Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

vszu82 i jego pasieka na mazurach

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1326 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki
Fajne mocne rodziny szczególnie te.dwie co pokazywales na początku, widać od.razu na wylotkach ze szał ;)

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaMazury
  • Typ ula:Dadant

Fajne mocne rodziny szczególnie te.dwie co pokazywales na początku, widać od.razu na wylotkach ze szał ;)

Jaki dzisiaj był szał w pasiece to poezja, na wylotkach walka o wejście do ula jak o karpia w lidlu ;)

Jest szał z pyłkiem, bo na wkładkach w dennicach pełno im pospadało, taki rozmach mają.

Obecnie jest 6 rodzin produkcyjnych i 4 odkłady, stąd te różnice w filmie.

Po weekendzie ma być znowu cieplej, to trochę podrównam siłę rodzin i dołożę suszu.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2028 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Jak będziesz równał siłę to tylko nie przekładaj ramek z pszczołami z silniejszych rodzin do słabszych ?? bo na  to jeszcze za wcześnie i w tej chwili to nie ma sensu ??

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaMazury

Jak będziesz równał siłę to tylko nie przekładaj ramek z pszczołami z silniejszych rodzin do słabszych ?? bo na  to jeszcze za wcześnie i w tej chwili to nie ma sensu ??

Pozdrawiam

Tadek

Zamierzam od najsilniejszych rodzin zabrać po ramce najstarszego czerwiu i dać słabszym, bez pszczół.

Taki jest teoretyczny plan, a jak będzie to się okaże przy przeglądzie :)

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2028 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Ano właśnie o tym pisałem ?? Ja wypraktykowałem że taki zabieg jest korzystny dopiero jak w ulach silniejszych jest nadmiar pszczół bezrobotnych , a więc prawdopodobnie w momencie kwitnienia rzepaku. Teraz uważam że nie ma takiego nadmiaru , chociaż wiosna i rozwój wegetacji roślin jest wcześniejszy o jakieś dwa a nawet trzy tygodnie w stosunku do lat ubiegłych , ale pszczoły nie osiągnęły jeszcze takiego rozwoju , bo u nich to trwa dłużej , ze względu na cykl biologiczny rozrodczy  niż ma to miejsce w przypadku roślin. W związku z tym zabierając teraz czerw z rodzin najsilniejszych jest błędem , gdyż osłabiasz silne rodziny w rozwoju , a jednocześnie tym słabszym niewiele pomożesz , bo u nich prawdopodobnie jest gorsza matka i u nich nie osiągniesz takiej dynamiki rozwoju pomimo dołożenia czerwiu. A to te silne rodzinki dadzą ci pierwszy zbiór w większej ilości i trzeba na nie chuchać i dmuchać , a nie ta słabe. Takie są moje doświadczenia jak trzymam pszczoły już ponad 30 lat ,  ale zrobisz jak uważasz twoje pszczoły.

Pozdrawiam

Tadek

• Nacek lubi to

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaMazury

Dzięki za wpis, prześpię się z tym co napisałeś.

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaMazury

Czołem Panie i Panowie, dawno mnie nie było.
Praca, pszczoły, rodzina i doba jest za krótka :)

Sezon pszczelarski minął przyzwoicie, choć parę zawirowań było. Nie licząc tego, że 10 maja padał śnieg to pogoda na mazurach nie była taka zła.
Zawiodłem się w tym roku na kraince, którą miałem od lokalnego hodowcy. Wyroiły się wszystkie. Nie pomagało nic, węza, susz, robienie odkładów.... nic...
Obecnie większość pasieki to BCF.

Pasiekę powiększyłem o 100%, zaczynałem sezon 10-oma rodzinami, zimuję 20.
W tym roku stworzyłem weselniki Mini Plus i jedną taką rodzinę na 3 korpusach zimuję.

Podpisałem umowę z nadleśnictwem, mam w końcu swoje miejsce na pasiekę, z którego jestem mega zadowolony.
Trzy razy wirowałem miód, maj, czerwiec i lipiec.

Co nieco o mojej pasiece można zobaczyć tutaj :)

https://www.youtube....lZaOohICC-KnPCw

Plany na przyszły sezon? Rozwój pasieki, pracownia i spróbowanie gospodarki w Dadancie 1/2.

Pozdrawiam wszystkich!!

PiotrekF

PiotrekF

100% Domownik

• Administracja
  • 217 postów
  • LokalizacjaK-r
  • Typ ula:WZ

Mam tę .... pierwszy gratuluję "przyzwoitego" 

;)

PF

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2028 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

No to ostro działasz  pasieka powiększona o 100% i trzy miodobrania w tym słabym roku ??? To jest się czym chwalić :D

Oby tak dalej :)

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaMazury

Jesień 2017 w mojej pasiece :)

IMG_7384.JPG

IMG_7386.JPG

• PiotrekF lubi to

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1485 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

W tej jesiennej kolorystyce , to te niemalowane ładnie wtapiają się w otoczenie .

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaMazury

W tej jesiennej kolorystyce , to te niemalowane ładnie wtapiają się w otoczenie .

wręcz idealne maskowanie :)

PiotrekF

PiotrekF

100% Domownik

• Administracja
  • 217 postów
  • LokalizacjaK-r
  • Typ ula:WZ

Właśnie ....

.... to "otoczenie" (jako posadowienie) szczególnie mi się podoba.

PF 

Tomzo

Tomzo

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 96 postów
  • Imię:Tomasz
  • LokalizacjauOpolskie
  • Typ ula:Zander

Super zaplecze pożytkowe-gratulacje!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły