Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
vszu82

vszu82 i jego pasieka na mazurach

Recommended Posts

A to ty myślisz że jak dzieci urosną to będziesz miał więcej czasu?

Myślę, że 4 lata a 14 lat to jednak jest różnica :)

Ja mam 3 i 6 ale na szczęście jeszcze mieszkam z dziadkami i babcia a moja mama z chęcią się zajmie wnukami :D

Współczuję tym co nie mają takiej pomocy :( 

Niech te dzieci szybciej rosną ;)

Paweł.

Z dziećmi , to nigdy nie wiadomo ...

Moje dwie Córki jak miały 12-13 lat , to pomagały .

Teraz jedna wyjechała do miasta, a druga zamiast przekładać larwy pszczele woli klepać kolejne lajki na Fb :(

Trzeciej jeszcze szybciej odechciało się pomagać w pasiece .

A najstarsza , to nawet do pasieki nigdy nie weszła ...

Ja mam dwóch synów, 8 i 4 lata.
Co będą robić w przyszłość to czort wie :)

Liczę na to, że choć trochę złapią bakcyla i będą pomagać ojcu.

Na obecną chwilę ze starszym już wiadomo zrobisz wiele, wyskoczysz do pasieki,

zostawisz samego w domu itp. A Młody jak to młody, grzeczny i posłuszny jest tylko wtedy kiedy śpi :)

Z przedszkolem wiadomo jak jest, co chwilę jakieś choróbska i trzeba siedzieć w domu.

Właśnie porozwoziłem do szkół i przedszkoli i lecę coś podłubać.
Czasuuuu oj full, bo o 11:30 starszy kończy lekcje  :wacko:

To podstawa jak chcesz ogarnąć pracę w różnych godzinach, budowę , pasiekę , no i do tego jeszcze żonę i dzieci zadowolić (żone wiadomo a z dziećmi na lody basen czy narty wyskoczyć :) )  takie życie niestety, dychniemy sobie w trumnie :) ale nie ma co narzekać tylko coco dżambo i do przodu :D

Ja starszego zawiozłem na 9 do przedszkola i do 14 spokój, zjadłem postne sniadanko, młodszy zostaje z babcią a ja lecę na budowę do,  piwnicy klecić "klatki na uszatki" :) Robert i reszta wtajemniczonych wiedzą o co chodzi :) . Uszat już zakocony do odbioru bo mi wczoraj dzwonił żeby sobie odebrać a klatka w połowie roboty :)

Hej!

Wiosenka zagościła i na Mazury. Radość w sercu ogromna a w pasiece szał :)

Wszystkie rodziny przeżyły w bardzo dobrej kondycji. Nawet zazimowany weselnik dał radę,

ale z moją pomocą, bo głód go dopadł.

17632410_1446293875433806_47064951018575

17492549_1446293928767134_21518555537303

Moje gratulacje u mnie aż takiego szału nie ma bo mi z 25, 4 bidule spadły :( no trudno w sumie dobrze ze tylko tyle. A tobie beczek miodu w sezonie ;)

Moje gratulacje u mnie aż takiego szału nie ma bo mi z 25, 4 bidule spadły :( no trudno w sumie dobrze ze tylko tyle. A tobie beczek miodu w sezonie ;)

Dzięki.

Z 10 rodzin to choć z jedną beczkę powinienem uzbierać ;)

Będą miały dziewczyny co robić, suszu do miodni tylko jeden komplet.

Do tego chcę po odkładzie trzasnąć. Aby stany rojowe i inne anomalie nie zepsuły mi planów

Gratulację. Pasieka ładnie się rozwija , i oby tylko pogoda nam nie zepsuła planów. I jak to mówią "Kto dba  ten ma "

Pozdrawiam i życzę nie jednej ale więcej beczek miodu.

Tadek

Dzisiaj spędziłem owocny dzień w pasiece.
Zabrałem 5 podkarmiaczek do mycia i malowania.

Zacząłem wymieniać dennice na nowe osiatkowane.

Sprawdziłem rozwój rodzin i jest pięknie.

Pokarm jest, matki czerwią coraz bardziej. Wiosenna euforia :)

https://www.youtube.com/watch?v=O_RrAAf18RM

Przyznam się bez bicia, że dopiero dzisiaj zajarzyłem o co chodzi z " Y " w węzie :)

Pozdrawiam!!

Fajne mocne rodziny szczególnie te.dwie co pokazywales na początku, widać od.razu na wylotkach ze szał ;)

Jaki dzisiaj był szał w pasiece to poezja, na wylotkach walka o wejście do ula jak o karpia w lidlu ;)

Jest szał z pyłkiem, bo na wkładkach w dennicach pełno im pospadało, taki rozmach mają.

Obecnie jest 6 rodzin produkcyjnych i 4 odkłady, stąd te różnice w filmie.

Po weekendzie ma być znowu cieplej, to trochę podrównam siłę rodzin i dołożę suszu.

Jak będziesz równał siłę to tylko nie przekładaj ramek z pszczołami z silniejszych rodzin do słabszych ?? bo na  to jeszcze za wcześnie i w tej chwili to nie ma sensu ??

Pozdrawiam

Tadek

Jak będziesz równał siłę to tylko nie przekładaj ramek z pszczołami z silniejszych rodzin do słabszych ?? bo na  to jeszcze za wcześnie i w tej chwili to nie ma sensu ??

Pozdrawiam

Tadek

Zamierzam od najsilniejszych rodzin zabrać po ramce najstarszego czerwiu i dać słabszym, bez pszczół.

Taki jest teoretyczny plan, a jak będzie to się okaże przy przeglądzie :)

Ano właśnie o tym pisałem ?? Ja wypraktykowałem że taki zabieg jest korzystny dopiero jak w ulach silniejszych jest nadmiar pszczół bezrobotnych , a więc prawdopodobnie w momencie kwitnienia rzepaku. Teraz uważam że nie ma takiego nadmiaru , chociaż wiosna i rozwój wegetacji roślin jest wcześniejszy o jakieś dwa a nawet trzy tygodnie w stosunku do lat ubiegłych , ale pszczoły nie osiągnęły jeszcze takiego rozwoju , bo u nich to trwa dłużej , ze względu na cykl biologiczny rozrodczy  niż ma to miejsce w przypadku roślin. W związku z tym zabierając teraz czerw z rodzin najsilniejszych jest błędem , gdyż osłabiasz silne rodziny w rozwoju , a jednocześnie tym słabszym niewiele pomożesz , bo u nich prawdopodobnie jest gorsza matka i u nich nie osiągniesz takiej dynamiki rozwoju pomimo dołożenia czerwiu. A to te silne rodzinki dadzą ci pierwszy zbiór w większej ilości i trzeba na nie chuchać i dmuchać , a nie ta słabe. Takie są moje doświadczenia jak trzymam pszczoły już ponad 30 lat ,  ale zrobisz jak uważasz twoje pszczoły.

Pozdrawiam

Tadek

Czołem Panie i Panowie, dawno mnie nie było.
Praca, pszczoły, rodzina i doba jest za krótka :)

Sezon pszczelarski minął przyzwoicie, choć parę zawirowań było. Nie licząc tego, że 10 maja padał śnieg to pogoda na mazurach nie była taka zła.
Zawiodłem się w tym roku na kraince, którą miałem od lokalnego hodowcy. Wyroiły się wszystkie. Nie pomagało nic, węza, susz, robienie odkładów.... nic...
Obecnie większość pasieki to BCF.

Pasiekę powiększyłem o 100%, zaczynałem sezon 10-oma rodzinami, zimuję 20.
W tym roku stworzyłem weselniki Mini Plus i jedną taką rodzinę na 3 korpusach zimuję.

Podpisałem umowę z nadleśnictwem, mam w końcu swoje miejsce na pasiekę, z którego jestem mega zadowolony.
Trzy razy wirowałem miód, maj, czerwiec i lipiec.

Co nieco o mojej pasiece można zobaczyć tutaj :)

https://www.youtube.com/channel/UCvqmR_T6lZaOohICC-KnPCw

Plany na przyszły sezon? Rozwój pasieki, pracownia i spróbowanie gospodarki w Dadancie 1/2.

Pozdrawiam wszystkich!!

No to ostro działasz  pasieka powiększona o 100% i trzy miodobrania w tym słabym roku ??? To jest się czym chwalić :D

Oby tak dalej :)

Pozdrawiam

Tadek