Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miód Pitny - Przepisy


Recommended Posts

:D  Z tej receptury za rok przynajmniej :D  .

Ale mam wcześniejszy imbirowy co mi jeszcze z wesela syna ostało się pół gąsiorka  , i bardzo zacny miodek wyszedł :P

Jak będziesz kiedy jechał do Warszawy to zapraszam  :) .

Link to comment
Share on other sites

Widzę że nie znajdzie się nikt kto by zgadł jaka to receptura ? :)  Więc zdradzę że chodzi o rodzaj wermutu białego a konkretnie Martini bianco :)

Jest to oryginalny przepis  gdzie  oczywiście białe winogrona zastąpiono miodem , najlepiej jakimś jasnym wielokwiatem , lub akacjowym .

Niektóre zioła do jego wykonania są jednak u nas ciężko dostępne. Ulubiony napój kobiet a drink na bazie Martini z wódką pijał Jams Bond :D :D

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy nastaw , chyba musiałeś się trochę nalatać za tymi składnikami bo dość oryginalne, Ja jak dam rade też nastawie coś w tym miesiącu :D

;)  ;)  ;)  ;)

Śmiem podejrzewać : 'nici' z martini bianco ..... 

 jeżeli zdobył  "11,5 G cytwaru  to  z bylicą skalną (5,42 G) już tak łatwo  nie mogło 'pójść'  ;)  .... nie wspomnę o tataraku ...  :)    :)  :)  :)

 .... aaaa i o miodzie ... i o miodzie  ;)  ;)

  PF 

Link to comment
Share on other sites

Szkoda Piotr że o składnikach tej receptury korespondujesz ze Słowianem , a nie ze mną bezpośrednio ?? :(  Ale jak byś był zainteresowany to służę informacjami , bo przerabiałem ten temat właśnie i mam informacje z pierwszej ręki :D .  A największy problem miałem z oregano kreteńskim którego ojczyzną jest wyspa Kreta  na morzu śródziemnym.

Nastaw już pracuje kilka dni intensywnie w balonie :) Początkowe Blg 27 stopni więc wygląda teoretycznie  na czwórniak , ale zrobiłem tak celowo , bo po przejedzeniu tego miodu przez bajanusy , odleję połowę , a drugą połowę domiodzę dodając miodu  żeby wyszło na półsłodkie  , ewentualnie całość ?? tego jeszcze nie wiem ?

 

miod-pitn_qrxaphq.jpg

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Eeee tam .... to tylko taka 'wzmianka' moja (Słowiana jako pierwszego) tycząca dosyć 'egzotycznych' składników - starałem się bardzo by 'odebrana' była z  ;) ( czyli 'przymrużeniem oka').

 A tak swoją drogą  zdradź 'sposoby' zdobywania takich właśnie 'egzotycznych' składników .

 No u mnie  już w drugiej fermentacji agresto-porzeczniak i jeszcze  w pierwszej  jabłeczniak  (litewski)   ;)

  A na  wsi czyli w miejscu posadowienia podopiecznych  już  'pożytkujemy' jabłeczniak  nastawiony w styczniu :)

  PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 u mnie  już w drugiej fermentacji agresto-porzeczniak i jeszcze  w pierwszej  jabłeczniak  (litewski)   ;)

  A na  wsi czyli w miejscu posadowienia podopiecznych  już  'pożytkujemy' jabłeczniak  nastawiony w styczniu :) .

I po co jakieś egzotyczne martini ?

Twoje porzeczniaki, jabłeczniaki  i agrestniaki szczególnie degustowane  w N.  nie mają sobie równych .

Martini niech się chowa ;)

Pozdrowienia dla całej rodzinki . :)

Link to comment
Share on other sites

No oczywiście robiłem już w swojej karierze i nasze krajowe wina porzeczkowe , i jabłkowe , jeżynowe i nawet z ryżu  :D  Tylko teraz jak wykręciłem miód we wrześniu to skąd teraz agrest wziąć ? Jabłek też nie mam ? Wymarzły w tym roku :mellow: Ostatecznie mogłem wykorzystać  czarny bez , ale nie mam tyle czarnego bzu ? a poza tym miody owocowe robi się niesycone  raczej żeby zachować całą dobroć owoców :)  A ja miałem miód zanieczyszczony , niedojrzały wykręcony z ramek które jakiś czas przebywały niezasklepione w pracowni , więc musiałem robić raczej miód sycony czyli warzony , gotowany razem z dodatkiem wody , żeby pozbyć się ewentualnych drobnoustrojów , które mogły by zakłócić fermentacje . I dlatego wybór padł na miód ziołowy Robercie  :D  To tak ku woli wyjaśnienia  :D dlaczego martini ?

A poza tym moja szejkini i domownicy , syn z synową lubią wermut i co miałem ich raczyć jabłecznikiem :D bo wiadomo , że sam go nie wypiję :rolleyes:

Odnośnie składników to w sumie są do zdobycia tylko pod innymi nazwami i niektóre zastąpiłem odpowiednikami na przykład oreganum dictamus zastąpiłem oreganum vulgare , czyli naszym krajowym tylko dałem odrobinę większą dawkę , bylica skalna jest raczej niedostępna i pod ochroną u nas , ale można ją zastąpić bylicą piołun tylko trzeba dać mniejszą dawkę bo będzie za duża goryczka , natomiast cytwar występuje też pod nazwą "kurkuma biała zedoary" którą tak samo jak kwiat muszkatułowy można zakupić w internetowych sklepach zielarskich. Pozostałe zioła również bez problemu ?

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  ;)

No oczywiście robiłem już w swojej karierze i nasze krajowe wina porzeczkowe , i jabłkowe , jeżynowe i nawet z ryżu  :D  /.../   :D  To tak ku woli wyjaśnienia  :D

... k'woli wyjaśnienia  pozwoliłem sobie do  w/w  cytatu  .... 

 oczywiście gdy nie zajmowałem się jeszcze pszczołami i nie miałem dostępu do większej ilości miodu (wyszło mi : 'czasy' kawalerskie ;) ) 'tworzyłem'  wina owocowe ...

 Gdy już przestałem być sam ('automatycznie' jakoś pojawił się miód i to od razu w sporych ilościach).... zafascynowałem się  miodami pitnymi  .... owocowymi . Stąd te "-aki' w wymienianych powyżej prze ze mnie ... (agrestniak, jabłeczniak , porzeczniak )

A pozwoliłem sobie wspomnieć o .... bom jest właśnie pod wpływem  'jerzyniaka'  (jedna z przyczyn :) )..... by jednak rozróżnić : wina od miodów pitnych owocowych ..... nie tylko w smakach  ;) 

 Pozdrawiam  PF 

 

 

 PS 

 Robercie  : pozdrowienia przekazane i ... nakazane : "na wzajem pozdrów"

 I śmiem twierdzić : straciły by na ..... gdybyś Tadkowych pokosztował  :)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lada moment 25l przestanie po 3 tygodniach buzować i będzie... zagęszczane ;) jeden nastaw nie wyszedł mi przez nadmierną ilość pestek. Cierpki się stał, więc... zagęszczę.

Tegoroczny miodek po pierwszej fermentacji już chyba z 2 tygodnie buzuje po dodaniu soku jabłkowego 1:1 z miodem. Zakładam, że zabulgocze ostatni raz końcem grudnia. Później przeleję i będzie stał w balonie do lata. Jego miejsce zajmie następny.

Inny nastaw już powoli kończy drugą fermentację. Przeleję go po raz kolejny i na święta będzie jak znalazł. Kobiety się ucieszą. Trójniak z wiśnią i winogronem. Pysznie smakuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dwójniak malina Hhhhhmmm moje marzenie, lubię słodycze jak " misiu miód " (oczywiście to nie prawda bardziej interesuje go czerw, czyste białko :) ) a to nie tylko dwójniak czyli dość słodki to jeszcze maliniak, mój ulubiony owoc obok czereśni :D

 

Ps. a próbował ktoś nastawić ''czereśniaka'' :D :D :D

Edited by Słowian
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Mój wermucik już się ładnie klaruje :) Ale jeszcze mu kilku miesięcy brakuje ? na lato będzie już OK.    Czereśniaka nie próbowałem i nie słyszałem żeby ktoś takowy robił , bo czereśnie mają za mało kwasowości wyszedł by miodek za mdły i pewnie trzeba by było go czymś dokwaszać ? Ale jak masz dostęp do soczystych czereśni to próbuj :D

Link to comment
Share on other sites

Czereśnia to tylko na świeżo do jedzenia lub kompot. Mdłe , bez smaku , nalewki również.

P.S. Jak nie pryskana również może być z białkiem . Kolega przyniósł ciemne jak zobaczył co jadł .....

Link to comment
Share on other sites

/.../maliniak, mój ulubiony owoc obok czereśni :D

 

Ps. a próbował ktoś nastawić ''czereśniaka'' :D :D :D

 Jeśli mi wolno ....

gdy już są czereśnie  jeszcze nie ma miodu , tego najbardziej nadającego się na .... (no chyba że zeszłoroczny). Mus mi potwierdzić przedpiśćców  ( ;) ) : czereśnie nie nadają się na ..... tylko nazwa byłaby 'ciekawa'. 

  iiiiii jeśli pozwolicie to polecę Wam agrest ! W pierwszej kolejności ....  i jeśli wolno mi mieć w tym względzie 'zdanie'  : jest najbardziej 'nadającym się' na owoc -(ni)aki.

 

Pozdrawiam PF

Link to comment
Share on other sites

;)

 Zawsze , Robercie, po takim ... czuję się zażenowany ale i , co tu ukrywać , szczęśliwy ..... wyróżnieniem/pochwałą.....  W tajemnicy Wam powiem (no napiszę) że każdy  kto sobie uwarzy jakikolwiek -ak, otrzyma bardzo podobny .... znajomi będą Was częściej niż do tej pory nawiedzali 'informując' że ''drinka to sobie mogę w domu sam zrobić" .

 Skoro Mamy taki 'większy' dostęp do miodu (produktu jakże cennego) namawiam gorąco (ciepło, płomiennie, żarliwie - byle skutecznie) do warzenia . Do warzenia dla własnych 'potrzeb' i .... satysfakcji 

;)

 

PF

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Powalający ? Czyli dobry. Może majster kiepski ? Miód na bimber najlepiej robi się czwórniak lub nawet piątniak  drożdże miodowe i wtedy bez żadnych wynalazków w alembiku zrobić spirytus movens.Miód sfermentowany podobnie jak cukier jedynie przed drożdżami zagotować. . Posmak z aparatury naczyń składników .Przywieź pokosztujemy. :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A przerbialiście kiedyś miód na bimber? Bo zrobiłem ale nie wiem czy jest dobry, jakiś dziwny posmak ma, dodałem soku malinowego i może dlatego.

Ale to nie dotyczy miodu pitnego ?? :D Albo miód pitny albo inne wynalazki ?  :D  Załóż inny temat pod nazwą sugerując co chcesz zrobić , żeby nie zaśmiecać tematu miodu pitnego jako szlachetnego trunku :) Albo jak wyrazisz zgodę to ja to przeniosę ?

Pozdrawiam

Tadek 

Link to comment
Share on other sites

    Póki co to Bartek11 ma jeszcze ... pitny , jak 'przerobi' na "bimber" to 'będziemy się zastanawiać' nad nowymi ..... sposobami 'przerobu'  ;)

    Bartek11

   Jeśli możesz to napisz coś więcej o tym jak i co 'robiłeś' przy  pitnym :warzony czy nie , kiedy dodałeś sok (przed czy po fermentacji), jak wygląda teraz (klarowny czy nie) i tym podobnych kilka informacji . A nuż może uda się uratować . Jeśli możesz .... ;)

 

PF

Link to comment
Share on other sites

Robiłem trójniak niewarzony, sok dodawałem odrazu, potem jak fermentował to dolałem jeszcze trochę soku. Smak wydawał mi się taki jakby zbyt wytrawny, nie zaglądałem do niego jakiś czas, jutro będę to go zobaczę bo stoi u dziadka,klarowny był.

Edited by Bartek11
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.