Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Morderczy las Bisztynecki


Robi_Robson

Recommended Posts

Rok temu na początku zimy w lesie między Nową Wsią Reszelską i Bisztynkiem znaleziono na wpół rozebranego mężczyznę .
Mirek D. który zresztą pomagał mi trochę w pracach na moim ranchu zmarł w dziwnych okolicznościach .
Zauważyła go leżącego w lesie bez życia przejeżdżająca drogą kobieta .
W sobotę jadąc przez ten sam las przypomniałem sobie to zdarzenie ...
Odruchowo nawet spoglądałem w stronę lasu , bo coś mi mówiło , że może znów ...
Jakaś podświadomość ...
W niedzielę wstrząsnęło mną , gdy dowiedziałem się , że do gospodarza u którego mam sezonowe pasieczysko
właśnie tego dnia kiedy przez las jechałem przybiegł zakrwawiony 25 latek krzycząc , że diabeł kazał mu zabić młoda kobietę .
http://www.bisztynek24.pl/tragedia_w_lesie.html
 

Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Tak na moje oko to jesteś główny podejrzany ;)

Jak dojdą do tego, że powiązany jesteś z obiema sprawami to leżysz :)

Szkoda chłopa a tak dobrze się zapowiadał ;)
Link to comment
Share on other sites

Pierwszy przypadek dotyczył wyziębienia organizmu, takie zjawisko występuje u 20% - 50% osób zmarłych z wyziębienia.

 

"Gdy temperatura spada, mięśnie naczyń krwionośnych z zewnętrznych części ciała zaczynają się kurczyć i rozkurczać. Skurcze te powodują wypchnięcie krwi z tych obszarów ciała. Zmniejszenie obiegu krwi przy powierzchni ciała ma istotne znaczenie – zmniejsza tempo ucieczki ciepła ciała z kluczowych dla przeżycia organizmu jego wewnętrznych części. Krew bowiem, jak wiemy ze szkoły, krążąc przy skórze działa jak chłodziwo (choć też rozprowadza ciepło).

Gdy jednak niska temperatura utrzymuje się, zmęczenie mięśni jest tylko kwestią czasu. Ulegają one rozkurczeniu, przez co ciepła krew z wnętrza ciała gwałtownie napływa do jego bardzo wychłodzonych części ciała.

Napływ krwi do wyziębionych tkanek powoduje wrażenie fali gorąca. Zwłaszcza, że ludzie odczuwają ciepło jako różnice w temperaturze. Są też inne hipotezy twierdzące, że wrażenie gorąca wywołane jest zniszczonym przez zimno zaburzonym funkcjonowaniem ośrodka regulującego temperaturę.

Ponieważ człowiek będąc w stanie hipotermii nie jest w stanie sam się kontrolować, jest zdezorientowany i ma zaburzoną świadomość, zaczyna się odruchowo rozbierać."

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy to twoj Bisztynek ...

Tak . Bisztynek ten sam.

Ten filmik robił mój znajomy redaktor Andrzej Grabowski zwany u nas również Ferdkiem gdyż skojarzenia wszyscy maja te same :)

Andrzej był i podczas reanimacji tej dziewczyny na miejscu w lesie.

Zresztą zawsze jest tam gdzie sią u nas coś dzieje .

O tej studni z filmiku krążyły legendy .

Żyje jeszcze gość co twierdzi , że był świadkiem jak chowano tam w czasie wojny (lub tuż po) jakieś fanty .

Stąd ta akcja .

Niestety nic nie znaleziono . 

 

Robi nic nie pisze, pewnie już biedny w areszcie. Proponuje zrzutkę na adwokata ;)

Nie mają na mnie nic :D 

 

Nic nie pisałem , bo byłem przez cały dzień w stolarni .

Uzbierało się parę zamówień na ramki ... zapasy na półkach się skończyły  , to nie ma co patrzeć , że zimno , tylko trzeba strugać nowe  ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie widziałem w informacjach - Robi nawet od razu skojarzyłem tą Twoja miejscowość ;)

Czyli z pamiecią jeszcze nie mam tak najgorzej 

 

Pozdrawiam - dawno mnie tu nie było ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie widziałem w informacjach - Robi nawet od razu skojarzyłem tą Twoja miejscowość ;)

Czyli z pamiecią jeszcze nie mam tak najgorzej 

 

Pozdrawiam - dawno mnie tu nie było ;)

No właśnie patrzę , że u Tomka cały czas na czacie jesteś , a do nas przestałeś zaglądać .

Nie zapominaj o nas .

Tutaj też trzeba wymieniać poglądy .

Choćby o ulach styrodurowych .

A kto ma nam doradzać , jak nie Jurek - Ojciec Polskiego ula styrodurowego ;)

Też pozdrawiam.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 

Andrzej Grabowski zwany u nas również Ferdkiem gdyż skojarzenia wszyscy maja te same

Jakoś chyba nie , dopiero sobie uświadomiłem że mam kolegę ze szkoły który też tak się nazywa.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie patrzę , że u Tomka cały czas na czacie jesteś , a do nas przestałeś zaglądać .

Nie zapominaj o nas .

Tutaj też trzeba wymieniać poglądy .

Choćby o ulach styrodurowych .

A kto ma nam doradzać , jak nie Jurek - Ojciec Polskiego ula styrodurowego ;)

Też pozdrawiam.

 

He, he, he no tos mi pojechał teraz kolego :)

Fakt jakos tak wyszło że zaniedbałem to forum, ale obiecuje poprawę tym bardziej że czasu dużo.

Ubolewam tylko że sie w tym roku nie spotkamy w pszczelej :(

Link to comment
Share on other sites

He, he, he no tos mi pojechał teraz kolego :)

Fakt jakos tak wyszło że zaniedbałem to forum, ale obiecuje poprawę tym bardziej że czasu dużo.

Ubolewam tylko że sie w tym roku nie spotkamy w pszczelej :(

Nie kombinuj !

Bo zajedziemy do Ciebie i Twoich przesympatycznych Dziewczyn i wtedy to będzie się działo ...

Do wiosny się nas nie pozbędziesz :D

Link to comment
Share on other sites

Nie kombinuj !

Bo zajedziemy do Ciebie i Twoich przesympatycznych Dziewczyn i wtedy to będzie się działo ...

Do wiosny się nas nie pozbędziesz :D

Robercie jak zawsze zapraszam. Drzwi dla Was zawsze stoją otworem. W piwnicy będzie zapas, a ja niestety na obczyźnie :( Wpadnę teraz na święta, później pod koniec lutego i na stałe zjazd na Wielkanoc. Wiec jak zabawicie do wiosny to się spotkamy :)

Link to comment
Share on other sites

Robercie jak zawsze zapraszam. Drzwi dla Was zawsze stoją otworem. W piwnicy będzie zapas, a ja niestety na obczyźnie :(

To dopiero nazywa się zaufanie i Polska gościnność .

Zaufanie do Żony , Córki i kolegów ;)

Pozdrawiam całą Rodzinkę.

 

Link to comment
Share on other sites

sok_mir tak na marginesie Ci strażacy z OSP popełnili wiele błędów przy tak prostym zadaniu jak wypompowanie wody ze zbiornika podziemnego. Podstawowy karygodny to strażak nie może wejść do strefy (studni) bez pełnego zabezpieczenia w tym wypadku braku uprzęży (szelek) i liny asekurującej. Aparat to nie wszystko, no i mam nadzieje że w ręku ma miernik wielogazowy a nie tylko tlenomierz albo co gorsze miernik CO. A tak na marginesie mam wiele szacunku dla druhów OSP.

Link to comment
Share on other sites

Widzę Robert , że wziąłeś sobie do serca mój ostatni post i tak robisz .Nasiona , ule już za darmo-te z pszczołami też puszczaj bo Ci zlicytują  , puść i ramki taniej jeszcze , bo kto wie czy nie przyjdą zapukać rano .Rozliczymy się póżniej .

Link to comment
Share on other sites

Widzę Robert , że wziąłeś sobie do serca mój ostatni post i tak robisz .Nasiona , ule już za darmo-te z pszczołami też puszczaj bo Ci zlicytują  ,

puść i ramki taniej jeszcze , bo kto wie czy nie przyjdą zapukać rano .Rozliczymy się póżniej .

Puszczam ramki  taniej . . .

 

Dla forumowiczów na każdej setce ramek dyszka oszczędności :)  

poland-10-zlotych-1960.jpg

Na 140 ramkach jest już oszczędności w sam raz na koszty przesyłki ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.