Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Matki, kupować?


boddan

Recommended Posts

Ja mam chyba 3 primorskie od Lewandowskiego i fajne duże matule, tylko jak Jarek gdzieś pisał ten kto znakuje te matule to jakiś paralityk ;) mój 5 letni syn zrobił by to chyba lepiej ;). Na ocenę musze czekać do lata bo wszystkie w młodych rodzinach, na pewno same się zakarmily nawlocia na zime

Link to comment
Share on other sites

Wiem jak wygląda, znam go z filmów Miodka i z konferencji w Suchej u Kowaliczka, i wcale aż taki duży nie jest, bez przesady, a ty robi myślisz że on sam znakuje wszystkie matule :D, podniósł się z 20 na 25 zł bo na parobka musi być :D

Link to comment
Share on other sites

Z Michała kawal chłopa . Duży chłop , to i paluchy wielkie .

Próbowałbyś takimi palcami poznakować .

 

Dlatego dzieciakom to łatwiej przychodzi ;)

He, he, he Pszczela Wola?

To już fotka ma 2 lata bo w tym roku Michała nie było. 

W 17 pewnie się pojawią bo i Konradziu stwierdził że sezon bez Pszczelej to nie sezon. A i pewnie Sławek Lewkowicz się pojawi (z grzybkami) :)

 

Już ubolewam że mnie tam nie będzie :(

Link to comment
Share on other sites

He, he, he Pszczela Wola?

To już fotka ma 2 lata bo w tym roku Michała nie było. 

W 17 pewnie się pojawią bo i Konradziu stwierdził że sezon bez Pszczelej to nie sezon. A i pewnie Sławek Lewkowicz się pojawi (z grzybkami) :)

Tak dwa lata temu .

A dyskusja Michała "w języku migowym" była z młodym Apikozem . Obok za Apikozem po prawej był drugi Michał (Apifonia)

Ty Jurku byłeś wtedy dokładnie za nimi pod oknem :D 

To dwa lata minęły , a ja mam tą scenę w oczach jakby to wczoraj było . . .

Widzę Sylwka , z butlą Jelcyna w garści obsługującego bufet :D

 

Konradziu pewnie będzie .

A Sławek , to nie wiem  ???

W domu jak sytuacja ?

Poradzą sobie bez niego ?

 

Już ubolewam że mnie tam nie będzie :(

Jeszcze możesz zmienić plany ...

To już tylko 3 tygodnie ...

Lepiej jeden plan zmienić jak cały rok żałować ... ;)

Link to comment
Share on other sites

To tak jeszcze kilka słów żeby nie zaśmiecać tematu

 

No tak ekipa była mocna :) (jak zawsze, pewnie i polbart wpadnie na "2 słówka")

Sylwek jak zapewne wiesz chwilowo zrezygnował z pszczół.

Sprzętu nie sprzedał ma wrócić, ale dopiero na policyjnej emeryturze.

Sławek jak zapewne wiesz pochował ojca, nie wiem jak matka. Obiecałem mu że zadzwonię na pogaduchy po świętach.

Ja od kilku lat zawsze bywałem w tym roku raczej planów nie zmienię bo pod koniec lutego będę chciał wpaść zajrzeć co w pasiece piszczy. Mam trochę za daleko 1400 km i w sumie żadnego połączenia lotniczego do Lublina. A do Warszawy mi sie nie opłaca bo to tez dzień stracony. Z urlopem żaden problem, ale ta odległość. Za rok postaram się wpaść :) A z czasem znowu będę stałym bywalcem konferencji to nadrobimy.

 

"Owocnych zajęć", uważajcie na wątroby bo wiedza potrafi ja zniszczyć :) 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Sylwek jak zapewne wiesz chwilowo zrezygnował z pszczół.

Sylwkiem  mnie właśnie zaskoczyłeś .

To tłumaczy dlaczego zrezygnował z ostatniego zamówienia na wiadra do miodu .

Nic nie wspominał , że pszczołom odpuszcza.

Piotrek spod Mławy robi w tej samej firmie co Sylwek i pszczół ma tyle , że rocznie tylko na sprzedaż robi ok. 150 odkładów .

Da się to pogodzić .

 

Wracając do tematu .... Matki kupować u Sławka Lewkowicza na przykład.

Albo u Michała , albo od Leszka ... ;)

Link to comment
Share on other sites

no ja teże widziałem co w tym roku nabyli i już chwalą heh poczekamy z 2 sezony to będą wiarygodne opinie bo z tego co na razie widzę to opinie jego świty... ja tam w cuda nie wierzę

Link to comment
Share on other sites

Bo my Panowie (i Panie) to pierdoły jesteśmy. Tyle tutaj luda na forum, niechby się zebrało chociaż 10 osób, każdy kupił by jedną - dwie porządne reproduktorki i przynajmniej w zakresie jednodniówek jesteśmy ustawieni w ramach wymiany koleżeńskiej...

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Bo my Panowie (i Panie) to pierdoły jesteśmy. Tyle tutaj luda na forum, niechby się zebrało chociaż 10 osób, każdy kupił by jedną - dwie porządne reproduktorki i przynajmniej w zakresie jednodniówek jesteśmy ustawieni w ramach wymiany koleżeńskiej...

Ale są tacy co kupują reproduktorki i tak . Tylko moim zdaniem kłopot jest z dogadaniem się i później z ewentualną wysyłką , bo jesteśmy tu na forum  praktycznie z całej Polski i odbiór osobisty byłby utrudniony  z racji odległości.

U nas na forum jakoś niechętnie piszą pszczelarze  jakie maja plany zakupowe matek ?? dlaczego ????

U mnie w stowarzyszeniu często wymieniamy się matkami czy matecznikami od matek hodowlanych bo odległości są bliskie i można je odebrać osobiście i przy okazji pogadać.

Link to comment
Share on other sites

To normalne, że kupuje się reproduktorki, zwłaszcza jeśli już się komuś sprawdziły matki po nich. Ja wolę tak, niż modlić się, żeby coś normalnego wyszło w czwartym pokoleniu po krzyżówkach z tymi wściekliznami tutejszymi, które roją się w takiej sile, że czasem nawet litra pszczół nie ma ;)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.