Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
KeruJ

Nowy niepszczelarz :-)

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy Kolegów.

Bardzo chciałbym zająć się pszczelarstwem ale tak w amatorskiej skali mikro.

Na razie będę sobie czytał posty i rady dla nowicjuszy a zimowy czas poświęcę na stosowną lekturę.

Końcem zimy planuję zakup ok 1000 kokonów ogrodowej pszczoły murarki i poobserwuję sobie ich życie

a wcześniej przygotuję odpowiednie dla nich gniazdowisko.

Złapię też jakiś kontakt z miejscowym kołem pszczelarskim i poterminuję - chociaż w weekendy

u jakiegoś doświadczonego pszczelarz,a który się na to oczywiście zgodzi..

To plan minimum na nowy sezon, a co potem - zobaczymy.

Pozdrawiam i dziękuję za przyjęcie na forum. 

Witaj, dobrze trafiłeś do ludzi z bakcylem pszczelarstwa. Jeśli go też złapałeś to prorokuje Ci szybka zmianę planów bo pszczoły wciągają. Służymy radą i dobrym słowem. Pozdrawiam Jacek

Witam. Wszyscy byli kiedyś przybyszów ...

Привет. Все когда то были новичками... 

Witam. Wszyscy byli kiedyś nowymi, początkującymi

Edited by Paweł
Poprawa tłumaczenia

Witam i ja. Mam też murarki bo mam starą oborę w której mieszkają , bardzo fajne owady buczą jak pszczółki i można głaskać ,nie żądlą  , tylko miodku brak. Pozdrawiam

Witam krajana!!!!!  :)

Masz do mnie rzut beretem, jak chcesz zapraszam na odwiedziny  ;) , mogę ci pożyczyć parę książek na zimę (mam tego sporo nowe i stare tytuły)

A jak się zdecydujesz to dostaniesz ode mnie na start w maju dwie ramki z pszczołami i jedną z pokarmem na start  :D do zimy bedzie z tego super rodzina i jak masz nawłoć to jeszcze ci miodu przyniesie  ;)

Pozdrawiam i zapraszam do siebie  0drinks.gif

Tel 513487053

Łukasz 

Witam,jako jeszcze ,,niepszczelarz" nie jesteś tutaj sam,bo sam jestem na etapie zdobywania wiedzy od tutejszych doświadczonych kolegów na tym forum i z zamiarem założenia albo,jak w moim przypadku, raczej reaktywowania pasieki....

Witaj Kolego!!!!!!

Świetnie trafiłeś. Tu jest krynica mądrości, i nie tylko w temacie pszczelarstwa.

Ja prowadzę szeroko zakrojony eksperyment hodowli metodą korespondencyjną ( dwa wz - no już jeden ), jednak korzystam z ogromnej wiedzy Kolegów uporczywie trzymających się zapleśniałej metody osobistego łażenia przy ulach :);):P

Z tym Twoim " nie pszczelarz " jakby się nie zgadzam bo myślę że wszyscy ludzie są pszczelarzami po trochu i pszczółkami Bożymi, z tym że niektórzy mają atrofię tej części mózgu, która odpowiada za pojęcie tego faktu :).

Pozdrawiam    hucul