Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Odciąg do trocin z odkurzacza do popiołu


morzedzungli

Recommended Posts

Dobre by to  było bo stolarnia (za dużo powiedziane wiem :D) będzie za drzwiami więc cały hałas byłby dużo mniejszy tylko musiałbym w ścianie wykuć otwór na węża żeby można było zamknąć drzwi i pracować praktycznie tylko przy szumie a nie przy hałasie z odkurzacza. Myślę że rury do seperatora średnicy takie jak pokazał krzyżak ale od seperatora (beczki) już fi 7 cm bo takie jest wejscie do jednostki ssącej, czy to nie zmniejszy znacząco wydajności ?? 

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem jak jednostka ssąca jest wyposażona w wejście o średnicy 7cm to jej siła z ssąca jest znacząca za mała do konstrukcji warsztatowej, gdzie chcesz ściągać z iluś tam metrów trociny rurami fi 100-150mm.

 

p.s. Nie montuj odkurzacz centralnego w domu, to nie porozumienie, wyciągać i męczyć się z kilkumetrową rurą aby coś odkurzyć.

Kup dobry odkurzacz na baterie i nic innego Ci nie trzeba. Żadne odkurzacze centralne.

Wiem co mówię, też mam u siebie instalację centralnego odkurzacza której nigdy nie użyję.

Odkurzanie bezprzewodowym odkurzaczem to bajka, kupiłem ELECTROLUX ZB5020 i nie zastąpię go na żadną rurę czy przewodowy odkurzacz.

Polecam. Sorry za offtop.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze Szymon byłem widziałem testowałem czyli odkurzałem takim ustrojstwem :D , masz sporo racji ale nie wziąłeś pod uwagę szufelki pod kominkiem, w wiatrołapie, no i w kuchni super sprawa i daje sporo wygody nawet schylać sie nie musisz żeby coś zamieść :D. Aspekt nr dwa takim ustrojstwem odkurzę kominek z zimnego popiołu z dnia wczorajszego bez żadnego seperatora itp. normalnym podobno też sie da (bez targania dodatkowego pudła w postaci seperatora) ale ile tego popiołu będziesz miał z powrotem w powietrzu to chyba nie muszę ci mówić i podobno odkurzacz max rok i do wywalenia, w jednostce ssącej nie ma problemu bo zanieczyszczenia nie przechodzą przez silnik tylko cyklonowo opadają na dno, lub nawet są spłukiwane rosą wodną i lecą sobie od razu do kanalizacji :D. Takim ustrojstwem możesz odkurzać wodę bez żadnego problemu normalnym odkurzaczem zapomnij no chyba że te z wyższej półki :D (piorące tak ??) . I zapomniałeś chyba o najważniejszym, czystości przy takim odkurzaniu, nie ma żadnego hałasu, unoszenia się resztek spalonego powietrarza itp, dla mnie aspekt zdrowotny był przy tym najważniejszy bo całe powietrze jest wyrzucane przez wylot w ścianie domu, idealne rozwiązanie dla alergików itp.

 

 

Sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać :D

Link to comment
Share on other sites

teoria, teoria, teoria :)

Idź do kogoś kto ma taki odkurzacz i odkurz sobie z dwa razy to więcej na takie pomysły nie będziesz wpadał.

Szufelki w wiatrołapie czy kuchni fajna rzecz ale jak masz odkurzacz bezprzewodowy to nie używasz w domu miotły więc i szufelka Ci nie potrzebna.

Odkurzacz załatwia sprawę, bo stoi sobie w pod ręką, nigdzie go nie chowasz i używasz za każdym razem gdy jest potrzebny.

Dzieci rozsypią paluszki to nie lecisz po zmiotkę i szufelkę tylko łapiesz odkurzacz  i wciągasz. 3 sekundy roboty.

Co do rozlanej wody, już widzę jak do rozlanej szklanki wody czy nawet większej ilości lecisz po kilka metrów węża, rozkładasz go i wciągasz :)

Wąż Ci w tą wodę wpadnie i rozniesiesz syf na pół pomieszczenia. :) Od takich rzeczy jest mop.

Do kominków są małe odkurzacze z separatorami i filtrami więc można sobie poradzić.

Link to comment
Share on other sites

można tylko ile tych gratów znowu musisz mieć i gdzieś w miare fajnym miejscu przechowywać, żeby było pod ręką :D a jak byś chciał prać na mokro to jeszcze następne ustrojstwo i to drogie a tak masz wszystko w jednym. Pisałem ci że odkurzałem rura 7 m ultra lekka i dość poreczna, wole mieć coś takiego do wszystkiego niż masę gratów schowanych Bóg wie gdzie za te same lub nawet większe pieniądze, aha i nie ma się co popsuć za bardzo ale każdy robi jak uważa ja centralki nie zmienił bym na nic innego, ze względu choćby na te szufelki w tych trzech miejscach jak pisałem :D

 

Dobra Szymuś bo uciekamy coraz bardziej od tematu, może kiedyś zrobie odciąg taki z 3-4 miejsc do jednego to będę cię pytał o rady :D

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem odkurzacz centralny jest lepszy od odkurzacza na baterie ponieważ przy centralnym zużyte powietrze jest wydalane poza budynek a wraz z nim masa kurzu. Ja właśnie robię odkurzacz centralny a to tylko dla tego iż buduję dom pasywny z wentylacją mechaniczną, przy odkurzaniu tradycyjnym zabiłbym filtry z rekuperatora w 2 miesiące.

 

Karol

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jakie 9 metrów, moje zaprojektowane na 7 obrys domu z zewnątrz 12x11,5 gniazdko w samym centrum domu i musisz wszędzie lekko dostać, kuzyn ma rok bardzo sobie chwali, samo zdrowie a to najważniejsze :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam nadzieje że to nie ten domowy , tylko drugi oddzielny do pracowni. Zbudujesz cyklon dodatkowo i będzie super. Filmów na You Tube sporo jak to zrobić. Ale jak dobry cyklon to może też być dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Jakby nie to że tym odkurzaczem podziałam troche w domu przy budowie/wykończeniówce to kupiłbym coś takiego niewiele drozsze a fajne też mobilne na kołach :D

 

 https://www.olx.pl/oferta/odciag-do-trocin-zipper-odpylacz-wyciag-zipperzi-asa550-austrii-okazja-CID628-IDjhMGN.html#37b599a7bd;promoted

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.