Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Czopiarka do korpusów


Krzyżak

Recommended Posts

Mnie właśnie padła ukośnica , a zasadniczo sam sobie ją załatwiłem , bo ciąłem na niej kształtowniki metalowe. A do produkcji ramek jest bardzo przydatna. I rozglądam się za nowym modelem. Frezarka ręczna może jeszcze poczekać.

Link to comment
Share on other sites

Tadziu chłopak co zaraz wpadnie pomóc mi rozkminić i ustawić ten szablon używa taka : 

 

http://www.ceneo.pl/33862474

 

Co więcej (Joasia i PIotr :D) ostatnio trójka z amnezji kupiła właśnie takie i wszyscy bardzo sobie chwalą, może coś w tym jest bo i opinie na ceneo bardzo dobre, sam się zastanawiam nad taką :D 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie też czytałem o tej marce na forum stolarskim  że dobre są i lepsze są tylko DeWALD ale te ceny ???

No i najważniejsze są części zamienne , a do chinolów nie bardzo nie mówiąc już o powtarzalności cięć.

Link to comment
Share on other sites

Tadziu chłopak co zaraz wpadnie pomóc mi rozkminić i ustawić ten szablon używa taka : 

 

http://www.ceneo.pl/33862474

 

Co więcej (Joasia i PIotr :D) ostatnio trójka z amnezji kupiła właśnie takie i wszyscy bardzo sobie chwalą, może coś w tym jest bo i opinie na ceneo bardzo dobre, sam się zastanawiam nad taką :D

I bardzo dobrze że kupują,podatki spływają,życzę Tobie i wszystkim powodzenia w produkcji uli oraz ekonomicznego uzasadnienia zakupu takich i innych maszyn stolarskich do pasiek. :rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kątownik, to mogę polecić dwie firmy: Empire lub BAHCO. Ewentualnie każdy płaski i kalibracja za pomocą 2 noży, gwozdzia i młotka.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie o to chodzi że kąt cięcia te 90 stopni przy jednosciennych, tym bardziej jeszcze łączone tym szablonem na jaskółkę to podstawa !!!, inaczej wychodzi ci krzywa wieża w piźdz.. :D a nie korpus :D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej mi się podoba ten ścisk kątowy , bo nieraz klejenie jakichś elementów pod katem 45 stopni stanowi duże problemy z utrzymaniem kąta prostego , a pieniądze na prawdę niewielkie i myślę ze dokładność do stolarstwa będzie wystarczająca i chyba sobie kupię takie ze dwa . Ale do klejenia ram do obrazów to trzeba pewnie kupić 4 takie ściski.

A inne nie wiem co Ci potrzeba ?

Link to comment
Share on other sites

Czekałem kiedyś u nich na realizację zamówienie ponad miesiąc zanim sprzęt ściągnęli z Chin.

Ja kupowałem u nich raz frezy i drugi raz noże do strugarki i towar dostałem w ciągu ok. 3 dni .

 

Właśnie o to chodzi że kąt cięcia te 90 stopni przy jednosciennych, tym bardziej jeszcze łączone tym szablonem na jaskółkę to podstawa !!!, inaczej wychodzi ci krzywa wieża w piźdz.. :D a nie korpus :D

Kąt cięcia ustawiasz na maszynach . Kątnik tu nie pomoże . Nim możesz co najwyżej sprawdzić czy równo uciąłeś .

Najbardziej mi się podoba ten ścisk kątowy , bo nieraz klejenie jakichś elementów pod katem 45 stopni stanowi duże problemy z utrzymaniem kąta prostego , a pieniądze na prawdę niewielkie i myślę ze dokładność do stolarstwa będzie wystarczająca i chyba sobie kupię takie ze dwa . Ale do klejenia ram do obrazów to trzeba pewnie kupić 4 takie ściski.

A inne nie wiem co Ci potrzeba ?

Kupiłem jeden taki ścisk kątowy i też zachodzę w głowę dlaczego jeden , a nie cztery ?

A na marginesie Uni-Max właśnie zaspamował mi pocztę , że ma dziś promocję na wszelkie ściski stolarskie .

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście musi być porządna siła docisku podczas klejenia desek i  jak są równe i suche deski to nie ma prawa puścić w miejscu klejenia.

Zamówiłem sobie właśnie taką  budżetową ukośnice JCB SCMS210 z prywatnego importu kierunek Anglia

jcb-scms210-pila-ukosnica-ukosna-ukosowa

, wielkością i parametrami roboczymi odpowiada Metabo KGS 216M i jakością też podobno ? Rozmawiałem z gostkiem który na takiej pracował w Anglii i potwierdza to że jest solidnie wykonana z porządnych materiałów i precyzyjna z dokładnym laserem , no i w Anglii dają na nią gwarancję na 5 lat co może świadczyć o jakości też i w tej kwocie co za metabo mogę kupić jeszcze frezarkę ręczną.

Link to comment
Share on other sites

Jak można jeszcze wykorzystać frezarkę ręczna do produkcji ramek i zapewniam , że ten sposób jest jednym z najmocniejszych połączeń ramek jakie znam i wiele lat taki sposób stosowałem  , no może poza tym który obecnie  ja stosuję , ale to inny temat.

https://www.youtube.com/watch?v=O5n5V_JtYgI

Link to comment
Share on other sites

wstawię filmik w dziale co w pasiece tam trochę mówię na ten temat :D , próby były wczoraj ale doszliśmy do tego że nie da się bez przeróbki zamątować tego pierścienia kopiującego do stopy frezarki :( i sąsiad mi dzisiaj dorobił na tokarce taki element jak mi trza i próby po niedzieli produkcja ma ruszyć jeszcze w styczniu niech tylko topola dojdzie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.