... specjalnie sztucznie spowalniają tempo odpraw , żeby pokazać jacy oni są ważni .

Za własne pieniądze Polacy wypraszają sobie takie traktowanie .

Szkoda zresztą słów .

Zapytałbym tylko kto jest frajerem.

Ci co płacą za to , że jadą , czy ci co nie płacili i nie płacą !? :ph34r:

Nie bardzo rozumiem, z tym płaceniem. Przekraczałem granicę dziesiątki razy z Ukrainą, nigdy nikomu nic nie dałem. Brzydzę się tym. Jestem za dumny, żeby dawać durnemu kacapowi. Jeden raz, o mało mnie nie zmusili do zapłacenia, bo jechałem autem, które było zarejestrowane na bank (auto na kredycie). Ale postawiłem się, nawet nakrzyczałem na Ukraińców, i po polsku i po rosyjsku, i przeszło...bez łapówy.... :D

Link to comment
Share on other sites

W tym zakazie wwożenia pszczół jest pewien plus. Mniejsza szansa na rozplenienie się wirusów z bliskiego i dalekiego wschodu typu: IAPV, KBV, AIV i tych jeszcze niepoznanych :) Niestety nawet w Polsce znajduje się ogniska "egzotycznych" wirusów. Stwierdzonych jest 7 i jeszcze 4 możliwe. W USA prawdopodobnie zaorano sobie pszczoły właśnie przez IAPV z Australii - z tego co pamiętam w Polsce też już obecny.

Akurat w zakazie wwożenia pszczół z Ukrainy, nie ma żadnych plusów, bo na Ukrainie pszczoły mają się znacznie lepiej pod względem chorób i zapobiegania, aniżeli w Polsce. Szczególnie warrozy jest bardzo mało na Ukrainie.

Link to comment
Share on other sites

Tajden ja nigdzie nie pisałem o Ukrainie, ale skoro już wywołałeś temat, to chyba są tam dopuszczone leki, które uznawane są za kancerogenne? Wracając do tematu:

 

Najczęściej do krajów Bliskiego Wschodu zalicza się: Arabię Saudyjską, Bahrajn, Cypr, Egipt, Irak, Iran, Izrael z Palestyną, Jemen, Jordanię, Katar, Kuwejt, Liban, Oman, Syrię, Turcję i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W sumie zajmują one powierzchnię ok. 9,7 mln km² z liczbą ludności wynoszącą 450 mln mieszkańców (2012).

Link to comment
Share on other sites

Tajden ja nigdzie nie pisałem o Ukrainie, ale skoro już wywołałeś temat, to chyba są tam dopuszczone leki, które uznawane są za kancerogenne? Wracając do tematu:

 

Najczęściej do krajów Bliskiego Wschodu zalicza się: Arabię Saudyjską, Bahrajn, Cypr, Egipt, Irak, Iran, Izrael z Palestyną, Jemen, Jordanię, Katar, Kuwejt, Liban, Oman, Syrię, Turcję i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W sumie zajmują one powierzchnię ok. 9,7 mln km² z liczbą ludności wynoszącą 450 mln mieszkańców (2012).

Nie pisałeś. Tak. Ale jeżeli temat poruszany z Darklem, o wwozie pszczół z Ukrainy, to prosiło się, tak to rozumieć...sorry... :)

Link to comment
Share on other sites

Nie pisałeś. Tak. Ale jeżeli temat poruszany z Darklem, o wwozie pszczół z Ukrainy, to prosiło się, tak to rozumieć...sorry...

 

 

Chociaż chorób pszczół na Ukrainie jest znacznie mniej, niż w Polsce, to lekarstw mają ogromnie dużo. I lekarstwa są bardzo tanie (bo są biedni).

Na warrozę najczęściej stosują lek o nazwie Bipin, który jest w formie laski, i rozpuszcza się w wodzie. Niektórzy rozpuszczają ten lek w czystej nafcie, z apteki. Pryska się tym płynem w pszczele uliczki. Za 10 złotych, można opryskać kilkadziesiąt rodzin. W tym leku jest amitraza.

Link to comment
Share on other sites

 

Na warrozę najczęściej stosują lek o nazwie Bipin, który jest w formie laski, i rozpuszcza się w wodzie

Po tym wpisie wiem że piszesz o sprawach o których nie masz ZIELONEGO   pojęcia.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Są 2 rodzaje Bipin -T zawiera tymol.

 

 

I lekarstwa są bardzo tanie (bo są biedni).

To też mnie bawi , z chudej świni smalcu nie na topisz. Na Ukrainie są realne ceny leków.

Link to comment
Share on other sites

Po tym wpisie wiem że piszesz o sprawach o których nie masz ZIELONEGO   pojęcia.

Jak już pisałem, miałem wiele spotkań z ukraińskimi pszczelarzami. Często to ja nakłaniałem ich na rozmowy o chorobach. Oni mniej wolą o tym mówić, bo chorób mają znacznie mniej niż u nas. I sądziłem, że na tym forum porozmawiamy na ten temat. Ale to jest niemożliwe. Bo ja jestem kiepskim pszczelarzem, od niedawna dopiero pszczelarzę... I jak na moje posty, że piszę bzdury wypowiada się Daro, to komu będą wierzyć?

I kim Ty jesteś Daro, że zaprzeczasz komuś, sam nie mając BLADEGO POJĘCIA???!!!

Co Tobie przyświeca, że bawisz się nie w krytykę, tylko zwykłe KRYTYKANCTWO!

Link to comment
Share on other sites

 

5. Jak przeczytałem Twoje zaprzeczenia na mój post, położyłem sobie ten lek (Bipin T) koło klawiatury kompa.

Kłamiesz , zamieść zdjęcie. Oczywiście laski bipinu jakiegokolwiek. Siedzisz w sieci , czytasz i fantazjujesz .

Link to comment
Share on other sites

Główny ,,temat" się rozmył i zahaczył o Ukrainę i wiele innych dupereli , a za razem każdy zaczął udowadniać ,,swoje" racje.

Może warto wrócić do korzeni , a z pozostałych spraw utworzyć tematy :leki z Ukrainy , przywożenie odkładów z UK,

,,Dawno , dawno temu, odkłady z UK przywędrowały -wróć : zostały przywiezione.  To było opisane. Co nie którzy wcale miło tego nie wspominają .

Czy to Uk , czy to Polska ryzyko istnieje i trzeba uważać.

Link to comment
Share on other sites

Główny ,,temat" się rozmył i zahaczył o Ukrainę i wiele innych dupereli , a za razem każdy zaczął udowadniać ,,swoje" racje.

Może warto wrócić do korzeni , a z pozostałych spraw utworzyć tematy :leki z Ukrainy , przywożenie odkładów z UK,

,,Dawno , dawno temu, odkłady z UK przywędrowały -wróć : zostały przywiezione.  To było opisane. Co nie którzy wcale miło tego nie wspominają .

Czy to Uk , czy to Polska ryzyko istnieje i trzeba uważać

U

Link to comment
Share on other sites

UK czyli United Kingdom toś nam Ty dopiero temat rozszerzył. :D :D :D

Do tego prowadzi przesiadywanie po nocach przed komuterem :)

Test na spostrzegawczość zdałeś na pięć , tylko nie przyglądaj się mojej ortografi , bo to dopiero bedzie katastrofa!

UK jest dobrym kierunkiem do exportu dla pszczelarzy .  

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że UK opuszcza EU, więc nie wiem, czy to taki przyszłościowy temat będzie. Szkoda budować bazę, jakby się miało okazać, że po formalnym wyjściu będzie trzeba załatwiać "cuda wianki", aby tam eksportować pszczoły lub produkty pszczele.

Link to comment
Share on other sites

Już raz wałkowałeś ten temat. Ja zapytałem się nie na granicy a Głównym Urzędzie Celnym i GLW . Pszczoły z krajów spoza UE można przywieźć  matkę pszczelą ze świtą i odpowiednim świadectwem weterynaryjnym . LEGALNIE.

Spoza krajów UE nie można przywozić pszczół . Tak jak nie można legalnie wwozić węzy w przeciwieństwie do wosku.

I jestem na 1000 % tego pewny bo gdyby tak można było robić to w tym roku zrobiłbym parę kursów . Z powodu odległości i tego że to żywe stworzenia  nie mogę sobie pozwolić na cofkę z Polski do Ukrainy. Mi możesz nie wierzyć zrób choć jedną rzecz co planujesz.

Ta cena - http://pasika.lviv.ua/index.php/bdzholopakety

jest  ceną wysoką , załatwione miałem po 400 hr co daje 60 złotych za 1,5 kg pszczół + 10 transpotówka.

Tylko problem z wwozem. Konia z rzędem jak legalnie wwieziesz choć jeden . Zamieść dokumenty.

P.S . Wybacz ale jak Polak stoi w kolejce to frajer. Nigdy nie stoję choćby była,  jak na Ukrainie , pod Smoleńsk.

Tu - http://www.kuznica.griw.gov.pl/source/206-2010.pdf 

 

Masz dokładne przepisy . Z matką max 20 pszczół.

Ty i tak mnie nie słuchasz a swoich wyobrażeń.

http://old.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=4219

 

A niby dlaczego ja mam słuchać Ciebie?! Darek wie, że pszczół przywozić nie wolno, a ja wiem, że wolno!!! I ja to wiem od dawna, bo byłem w kontakcie i mailowym i telefonicznym z weterynarzami na granicy.

A Twoja wiedza jest na zasadzie MNIE SIĘ WYDAJE....a to nie to samo. :D

"Mi możesz nie wierzyć zrób choć jedną rzecz co planujesz".

 

Ty też planowałeś przywóz pszczół. I dlaczego nie wykonałeś tego?

Trzeba się "podpierać" odpowiednimi przepisami, a nie makulaturą.

Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Już raz wałkowałeś ten temat. Ja zapytałem się nie na granicy a Głównym Urzędzie Celnym i GLW . Pszczoły z krajów spoza UE można przywieźć  matkę pszczelą ze świtą i odpowiednim świadectwem weterynaryjnym . LEGALNIE.

Spoza krajów UE nie można przywozić pszczół . Tak jak nie można legalnie wwozić węzy w przeciwieństwie do wosku.

I jestem na 1000 % tego pewny bo gdyby tak można było robić to w tym roku zrobiłbym parę kursów . Z powodu odległości i tego że to żywe stworzenia  nie mogę sobie pozwolić na cofkę z Polski do Ukrainy. Mi możesz nie wierzyć zrób choć jedną rzecz co planujesz.

Ta cena - http://pasika.lviv.ua/index.php/bdzholopakety

jest  ceną wysoką , załatwione miałem po 400 hr co daje 60 złotych za 1,5 kg pszczół + 10 transpotówka.

Tylko problem z wwozem. Konia z rzędem jak legalnie wwieziesz choć jeden . Zamieść dokumenty.

P.S . Wybacz ale jak Polak stoi w kolejce to frajer. Nigdy nie stoję choćby była,  jak na Ukrainie , pod Smoleńsk.

Tu - http://www.kuznica.griw.gov.pl/source/206-2010.pdf 

Masz dokładne przepisy . Z matką max 20 pszczół.

Ty i tak mnie nie słuchasz a swoich wyobrażeń.

Pismo do mnie Weterynarii Granicznej 2 lata temu.

 

Re: FW: Info... 28 stycznia 09:26

zakazne@wiw.poznan.pl Pokaż historię  do  mnie oraz Tomasz Wielich  (kopia)

Odebrane

rozwiń szczegóły

Szanowny Panie,

 

poniżej przesyłam informację przekazaną przez Główny Inspektorat

Weterynarii w sprawie warunków, jakie muszą być spełnione, by

przemieszczcić pszczoły/produkty pszczele z Ukrainy do Polski.

 

Z poważaniem

M. Bela

St. insp. ds. zdrowia i ochrony zwierząt

WIW Poznań

 

 

Szanowna Pani Doktor,

 

W nawiązaniu do Pani maila przesyłam poniżej wymogi dotyczące przywozu

żywych pszczół oraz produktów pszczelarskich do spożycia przez ludzi z

państw trzecich do UE. Nie odpowiadam bezpośrednio panu Mierzyńskiemu,

ponieważ zwracał się on już do GIW kilkakrotnie z tym samym pytaniem, na

które udzielaliśmy odpowiedzi.  Może informacja przekazana przez Państwa

będzie bardziej skuteczna.

 

Warunki przywozu pszczół z państw trzecich oraz wzór świadectwa zdrowia,

jakie powinno towarzyszyć przesyłce pszczół, znajdują się  na stronie

internetowej GIW w zakładce SPRAWY WETERYNAYJNE – Przywóz do UE i

weterynaryjna kontrola graniczna pod linkiem:

 

http://old.wetgiw.gov.pl/index.php?action=szczegoly&m_id=33&kat_id=3168

 

Jeśli chodzi o przywóz miodu i produktów pszczelarskich do spożycia

przez ludzi, to informacje są zamieszczone pod linkiem:

 

http://old.wetgiw.gov.pl/index.php?action=szczegoly&m_id=33&kat_id=2422

 

Ukraina należy do państw trzecich, z których przywóz pszczół oraz miodu

do UE jest dozwolony. Przesyłka przed dopuszczeniem do wwozu na

terytorium UE musi zostać poddana weterynaryjnej kontroli granicznej z

wynikiem satysfakcjonującym.

 

W sprawie szczegółowych procedur dotyczących zgłaszania przesyłki do

kontroli, opłat za kontrole urzędowe itp. najlepiej kontaktować się  z

Granicznym Lekarzem Weterynarii w Koroszczynie (przejście graniczne z UA

w Hrebennem tylko dla produktów pochodzenia zwierzęcego), w  Korczowej

lub w Dorohusku (granica PL-UA dla zwierząt i produktów pochodzenia

zwierzęcego )

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pismo do mnie Weterynarii Granicznej 2 lata temu.

 

Re: FW: Info... 28 stycznia 09:26

zakazne@wiw.poznan.pl Pokaż historię  do  mnie oraz Tomasz Wielich  (kopia)

Odebrane

rozwiń szczegóły

Szanowny Panie,

 

poniżej przesyłam informację przekazaną przez Główny Inspektorat

Weterynarii w sprawie warunków, jakie muszą być spełnione, by

przemieszczcić pszczoły/produkty pszczele z Ukrainy do Polski.

 

Z poważaniem

M. Bela

St. insp. ds. zdrowia i ochrony zwierząt

WIW Poznań

 

 

Szanowna Pani Doktor,

 

W nawiązaniu do Pani maila przesyłam poniżej wymogi dotyczące przywozu

żywych pszczół oraz produktów pszczelarskich do spożycia przez ludzi z

państw trzecich do UE. Nie odpowiadam bezpośrednio panu Mierzyńskiemu,

ponieważ zwracał się on już do GIW kilkakrotnie z tym samym pytaniem, na

które udzielaliśmy odpowiedzi.  Może informacja przekazana przez Państwa

będzie bardziej skuteczna.

 

Warunki przywozu pszczół z państw trzecich oraz wzór świadectwa zdrowia,

jakie powinno towarzyszyć przesyłce pszczół, znajdują się  na stronie

internetowej GIW w zakładce SPRAWY WETERYNAYJNE – Przywóz do UE i

weterynaryjna kontrola graniczna pod linkiem:

 

http://old.wetgiw.gov.pl/index.php?action=szczegoly&m_id=33&kat_id=3168

 

Jeśli chodzi o przywóz miodu i produktów pszczelarskich do spożycia

przez ludzi, to informacje są zamieszczone pod linkiem:

 

http://old.wetgiw.gov.pl/index.php?action=szczegoly&m_id=33&kat_id=2422

 

Ukraina należy do państw trzecich, z których przywóz pszczół oraz miodu

do UE jest dozwolony. Przesyłka przed dopuszczeniem do wwozu na

terytorium UE musi zostać poddana weterynaryjnej kontroli granicznej z

wynikiem satysfakcjonującym.

 

W sprawie szczegółowych procedur dotyczących zgłaszania przesyłki do

kontroli, opłat za kontrole urzędowe itp. najlepiej kontaktować się  z

Granicznym Lekarzem Weterynarii w Koroszczynie (przejście graniczne z UA

w Hrebennem tylko dla produktów pochodzenia zwierzęcego), w  Korczowej

lub w Dorohusku (granica PL-UA dla zwierząt i produktów pochodzenia

zwierzęcego )

 

 

Zrozumiał? (poniał?).... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.