Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
adam_m_antczak

prosba nowego :)

Recommended Posts

witam

Mieszkam w Lublinie  

Poszukuje przyjaznej pasieki jak najblizej mojego miejsca 

zamieszkania (lub trasa Lublin Warszawa )do ktorej dostawilbym moj osobisty /prywatny ul

W roku 2017 chcialbym zeby wlasciciel pasieki zasiedlil moj ul pszczolami i o niego dbal

Ja chcialbym uczestniczyc w miare moich mozliwosci we wszelkich pracach zwiazanych z hodowla ( z wnukiem ) tak abym stal sie pszczelarzem amatorem

Docelowo chcialbym kupic ule typu Flow i ul obserwacyjny Ulster dla wnuka

Oczywisice nadzor nad moim ulem odplatny + rozsadna oplata za kazydy pobyt/szkolenie :)

ze wzgledow na koniecznosc zrobienia planow na 2017 chcialbym "dogadac sie " przed swietami BN 

pozdrawiam adam

Witaj Adamie .
Pszczelarzy w tym rejonie nie brakuje .
Lubelszczyzna z pszczelarstwa słynie .
Nasz Dudi jest z tamtych stron .
http://pasiekapszczelarska.pl/user/25-dudi/
Jednak może być problem ze znalezieniem kogoś , kto taki ul widział na oczy.
A raczej nie znajdziesz kogoś , kto taki ul ma i na takim gospodarował .
Jest to nowinka i to dosyć droga .
Ze świeczką szukać kto z pszczelarzy się na coś takiego szarpnął .

Pozdrawiam.
Robert

czesc - Flow hive to plan na 2018 - w tym roku szkolenie + ewentualnie ul obserwacyjny typu Ulster - nowy jestem nie potrafie wstawic foto :)

w tym roku w zaprzyjaznionej pasiece postawilbym ul dostosowany do sprzetu gospodarza

czesc - Flow hive to plan na 2018 - w tym roku szkolenie + ewentualnie ul obserwacyjny typu Ulster - nowy jestem nie potrafie wstawic foto :)

w tym roku w zaprzyjaznionej pasiece postawilbym ul dostosowany do sprzetu gospodarza

post-237-0-42948700-1481200024_thumb.jpg

ten na zdjeciu ma 5 ramek na dole i 1 u gory oslonieta obustronnie szyba + zaslony - mozna wygooglowac szczeguly na youtube pod ulster hive 

Jak rozumiesz to dostosowanie do sprzętu pszczelarza ? czyli co dostosujesz ?

Może napisz parę zdań co Ciebie tak zafrapowało w tym systemie Flow ? Że zdecydowałeś się na to ? Oczywiście podejrzewam że dużo pszczelarzy operujących na tym systemie to u nas nie ma i będziesz należał do pionierów , ale dobrze że chcesz najpierw poznać życie gromadne pszczół od strony praktycznej a nie tylko od literatury , bo papier jest cierpliwy i wiele rzeczy i rożnych pomysłów przyjmie i życie później weryfikuje , co jest racjonalne z punktu widzenia hodowcy.  

Może napisz parę zdań co Ciebie tak zafrapowało w tym systemie Flow ? Że zdecydowałeś się na to ? Oczywiście podejrzewam że dużo pszczelarzy operujących na tym systemie to u nas nie ma i będziesz należał do pionierów , ale dobrze że chcesz najpierw poznać życie gromadne pszczół od strony praktycznej a nie tylko od literatury , bo papier jest cierpliwy i wiele rzeczy i rożnych pomysłów przyjmie i życie później weryfikuje , co jest racjonalne z punktu widzenia hodowcy.  

Plan jest taki 

2017 - szkolenie na pszczelarza amatora + "zakumplowanie " z wnukiem tak zeby mu sie pszczoly podobaly

- jesli wnukowi bedzie sie podobalo to bede budowal ul obserwacyjny typu ulster

-

2017/2018 - zakup wkladow do ula Flow i budowa 2ch uli - tu chcialem przyszczedzic i nie placic australijskiemu stolarzowi :) :)

- jeden ul bylby moj a drugi podarowalbym  (wklad)  pszczelarzowi "gospodarzowi " bo ja bym sie juz usamodzielnil i moj ul 

bylby prawdopodobnie gdzie indziej to gospodarz gdyby uzytkowal taki ul moglby mi doradzac zdalnie  w razie problemow

Nie mam zadnego doswiadczenia w pszczelarstwie - nawet nigdy mnie zadna pszczola nie uzadlila :) :)

w ciagu ostatniego cwiecwiecza mialem 3 krotnie kontakt wzrokowy z pszczolami

- Mississipi - bylem na farmie z pszczolami i tam chyba byly ule flow bo pamietam toasta z miodem prosto z ula za dolara 
  teraz jak troszke czytam po ulach to wydaje mi sie ze gosc zachwalal te ule - i w jego przypadku zdawaly egzamin - bo on mial 
  miod dostosowany do tych uli :) :) - tam w promieniu kilkunastu kilometrow roslo cos z niebiekoblekitnym kwiatem - az oczy bolaly od niebieskiego

- w Omanie filipinczycy przylecieli ze olej z filtra powietrza cieknie na turbinie gazowej - poszedlem zobaczyc i jak ten goral co goowno znalazl

ogladnalem - miod
  powachalem - miod
  posmakowalem - miod 

Jak powiedzialm ze miod to wszedzie bylo slychac rechot z rozbawienia - ale jak kazalem otworzyc filtr to byl koniec smiechu

Przez tydzien podstawiali beczki na miod i bylismy najwiekszym dostawca miodu w Omanie - gniazda pszczol mialy kilkaset kilogramow a do czyszczenia
  wynajelismy straz pozarna 

To bylo cos takiego

- 3 lata temu pracowalem w Londynie kolo lotniska City i jeden z operatorow w elektrowni byl pszczelarzem mial ul w salonie w mieszkaniu 10 km od centrum Londynu

ul obserwacyjny -  twierdzil ze miod jest lepszy bo w :Londynie jest zakaz uzywania pestycydow :)

ale wykonane bardzo kosztownie z egzotycznego drewna pasujace do reszty mebli w salonie 

Co do ula typu flow to wydaje mi sie najwieksza atrakcja dla wnuka i rodziny :)

Przepraszam ze sie rozpisalem ale jestem nowy - chcialem pozatym zachecic jakiegos pasjonata do odplatnej pomocy :) :) :) 

Takie ule pokazowe widziałem na przykład u Kasztelewicza w Bartniku Sądeckim i zachęcam Ciebie do wycieczki do jego skansenu pszczelarskiego razem z wnukiem oczywiście. Ale to jest w naszym klimacie tylko ul demonstracyjny , gdzie można przenieść jakąś rodzinkę z normalnego ula na czas pokazów , ewentualnie na jakiś niedługi okres czasu. Jakoś słabo widzę utrzymanie takiego ula w dłuższym okresie czasu a tym bardziej zimą  Ale nie miałem z nim do czynienie więc może się nie znam ?

Ja nie jestem z Lublina ani okolic więc Ci nie pomogę w szkoleniu praktycznym , ale jak nikt na forum się nie zgłosi , to może spróbuj nawiązać kontakt z  Lubelskim Kołem lub Stowarzyszeniem Pszczelarskim , nie wiem co tam jest ? i tam pewnie znajdziesz pszczelarzy którzy by Ci pomogli.

Takie ule pokazowe widziałem na przykład u Kasztelewicza w Bartniku Sądeckim i zachęcam Ciebie do wycieczki do jego skansenu pszczelarskiego razem z wnukiem oczywiście. Ale to jest w naszym klimacie tylko ul demonstracyjny , gdzie można przenieść jakąś rodzinkę z normalnego ula na czas pokazów , ewentualnie na jakiś niedługi okres czasu. Jakoś słabo widzę utrzymanie takiego ula w dłuższym okresie czasu a tym bardziej zimą  Ale nie miałem z nim do czynienie więc może się nie znam ?

Ja nie jestem z Lublina ani okolic więc Ci nie pomogę w szkoleniu praktycznym , ale jak nikt na forum się nie zgłosi , to może spróbuj nawiązać kontakt z  Lubelskim Kołem lub Stowarzyszeniem Pszczelarskim , nie wiem co tam jest ? i tam pewnie znajdziesz pszczelarzy którzy by Ci pomogli.

trudno o chetnego - juz wszedzie probowakem   ;)  dziwne ze nikt nie chce - widoczbnie brac pszczelarska bogata :(

trudno o chetnego - juz wszedzie probowakem   ;)  dziwne ze nikt nie chce - widoczbnie brac pszczelarska bogata :(

A może zacznij od normalnego ula , nie demonstracyjnego i jak się nauczysz i poznasz wszystko to zrobisz sobie ten Flow.

A pszczelarze nie chcą się podjąć czegoś o czym nie mają pojęcia , a na normalnych ulach się znają.

Może za wiele wymagasz. Postawić ul za 2500 to ryzyko. Brać się za naukę dzieci też ryzyko zwłaszcza że piszesz - nie miałem kontaktów z żadłem.

Pszczelarze lubią spokój nie pieniądze.

A może zacznij od normalnego ula , nie demonstracyjnego i jak się nauczysz i poznasz wszystko to zrobisz sobie ten Flow.

A pszczelarze nie chcą się podjąć czegoś o czym nie mają pojęcia , a na normalnych ulach się znają.

przeciez napisalem ze to ma byc "najnormalniejszy " ul na poczatek w 2017 - ul demonstracyjny lub flow to plan na 2018 :) 

To może normalnej wielkości i kształtu ul. tylko przezroczysty ?
Np wielkopolski taki jak mój
100_1682.JPGzdjęcie1870.jpg
Można takie zamówić u "Polbart plus" - Radka Stępnia .

To może normalnej wielkości i kształtu ul. tylko przezroczysty ?

Np wielkopolski taki jak mój

attachicon.gif100_1682.JPGattachicon.gifzdjęcie1870.jpg

Można takie zamówić u "Polbart plus" - Radka Stępnia .

koncepcje mnoza sie nam jak kroliki a przyjaznego nowicjuszom pszczelarza jak nie bylo tak nie ma :(

na razie skupuje literature i cwicze na sucho bez ula - teoria poprzedza praktyke  :lol:

przyjaznego nowicjuszom pszczelarza jak nie bylo tak nie ma :(

Z Lublina do pszczelej Woli jest rzut beretem .

To"wylęgarnia pszczelarzy".

Może tam ? Ucieszą się pewnie na sponsora , który zafunduje nowoczesny - INNY - światowy ;)  ul .

Albo na Diamentowej w Apisie zapytać ?

Radek (prezes) choć absolwent Pszczelej Woli , to nie będzie miał czasu ...

Ale sprzedawczynie w sklepiku mogą dać namiary na zaprzyjaźnionego miejscowego pszczelarza :)

Prosta rada - jedziesz trasą teraz i patrzysz gdzie ule stoją . Bez problemu znajdziesz.

zostawilem problem corce - w koncu moj wnuk to jej syn  !!!

ja juz jestem w takim wieku ze jak mam problem to sie dzieci albo wnukow radze :) 

Z Lublina do pszczelej Woli jest rzut beretem .

To"wylęgarnia pszczelarzy".

Może tam ? Ucieszą się pewnie na sponsora , który zafunduje nowoczesny - INNY - światowy ;)  ul .

Albo na Diamentowej w Apisie zapytać ?

Radek (prezes) choć absolwent Pszczelej Woli , to nie będzie miał czasu ...

Ale sprzedawczynie w sklepiku mogą dać namiary na zaprzyjaźnionego miejscowego pszczelarza :)

od Pszczelej Woli zaczalem bo  zona mieszka 15km od samego centrum Pszczelej Woli:) wyslalem kilka  maili- zadnej odpowiedzi  w ciagu dwoch tygodni  

Wiadomość mogła wpaść sekretarce do spamu .
Trzeba prosto do Mirosława Worobika uderzyć  .
To sympatyczny facet i on tam podejmuje wszelkie decyzje .
Skoro to tylko 15km. to i rowerem można w wolnej chwili podjechać :)
Idealne miejsce , żeby połączyć naukę z przyjemnością obcowania z pszczołami .

Wbrew pozorom na maile mało kto odpowiada, niektórzy mają taką formę kontaktu podaną na stronach itd. ale w praktyce na skrzynkę nie zaglądają wcale, albo prawie wcale, zwłaszcza w sektorze rolniczym. Najlepiej pojeździć, albo zadzwonić i wyjaśnić o co chodzi.