Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Witam z zadupia

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Witam z zadupia (15 użytkowników oddało głos)

Czy prezentacja się podoba?

1. Tak (11 głosów [73.33%] - Zobacz)

Procent z głosów: 73.33%

2. Nie (2 głosów [13.33%] - Zobacz)

Procent z głosów: 13.33%

3. Skasować temat (1 głosów [6.67%] - Zobacz)

Procent z głosów: 6.67%

4. Nie chciało mi się czytać, ale obrazki ładne (1 głosów [6.67%] - Zobacz)

Procent z głosów: 6.67%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Emil nie masz chyba :) jeszcze pszczół a widze że już mądrze gadasz :), jak najbardziej masz rację mi stuknie z pszczołami na wiosne 3 lata i powiem ci że inwestycje cały czas :D. Jak podliczyłem to jestem na - tylko te 5 tysi co wydałem w pierwszym roku bo ten i poprzedni rok to sam się finansuje, a do tego trza policzyć to że za domem stoi 25 rodzin które są warte ok 10000 zł jakaś to kasa jest a tego nikt nie liczy, jak by się ogłościć to na wiosnę poszło by wszystko jak nic :D.

Emil jak tylko masz chęci zapał i trochę pasji w tym co robisz to idź w te pszczoły na całego a na pewno ci się uda :D, ja od tego roku mam sprzedaż bezpos. i opchnąłem 270 l miodu a dopiero 2 rok sprzedaje i dawno już nie mam swojego tylko koledze z koła pomagam sprzedawać z jego nalepkami :D, tak że wszystko się da tylko trzeba chcieć i ostro działać :D

Pozdrawiam cię i trzymam za ciebie mocno kciuki, niech ci św. Ambroży dopomoże :D  

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2668 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Kurpie są uważani za "trudnych" ludzi.

Bzij zabzij ja majontkiem rance. Kurpie ludzie honorne podobnie jak górale.

Ami mleka nikt nie chce sprzedać w bańkę w mlekomatach tych co widziałem litr po 4 złote. Niech się .......

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1717 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Ami mleka nikt nie chce sprzedać w bańkę w mlekomatach tych co widziałem litr po 4 złote. Niech się .......

Chcesz mlika ?
zastanawia.gif
To ja mam pomysła
Jedziesz do Czerniczyna po prezent https://www.olx.pl/o...html#ca1dad8422
Jedziesz z prezentem do Barczewa i wymieniasz https://www.olx.pl/o...html#13ddc836b9
Wydoisz i masz mleko za darmo , a nie po 4zł./l. foodsmiley010.gif

• PawelKS3 lubi to

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2668 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

A sąsiedzi dadzą mi gumaki w prezencie. Wiesz po co ? Nie lubię koziego , nie lubię gnoju wyrzucać , nie lubię się wiązać do płota. Nie mam gdzie bo na pasiece psy wtranrzolą a w domu sąsiedzi mnie.

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 689 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Będziesz kiedyś przejeżdżał w okolicy to zajedź, tylko weź bańkę 5l od wody bo nie zawsze mogę mieć to dostaniesz świeże naturalne mleko bez konieczności dojenia, ale obejrzeć oborę od środka to byś mógł :P

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2668 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Chłopie,  pierwsze wykształcenie moje - Technik rolnik. Krowy doiłem chyba wcześniej niż robili plany na Ciebie. Co nie  znaczy że lubię. :D

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • 689 postów
  • LokalizacjaDąbrowy

Mleko że nie lubisz, czy krowy doić, bo trochę niejednoznaczna wypowiedź :)

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1717 postów

Mleko że nie lubisz, czy krowy doić, bo trochę niejednoznaczna wypowiedź :)

Doić , to pewnie lubi ? Tylko nie zawsze może ;)

• Słowian i PawelKS3 lubią to

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2668 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

A gdzie w poście padło słowo mleko ?

Mój Ś.P. Teść  opowiadał - kawaler idzie z panną , ta mówi jaki piękny wieczór ciepło , księżyc jasno świeci na co kawaler -no ! w taka porę dobrze gnój wyrzucać.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Daro u mnie w domu mówimy " Idziemy zrywać parkiet" :D od 5  dużych byków z dwóch tygodni, normalnie masakra, jak wypadnie moja kolej to już tydzień wcześniej płakać mi sie chce :(

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • 689 postów
  • LokalizacjaDąbrowy

A gdzie w poście padło słowo mleko ?

Mój Ś.P. Teść  opowiadał - kawaler idzie z panną , ta mówi jaki piękny wieczór ciepło , księżyc jasno świeci na co kawaler -no ! w taka porę dobrze gnój wyrzucać.

Post pod którym odpowiedziałeś odnosił się do tego, że mogę kopsnąć butlę mleka bez konieczności dojenia. Forum teoretycznie polega na tym, że odpowiada się na wcześniejsze wiadomości więc ciągłość wypowiedzi jako tako była i niekoniecznie wynikało z twojej wypowiedzi czy odnosisz się do krów, dojenia, czy mleka. Tym bardziej, że bardzo dużo osób w obecnych czasach nie toleruje mleka prosto od krowy. No chyba, że odpowiadasz wyłącznie na swoje posty to wtedy faktycznie wypowiedź może tak wyglądać jak piszesz.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2668 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Tym bardziej, że bardzo dużo osób w obecnych czasach nie toleruje mleka prosto od krowy

Nie toleruję bakterii w nim zawartych , mleko UHT piję bez problemów po innym ...

Ale tylko ja reszta rodzin bez problemu.

P.S. Słowian A kociubę znacie ?

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

kociubę czyli co bo najbliżej mi to nazwiskiem pachnie to nie a jak chodzi ci o jakieś narzedzie do "zrywki" to najbliżej mi do naszego "kopoc" :D przy zrywce bezcenny :D

blogger-image-704698020.jpg

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1684 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

P.S. Słowian A kociubę znacie ?

U nas to pogrzebac również do wygarniania osypu z dennicy :)

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • 689 postów
  • LokalizacjaDąbrowy

Zaktualizuję posta wieczorem z większą ilością zdjęć, chwilowo zostawiam, żeby mi nie wcięło zdjęcia.

8c26a2b96deb.jpg

Załączony plik  korpusy.jpg   184,54 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik Robi_Robson edytował ten post 20 marzec 2017 - 21:42
Dodałem obrócone mniejsze zdjęcie

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Jak byś tak jeszcze mógł obrócić te zdjęcia przed wstawieniem było by git :D

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • 549 postów
  • Imię:.
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:Wlkp/Wlkp 18 - jedna deska + osiatkowana dennica

Emik3 czy te ule/korpusy trzymasz w domu? Bo jeśli tak, to mogą zeschnąć za bardzo i pokrzywić się.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2341 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ładne korpusy .Widać że w zimę nie próżnowałeś  :D 

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1717 postów

Emik3 czy te ule/korpusy trzymasz w domu? Bo jeśli tak, to mogą zeschnąć za bardzo i pokrzywić się.

Prawda .

Widzę na zdjęciu  , że dużo załączników z sosnówką zużyłeś podczas malowania ;)

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • 689 postów
  • LokalizacjaDąbrowy

Co do zdjęć, to ja je obracam przed wrzuceniem na hosting, a na hostingu mi je obraca znowu... Nie wiem czemu, poszukam może jakiegoś lepszego hostingu.

Spokojnie, w tamtym pomieszczeniu mam wiele nalewek, głównie cytrynówkę, do tego też 200 buteleczek weselnej :P

Kończę malować daszki, poczekam tydzień aż podeschnie bardziej olej i wystawię na dwór na palety, a nóż widelec, coś się sprowadzi w okresie rojowym, chociaż marne szanse, bo pasiek w okolicy brak. Będę musiał w szopie trochę miejsca uprzątnąć na wolne korpusy, skoro trzymanie ich w domu jest niezalecane.

Nie wiem czy rozmiary odpowiednie, starałem się miniaturki, ale na zapodaj.net pół dnia próbowałem wrzucić zdjęcia i chyba im serwery padają.

Tutaj już zaimpregnowane korpusy od Roberta

0hfT8Y0.jpg

SVTb1U2.jpg

A tutaj wejmutka

E6hC5ak.jpg

A teraz kilka zdjęć z drenażu, który robiliśmy. Mieliśmy zamiar posadzić drzewa za ogrodem, ale żeby w przyszłości nie przekopywać się między korzeniami, postanowiliśmy pociągnąć dren dalej, do miejsca zakończenia działki przeznaczonej pod drzewa. Co prawda w lato i jesienią nie ma problemu z nadmiarem wody, ale wiosenne roztopy i opady będzie można odprowadzić z podwórka, zamontujemy jeszcze blokady przepływu, żeby nie było za sucho :).

QUQG9Zi.jpg

HzWZhcz.jpg

H6nblW7.jpg

dZDjKtM.jpg

knYDdA1.jpg

Zo5L2Tm.jpg

OOs5aYG.jpg

W ramach akcji nie bądź burak posadź drzewko (a nie marudzisz, że sąsiad powycinał a ty nie masz co) zakupiłem 100 akacji 10 lip i 7 tulipanowców, oraz troszkę tawuły (bo mi się ten żywopłocik podoba :P).

A teraz drzewka w paczce i po posadzeniu, dzisiaj dokończyłem sadzić żywopłot, akurat jak zabraliśmy się w dzień za sadzenie drzewek, to musiało padać, a jak już się za coś zabiorę to lubię to dokończyć więc skończyło się na tym, że robiliśmy do momentu, aż nie było widać prawie nic. Robinię postanowiłem przyciąć, młode robinie dość dobrze znoszą przycinanie, a stare tego nie lubią, jednak powinno to ułatwić przyjęcie roślin i okazało się, że na 100 sadzonek około 10-15 było chorych, na szczęście tylko większość pnia a nie korzenie.

fQ6GaxN.jpg

5AiPK2v.jpg

gDizUzx.jpg

Tutaj małe sadzonki tawuły jeszcze przed ich dzisiejszym rozsadzeniem.

ItH7iHb.jpg

W ramach małego bonusu wrzucam też zdjęcia moich roślin owadożernych, gdyż właśnie zakończyły zimowanie, jednak kapturnica dość konkretnie to odczuła, nie mnie jednak odbiła gdyż stożek wzrostu był nienaruszony. Trochę niektóre brudne, ale na strychu je zimowałem, kurzyło się, a żeby je odczyścić (lepkie liście) to bardziej by się roślinie zaszkodziło niż pomogło, a one i tak charakteryzują się tym, że w ciągu miesiąca dwóch, będą miały nowe, większe liście (w ten sposób oczyszczają się z nadmiaru martwych owadów). A mają biały osad, bo po zimowaniu zacząłem walczyć z pleśnią (cóż, taki urok tych roślin, że się zdarza bo muszą mieć stale mokro i torf), dzisiaj poprawiłem oprysk zwiększonym stężeniem środka więc pleśni już nie ma.

pgnMJxq.jpg

EEuHpoB.jpg

w79iC1B.jpg

oLbzmC8.jpg

3cYKhw8.jpg

KpTfH9e.jpg

P.Esseriana poczuła wiosnę i nawet pierwszy kwiatek puściła a w zeszłym roku ani jednego, w przeciwieństwie do P.Tina, które puszczały po 5 jednocześnie :)

KKtizaw.jpg

A to zdjęcie zasługuje na troszkę większy opis, w zeszłym roku wiosną posiałem coś koło 100-150 nasion roślinek owadożernych w 2 doniczkach 10x30, pomimo braku wzorowych warunków do wzrostu i tak zadowolony jestem, że po zimie tyle roślin dalej rośnie :), jak ktoś by w lato był w odwiedziny, to będę mógł poczęstować jak już porozsadzam :).

d0HVx3q.jpg

Pokombinowałem i przekonwertowałem wielkość zdjęć przed wrzuceniem na hosting, teraz powinny być deczko większe, ale nie rzucać się na cały ekran niektórym.

Jak by nadal komuś przeszkadzało, że zdjęcia ogromne, pomimo zmniejszenia do 500 pikseli max to zmniejszę jeszcze, ale wtedy nic nie będzie widać, a zapodaj jakoś mnie ostatnio nie lubi.

• Tomzo lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły