Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

25 finał WOŚP


sławul

Recommended Posts

Popieram gościa za inicjatywe i chęć pomocy ale niestety nie robi tego tylko dla innych a dla siebie też DLATEGO NIE DAJE NA WOSP !!!! od 3 lat już wiem dlaczego tak zażarcie napierdziela na tych skinów co mu kradną puszki no bo samemu mu kasa ucieka :D złodzieją nie daje nie mówie żeby coś z tego nie uszczknoł dla siebie powiedzmy 50 tysi na rok ale nie na wille i jeppy na podjeździe żal wolę dac na caritas gdzie ze 100% idzie na pomoc coś koło 95% a reszta to koszta biurokracji i takie tam da się da tylko trza chcieć i nie kraść, zresztą jaka to kradzież sam się nie wypiera wszystko zgodnie z prawem bo fundacja jego a fundacja musi mieć siedzibę willa jak 100 ch*j.. jest w necie no i podjazdy z klinkieru i mercedes i jeep na nim, smutne ale prawdziwe, soory Sławek ale taka jest prawda :( 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Łukasz nie wk...j mnie !

Wejdź do jakiegokolwiek szpitala , na jakąkolwiek salę i wszędzie pełno czerwonych serduszek.
Twoje dzieci też były badane tym sprzętem na 100%
A widziałeś tam gdzieś logo Caritasu ?
Jurka fundacja więcej zrobiła w ciągu jednego roku jak Caritas od początku istnienia .
A to już 25 akcja ..

NIKT nie robi nic darmo !
Ale nikt nie potrafił tak zmobilizować ludzi do wzięcia sprawy w swoje ręce jak Jurek Owsiak

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

ok sprzętu w chu.. zgadza się ale ile z tego wzioł dla siebie pomyślałeś ?? gdzieś chyba w tamtym roku czy nawet jeszcze wcześniej było jakieś rozliczenie włos się na głowie jeży od tej pory nie daje wolę sms wysłać na naprawdę chore dzieci albo tu:

 

http://www.polacydlapolakow.pl/

 

Wszystko na bierząco rozliczane nikt nie bierze grosza i na dowód masz filmiki z rodzinami które dostały pomoc wspieram regularnie i polecam :D

Link to comment
Share on other sites

A ja gram z WOŚP od początku. 
Najpierw wrzucałem drobne do puszek . Później liczyłem zawartości skarbonek w PeKaO s.a. jako skarbnik orkiestry .
Od kilku lat gram przez internet .
I będę grał nadal .
Żaden hejter . Nawet Łukasz mnie nie zniechęci .


Łukaszu .
Ile płacisz kasy do NFZ ?
Ile składek oddajesz regularnie do ZUS ?
I ile z tego masz? 
Z czego za te pieniądze skorzystałeś ?
Ile będziesz miał w przyszłości ?

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

dobra nie mówię że nie, chodźi o składki ale czy za innych rządów było inaczej ??. Gość struga filantropa a to zwykły cwaniak narobił szumu w tv i poszły konie po betonie kasa się leje ja mu nie dam już grosza masz linka powyżej  jak naprawdę pomóc ludziom albo caritas choć on pomaga też w afryce i indziej a u nas jeż tes co robic w tym zakresie.

 

Nie jestem hejterem taka mam opinnie i tyle a ciebie Robi bardzo lubie chyba o tym wiesz i rubta co chceta jak mawia twój idol ja ci nie bronie ale od mojej rodziny nie dam grosza !!!!!!

 

To jest moja prywatna opinia każdy robi jak uważa ale radzę się przyjrzeć gościowi bo to niezły cfaniak :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Słowian.WOŚP to nie tylko Owsiak . Przez 25 lat młodzi ludzie łączą się chcąc pomóc,dać coś od siebie.Trochę straszno jak akcja charytatywna może pokazać jak jesteśmy podzieleni.

Czy chcąc pomóc można zawsze wiedzieć jaki sposób jedynie właściwy? i czy to jest najważniejsze ?

Link to comment
Share on other sites

Jestem za pomaganiem i doceniam jak ktoś pomaga innym. Warto też obiektywnie zastanowić się jaka jest siła danej pomocy i jej koszt. Pomoc WOSP jest marginalna z punktu widzenia pieniędzy jakie zbierają i w porównaniu z tym, co Polacy przeznaczają na dobroczynność w danym roku. Do tej pory, w dużej mierze, koszty takiej imprezy pokrywali podatnicy - czas w TV, obstawa, różne inne rzeczy, które wykonaywały nasze służby - straż, policja, wojsko.

 

Po drugie nie podoba mi się jak ktoś podczas "dobroczynności" dzieli Polaków i miesza politykę do tego, tym bardziej, że zwykle bywają to lewaki. Nie znam Państwa na Świecie, które rozwinęło się dzięki mysli "lewicowej", znam natomiast mase, które upadają dzieki tej postępowej i politycznie poprawnej "myśli". Organizowanie przystanku "woodstock" z tych pieniędzy też jest dla mnie dyskusyjne.

 

WOŚP ma taki rozgłos dzięki TV i jej "darmowemu" czasowi i faworyzowaniu przez samorządy oraz rząd. Inne organizacje tego nie mają, a zbierają więcej pieniędzy w skali roku.

 

P.S. Przymus płacenia na zus i nfz to jest typowe lewactwo właśnie, którego nie powinno być w wolnym Państwie.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Nie toczmy sporów o to kto lepiej pomaga.

Ważne jest to, że pomaga, lepiej robić coś niż nic nie robić.

Niech każdy pomaga tak jak może i chce i po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Nie mówię, że Caritas złe, albo Orkiestra zła. Tak samo jak część pieniędzy z Orkiestry idzie na Woodstok, tak samo pomoc z Caritasu często jest marnowana bo trafia na parafię z zadaniem, rozwieźcie potrzebującym a potrzebujący nie przyjmują pomocy bo sobie radzą i traktują propozycję otrzymania pomocy od Caritas jako policzek.

 

Pragnę zwrócić uwagę, że w każdym szpitalu jest sprzęt z WOŚP. Bez niego wiele szpitali nie mogłoby praktycznie funkcjonować. To mnie właśnie najbardziej zastanawia, bo służba zdrowia oczekuje na ten sprzęt zamiast kupić. Odprowadzamy niebotyczne składki na służbę zdrowia a musimy stać w kilkuletnich kolejkach do specjalistów, gdzie brakuje sprzętu a i tak jak ktoś chce być leczony należycie to musi iść prywatnie. Ubezpieczając się za połowę odprowadzanej składki zdrowotnej (zwałbym to raczej haraczem) możemy ubezpieczyć się w prywatnym szpitalu i tak za połowę tej ceny wchodząc do szpitala wita Cię miła pani, pyta w czym pomóc, prowadzi pod drzwi poszukiwanego specjalisty, kolejek praktycznie nie ma, bardzo dobrze wyposażony szpital. Większość podstawowych badań w cenie ubezpieczenia, gdzie np. do ginekologa i tak nie pójdziesz na kasę....

 

 

Oczywiście ze względu na mądrość narodu i moralność władzy mamy to co mamy. Martwi mnie tylko to, że akcja WOŚP, traktowana jest przez służbę zdrowia jako kolejny podatek. Tzn. można ukraść więcej bo WOŚP sprzęt nam kupi i ludzie się dołożą na sprzęt który powinien w szpitalu być... Sprzęt który jest zakupiony z funduszy WOŚP powinien być w szpitalach z pieniędzy które i tak odprowadzamy. Same fundusze zebrane przez Orkiestrę mogłyby być wtedy wykorzystane na np. luksusowe domy opieki z basenem, bezpośrednią pomoc najuboższym itd.

 

 

A tym co tak psioczą na WOŚP. Bezpośrednio na sprzęt przekazywane jest 90-95% zebranych funduszy. Wiele fundacji działa "dobroczynnie" a przekazują nie więcej jak 60% zgromadzonych funduszy na realizację założonych celów, bo przecież nikt za darmo pracował nie będzie. Fundacje działają zazwyczaj w progach 40-60 % przekazywania zgromadzonych pieniędzy na realizację celów istnienia fundacji w związku z czym proszę o wstrzymanie głosów krytyki bo zawsze ktoś się na boku dorabia, ale to co skapuje Owsiakowi to są grosze w odniesieniu do złodziejstwa innych charytatywnych fundacji....

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Emik zgadza się swięte słowa i dlatego im nie daje zobacz sobie caritas chyba na poziomie 90 czy 95 % pomoc reszta biurokracja albo Polacy dla polaków link wyżej 100% idzie na pomoc wszyscy robia tam coś za free to dopiero organizacja :D

Link to comment
Share on other sites

 

A widziałeś tam gdzieś logo Caritasu ?

Bo to chrześcijańska zasada pomagać nie chwaląc się tym że się pomaga. Ma być pomoc nie reklama , Chrystus nie nauczał - reklamujcie się a - jeśli dajecie jałmużnę niech nie wie lewica co czyni prawica.

P.S. Jak Hucuł pisał z łaskawcą wiele słów zmieniło znaczenia dziś.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to prawda ,że część kasy z WOŚP idzie na Woodstok to bardzo mi przykro ale więcej już nie dam.

Nie rajcuje mnie ta muzyka. Niech ją finansują jej fani..

Powinno być jasno i otwarcie powiedziane na co idzie zbiórka.

Ale ja jestem optymista? Nie?

Link to comment
Share on other sites

Emil piszesz ,że nikt za darmo pracować nie będzie.

To dlaczego wyciąga łapę żeby mu ktoś za darmo dał?

Jednego stać na ideę a drugiego nie?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Bo to chrześcijańska zasada pomagać nie chwaląc się tym że się pomaga. Ma być pomoc nie reklama , Chrystus nie nauczał - reklamujcie się a - jeśli dajecie jałmużnę niech nie wie lewica co czyni prawica.

P.S. Jak Hucuł pisał z łaskawcą wiele słów zmieniło znaczenia dziś.

No i daro dał krótką, ale jakże rzeczową odpowiedź dla wszystkich.

Chrystus nie przyzwala na żadne spekulacje w tej sprawie 'kto' może o sobie tak mówić?. Warto poznać Jego wypowiedź w tej sprawie z Ewangelii Jana 13:34, 35. Amen.

 

A co do charytatywnej działalności Owsiaka, to zawistni niczego dobrego nie zauważą, bo tak chcą. Gdybym miał już komuś wytknąć niezaspokojoną pazerność, to byłby to zupełnie kto inny, ale to tak, jak w tym przysłowiu: "Trzymać złodzieja ...".

Link to comment
Share on other sites

Napisałem, że zdecydowana większość fundacji nie działa charytatywnie i przeznacza tylko albo aż do 60% swoich wpływów na cel zbiórki pieniędzy. WOŚP ze swoimi 90-95% przeznaczanymi na zbierany cel jest fenomenem na skalę światową. Zagraniczne media nawet interesowały się jak można być tak dobroczynnym, że tyle osób działa charytatywnie na rzecz akcji.   A co do fundacji, które deklarują przekazywanie 100% otrzymanych pieniędzy to nie uwierzę, dopóki nie zobaczę pełnego wykazu finansowego, co dokładnie otrzymali i ile dali. Deklaracje na stronie można między bajki włożyć, tym bardziej, że fundacje nie muszą udostępniać swoich rozliczeń finansowych opinii publicznej. Oczywiście mam nadzieję, że takowe funkcjonują, ale do tej pory nauczyłem się, żeby nie być tak hop siup do przodu z oceną kto jest dobry a kto zły.

 

W ocenie czy lepsze jest Caritas czy WOŚP jako zwycięzcę nominuję nasz RZĄD, dzięki któremu obie te organizacje są naszemu państwu praktycznie niezbędne.

Link to comment
Share on other sites

U synka w szkole w tym roku zbierali na hospicjum i dla Polaków na wschodzie - 100% poszło do potrzebujących, ludzie poświęcili swój czas, pieniądze, paliwo... Za darmo.

Krew idę oddać nie po to, żeby dostać kilka czekolad, które i tak rozdaję, a żeby oddać poświęcam pół dnia i jeszcze trzeba czekać na lekarza godzinę bo hrabia nie zdążył przyjechać na czas...

Nie mogę się doczekać aż zadzwonią z banku szpiku...

Itd. itp.

Owsiak stworzył fajną rzecz, ale trochę za dużo z tej fajności idzie w komin...

 

P.S. Mimo tego i tak dam do puszki...,ale swoje myślę.

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.