Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Agi , Ukraina i Gwiazdy YouTuba


daro

Recommended Posts

książki a książki co wy macie z tymi książkami... o dennicach osiatkowanych też pisali 15 lat temu? nie jeden by sobie wtedy dał jaja ogolić a by ich nie wprowadził a teraz co drugi no jaka rewelacja... cud techniki...... każdy ma tak dopiętą pasiekę na ostatni guzik i tak perfekcyjnie

Link to comment
Share on other sites

To już chyba trzecia opinia o agach w ciągu kilku tygodni, potwierdzająca problem ze złośliwością tych pszczół  :( , czyli jednak Tomuś Miodek miał sporo racji  :huh:

 

A myślałem o tych pszczołach, ale chyba jednak sobie odpuszczę  :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Nie Tomuś nie ma racji. Kolega ma i bardzo sobie chwali , byłem oglądałem i jak baranki. Ale brane unasiennione i po paru matka nie oceniam. Choć Panu z pod Krakowa też podziękuję bo o ile pszczoła towarzysząca może być i brązowa to sklenary oskórek mają ciemny nie brązowy....Brałem tylko ze względu na jednolitość oferty.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem od strzyża nie miałem uwag choć nieski nie brałem. Myślę że to trzeba sąsiadowi łomot sprawić. :D

Co do terminowości to Strzyża wolałem bo zawsze były na czas. Ja też wolę córki niż ogórki. Ale trzeba cudze .

Tak jak w tym kawale - żona przed lustrem w kreacji się przeciąga i pyta do męża - no jak ładna jestem ?

Mąż - oj ładna , ładna , żebyś Ty jeszcze cudza była.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zamówiłem trzy lata temu carnikę Celle , ale  F1 od Polskiego hodowcy już  unasiennioną i dotrwała u mnie tylko do połowy lata a później nastąpiła cicha wymiana. Specjalnie niczym się nie wyróżniła przez ten czas  tylko bardzo dużą łagodnością , całkowitym brak agresji , ładnym czerwieniem matki . tak po niemiecku równiutkie kółko czerwiu bez żadnej pustej dziurki w zaczerwionym okręgu , mnie nawet się to podobało , ale pszczołom widać nie bardzo. Tak że dobra na pewno pszczoła dla początkujących.

Link to comment
Share on other sites

A ja w tym roku, pomimo nie najlepszych opinii jednych, i super pochwał drugich, spróbuję Polbartówny :D, zobaczymy jak sie spiszą do zimy, prawdziwa ocena będzie w 18-stym dopiero ale dotarłem do tylu ludzi, twierdzących, że to co wyrabiają matki od niego przechodzi ludzkie pojęcie, że postanowiłem sam spróbować  :P

Link to comment
Share on other sites

Słowian tylko które matki wybrać jak w ofercie z 20...  trafisz badziewie jak ja i bedzie kiszka

 

wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem beda NU o ile masz spokój w pasiece

Link to comment
Share on other sites

Biorę 7 primorskich, 7 elgonów i 7 bucfastów-mogą być różne nie zależy mi chcę przetestować i sam sobie wyrobić opinie bo tyle rumoru z jego matkami a opinie słyszę coraz częściej sprzeczne. Przy takiej ilości ocena powinna być w miarę wiarygodna, nie przyjmą się po 2 latach pójdą do wymianki 

Link to comment
Share on other sites

Temu panu z Krakowa już też podziękowałem bo nie mógł wyrobić się w zamówieniach.A Agatek miałem ćwiartkę pasieki i zawsze unasienione u hodowcy.Nie chcę ich więcej.Jednemu pasują ogórki innemu ogrodnika córki.PK :rolleyes:

 

Ps.A od Strzyża nieski piękne żółciutkie cóż to oznacza? :D

Też w tym roku mam od Strzyża żółciutką rodzinę Primy, ale to raczej wina sąsiedztwa... W ubiegłym roku miałem pikne w tym też nie jest źle, ale w przyszłym biorę tylko jednodniówki...

Link to comment
Share on other sites

U mnie primy od strzyżą się nie przyjęły niestety drętwe jakieś takie nic nie przyniósł ten odkład z tamtego roku, no możę trochę nawłoci ale to zdecydowanie za mało. Miałem w tamtym roku chyba 2 czy 3 i w tym roku też kilka ale rezygnuję z tych matek.

Link to comment
Share on other sites

Biorę 7 primorskich, 7 elgonów i 7 bucfastów-mogą być różne nie zależy mi chcę przetestować i sam sobie wyrobić opinie bo tyle rumoru z jego matkami a opinie słyszę coraz częściej sprzeczne. Przy takiej ilości ocena powinna być w miarę wiarygodna, nie przyjmą się po 2 latach pójdą do wymianki 

O

Link to comment
Share on other sites

Wiem Piotrze, i tak zrobiłem po rozmowie tel. Polbart zalecił koniecznie dopisać w mailu z zamówieniem nick z forum :D , powiedział że będzie jak chce tylko nie w jednej przesyłce bo to nie możliwe. Nie mam powodu mu nie wierzyć jak bedzie czas pokaże 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.