Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Zabezpieczanie daszków


Recommended Posts

Te z Juli marki hamron trzymają dobrze zabezpieczałem deski na przyczepie do transportu . A nawet cena 10 zł , myślę że do wytrzymania bo można spiąć dwa ule razem na przyczepie a ile jednorazowo na przyczepę włożysz ? A Łukasz kiedyś na forum pisałem o tej promocji pasów w Juli.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Miał ktoś założyć temat o promocjach i tanich rzeczach do kupna, np wrzuciłbym info o pasku polipropylenowym po 50 groszy, jest na olx po 5 zł. za 10,m.

 

Można iść też dalej, wspólne zakupy: Kilku z nas potrzebuje pasy z napinaczem, razem to będzie ze 200 sztuk. Robimy zrzutkę, towar przychodzi na jednego z nas i on rozsyła.

 

Opłaci się jeśli utargujemy dobrą cenę na te pasy i znajdziemy taniego kuriera.

 

 

OK, może na początek temat o promocjach.

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

Szymus dajesz po zaworach :D zobacz górę strony, czytasz forum wyrywkowo pieronie jeden ty ;)

 

Pewnie że wyrywkowo :)

Mam przecież pracę rodzinę i inne zajęcia. Jak miałbym czytać każdy wpis to doby by brakło :)

Co do tego wichajstra to sprawdza się bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Widzę nie wytłumaczę, że pasy szpecą, zapinki rysują...

 

W takim razie zapraszam następnej zimy do mnie celem obejrzenia daszków z płyty chodnikowej o odpowiednich wymiarach! Nie szpeci (można ładnie pomalować), nie niszczy ula, ul zyskuje stabilność. Same plusy.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Tadziu jak ktoś ma ule poliuretanowe/styropianowe to ok jak najbardziej chcoć ameryki Adaś nie odkrył połowe Niemiec przecież tak robi choćby na filmiku rotacyjna hodowla pszczół :D  z opinni wiem że trochę się drapią ule i farba schodzi w tym miejscu są wgnioty itp, więc estetyka przynajmniej z bliska też jest w jakimś sensie naruszona :D

 

Ja bedę w tym roku robił to tak :D

 

 

 

Kupiłem już 100 m paska na necie i będę gioł takie klamry dla mnie przy moich wędrówkach niezastąpiona rzecz :D i stosunkowo tania :D

Witam.  Czy zrealizowales ten projekt z klamrami?  Ja juz dwa lata uzywam tego systemu i spie spokojnie.  Klamry zrobilem z SS 6mm.  Powodzenia i zycze wesolych Swiat Bozego Narodzenia. 

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Czy zrealizowales ten projekt z klamrami?  Ja juz dwa lata uzywam tego systemu i spie spokojnie.  Klamry zrobilem z SS 6mm.  Powodzenia i zycze wesolych Swiat Bozego Narodzenia. 

Niektórzy Koledzy jak pewnie zauważyłeś zawiesili aktywność na forum z różnych sytuacji życiowych :)  Łukasz ( Słowian) zdaje się podjął jakąś nową pracę która nie daje mu tyle czasu na pszczoły i zagląda tu teraz rzadko :( Ale obiecał że całkowicie nie porzuca pszczółek i będzie tu na forum czasami zaglądać  :D , co zresztą czyni czasami  :)  Czego mu życzę z całego serca i pozdrawiam oraz życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :) A dla pozostałych Kolegów na życzenia świąteczne przyjdzie jeszcze niebawem czas w oddzielnym temacie zapewne. 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

A tak serio jak ktoś che robić ciężki daszek to można obciążenie zrobić od wewnątrz daszka np wlać trochę betonu.

Marian Abramowski z Dywit obciąża swoje daszki gazetami (nowymi - które się nie sprzedały) .

http://www.ulewielkopolskie.pl/images/das01.jpg

Jego daszki mi jeszcze nie odleciały .

Ale do wędrówki za ciężkie ...

 

Jedne był na michałowie co betonowe ule chciał robić .

Ula może i nie zrobił ...

Ale trzeba przyznać , że jego betonowa twórczość ładna jest ( i droga) .

Np to

wedzarnia-grill-piec-chlebowy-wiata-warm

Takie betonowe daszki nad ulem w formie liścia (stałe) by mi się podobały ;)

Link to comment
Share on other sites

post-320-0-57619100-1513797461_thumb.jpg

Niektórzy Koledzy jak pewnie zauważyłeś zawiesili aktywność na forum z różnych sytuacji życiowych :)  Łukasz ( Słowian) zdaje się podjął jakąś nową pracę która nie daje mu tyle czasu na pszczoły i zagląda tu teraz rzadko :( Ale obiecał że całkowicie nie porzuca pszczółek i będzie tu na forum czasami zaglądać  :D , co zresztą czyni czasami  :)  Czego mu życzę z całego serca i pozdrawiam oraz życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :) A dla pozostałych Kolegów na życzenia świąteczne przyjdzie jeszcze niebawem czas w oddzielnym temacie zapewne. 

Pozdrawiam

Tadek

Witam, dziekuje za zyczenia i na wzajem.  Co do klamerek to ja zapinam je z boku ula. Daszki sa szersze i pas jest oddalony od korpusa co nie rysuje i ulatwia spinanie.  W stojakach pod korpusami sa poprzeczki, tak ze po spieciu pasami stanowi calosc. Polecam do malej pasieki. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.