Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kaszubka


Recommended Posts

 

Zgaduję, że Ciebie tam nie ma więc jeśli komuś sprzedajesz odkład to sam się określiłeś? :P

 

a dalej był pod artykułem kolejny fragment, chociaż w tym wykazie są też same gospodarstwa też więc nie wiem, nie znam się, ale tam ta Kaszubka się znajduje.

 

http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/1018/wykaz_linii_hodowlanych_pszczol_dla_ktorych_otwarto_rejestry_-_matki_pszczele_2016.html

Link to comment
Share on other sites

więc jeśli komuś sprzedajesz odkład to sam się określiłeś? :P

Odkład można sprzedawać z matka kupioną z pasieki hodowlanej ,

lub wyprodukowaną z matki reprodukcyjnej z pasieki hodowlanej . 

Więc nie do końca tak ...

Link to comment
Share on other sites

Ja odkładów nie sprzedaję. A jak pisałem to są linie dla których otwarto księgi . Poczytaj sobie o hodowli i o księgach zarodowych .

Jedynie podziwiałem Wielką od Pana Smaruja . To taki sam ślepy zaułek jak komórka 4,9 .Ale fajna .

Link to comment
Share on other sites

No tak, tylko podałem Ci dalszą część tego artykułu w którym była też ta linia o którą MAZI pyta. Czyli musiała charakteryzować się jakimiś odmiennymi cechami. Po więcej informacji pewnie trzeba by sięgnąć do tej księgi.

 

 

Czyli linia tej pszczoły jest w rejestrze hodowlanym, tylko teraz poczekać, aż ktoś się wypowie mający te pszczoły czy jest sens. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie rozumiałem po co tyle ras. Po co tyle linii. Ja wiem, że to jest kasa, bo pewnie tylko o nią chodzi.

Ale dlaczego to charakteryzuje szczególnie polskich pszczelarzy?

W różnych krajach, na całym świecie, nie używa się tak dużo typów uli.

Nie wierzę w to, że potrzeba nam aż 8 typów uli. A niektóre z nich (wielkopolski, Dadanta i inne), są jeszcze w różnych konfiguracjach.

Może i po to, żeby zniechęcić do pszczelarstwa młodych adeptów...:-)

Link to comment
Share on other sites

A kto ci broni wprowadzić do pasieki światowy standard pod postacią langstrotha. Będziesz miał tak jak wszyscy.

Inni będą mieli tak jak im wygodniej :)

Chociaż kiepski ze mnie pszczelarz, ale wiem, że pszczelarze w innych krajach nie mają tyle typów uli!

Np. Ukraińcy są wielcy w pszczelarstwie, a mają dwa typy uli. Jakiś swój ukraiński i Dadanta.

Nie rozumiałeś pewnie mojego postu.

Ja wiem, że ja mam wybór. Ale dlaczego mam wybierać spośród wielu tych samych rzeczy, które spełniają to samo zadanie, a są innego formatu. W innych państwach się tak nie "męczą", bo posługują się pewnymi standardami.

Link to comment
Share on other sites

Chociaż kiepski ze mnie pszczelarz, ale wiem, że pszczelarze w innych krajach nie mają tyle typów uli!

Np. Ukraińcy są wielcy w pszczelarstwie, a mają dwa typy uli. Jakiś swój ukraiński i Dadanta.

Nie rozumiałeś pewnie mojego postu.

Ja wiem, że ja mam wybór. Ale dlaczego mam wybierać spośród wielu tych samych rzeczy, które spełniają to samo zadanie, a są innego formatu. W innych państwach się tak nie "męczą", bo posługują się pewnymi standardami.

Bo my mamy ułańską fantazję i jestem z tego dumny. Polaka w szablony nie wciśniesz.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Bo my mamy ułańską fantazję i jestem z tego dumny. Polaka w szablony nie wciśniesz.

Naród bez ułańskiej fantazji bardziej jest zgodny, nie robi u siebie bez przerwy "polskiego piekiełka".

Co jest dobre dla jakiegoś narodu, to wszystkie partie popierają to. W Polsce popieranie czegoś co wymyśliła inna partia, to afront, niedorzeczność. I to nas gubi na każdym kroku.

Myślę, że 200 lat temu można było być dumnym z ułańskiej fantazji... :D

Link to comment
Share on other sites

 

Polaka w szablony nie wciśniesz.

Co najwyżej w gacie.

 

W Polsce popieranie czegoś co wymyśliła inna partia, to afront, niedorzeczność.

Wszędzie tak jest   w innych krajach jest coś co się nazywa racja stanu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.