Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krata odgrodowa...


Recommended Posts

Witam....

Stosuję kraty odgrodowe plastikowe. Czyszczę je metalową szpachtułką. Jak kraty są nowe, czyści się je dobrze. Ale jak już są coraz bardziej zużyte, plastik w niektórych miejscach podgina się, czyszczenia z wyczuciem, aby nie przerwać plastiku, jest coraz trudniejsze.

Jak miałem cztery ule, to wiadomo, wszystko było łatwe.

Jakie macie dobre sposoby na czyszczenia plastikowych krat?

Wiadomo, że wosk rozpuszcza się pod wpływem bardzo gorącej wody, ale nie zawsze można działać wrzątkiem.

Jakie są Wasze sposoby, w ogóle, na walkę z drobinami wosku, która tak cholernie przyklejają się gdzie się da.

Kraty metalowe są trzy razy droższe. Ale rzecz w tym, czy są dużo trwalsze od plastikowych?

Pozdrawiam...

 

Link to comment
Share on other sites

zostawić na jeden dzień zalaną roztworem 3% sody kaustycznej i krata będzie jak ze sklepu

Dzięki. Zastosuję.

A nie wiesz, jak się zachowują karaty metalowe?

Chodzi mi o to, czy tak samo podlegają ewentualnym odkształceniom, jak plastikowe?

Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Metalowe się nie odkształcają, przynajmniej przy normalnym użytkowaniu. Używam krat windurowych, plastikowych oraz metalowych i metalowe wypadają najlepiej.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

.........Jakie są Wasze sposoby, w ogóle, na walkę z drobinami wosku, która tak cholernie przyklejają się gdzie się da........

 

W jedną rękę butelka denaturatu w drugą szmata i jedziesz.

Link to comment
Share on other sites

No co ? Jest denaturat , jest szmata ? Mój brygadzista w gorzelni mówił że denaturat to dobra rzecz tylko ma złą opinię. :D

Wbrew temu co piszą nie jest trujący (oprócz spirytusu) , nie ma w nim metylowego . Gorszymi bimbrami  mnie częstowano. Są to fuzle z rektyfikacji i gorszy spirytus którego nie opłaca się oczyszczać. Przy obecnych cenach pewnie normalny leją . Dodany barwnik ( lub nie) i substancje obrzydzające i zapachowe. :D

Ale jak się pić chce ..... to nic nie brzydzi.

Link to comment
Share on other sites

Metalowe się nie odkształcają, przynajmniej przy normalnym użytkowaniu. Używam krat windurowych, plastikowych oraz metalowych i metalowe wypadają najlepiej.

No właśnie, tak mi się wydawało, że metalowe najdłużej żywotne.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.