Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zszywacze pneumatyczne, gwoździarki, kompresory


morzedzungli

Recommended Posts

Zakładam ten temat ponieważ nie było dyskusji na ww tematy i jeśli ktoś będzie miał sprawę dotyczącą zszywaczy to można pisać tutaj.

 

Ja ze swojej strony mogę dodać, że jestem szczęśliwym posiadaczem zszywacza pneumatycznego ale dopiero od 2 dni :)

 

Jeśli ktoś będzie chciał o coś zapytać to chętnie odpowiem.

 

Pierwsze moje spostrzeżenie jest takie iż zszywacz pracuje najlepiej na ciśnieniu 5 bar, mój kompresor ma jedno wyjście z możliwością regulacji ciśnienia ale w praktyce nie działa idealnie i planuję dokupić osobny reduktor.

 

Są też zszywacze z możliwością regulacji ciśnienia ale mój był tani i takiej opcji nie posiada.

 

Karol tani

Link to comment
Share on other sites

Ja mam gwoździarkę Makita AF505.

Jest na tzw.druciaki,fajnie do korpusów klepkowych bo łebka nie widać.

Ze swojej strony mogę polecić,za dużo nią nie wbiłem,raptem kilka tyś. gwoździ ale jak dla mnie super.

Link to comment
Share on other sites

Karol uprzedziłeś mnie skubany bo też o tym myślę i miałem zakładać temat, bardzo na czasie zachecam do wypisywania opinii co kto ma i za jakie pieniądze, ja może kupie pansama ale takiego taniego do 150 zł max. Preszing makita super ale nie ta liga jak dla mnie ponad 300 zł za zszywacz do ramek dla mnie przesada 

Link to comment
Share on other sites

Słowian Pieronie, Ty wszystkie maszyny w tym kraju wykupisz ;)

Kiedy znajdujesz na to czas???

Podziwiam Cie kurde :)

Chcesz coś mieć to trza jebac, nie ma innej rady :(. Zobaczycie jaki sobie odpierdziele stojaczek na ramki ;)

 

A wracając do tematu to ważne aby przy takim sprzęcie pamiętać o naoliwiaczu czy jakoś tak :D albo co jakiś czas kąpać do węża trochę oleju

Link to comment
Share on other sites

Na palce uważaj tylko.

Witam  ja tez mam pansama i jestem z niego zadowolony po wybiciu kilku tysiecy zszywek stacił moc rozebrałem go i okazałosie ze sie sklepał zderzak gumowy w srodku był awet taki na zapasie  ale ja ten stary obszlifowałem i teraz nawet mocniej bije niz jak był nowy   Pozdr antmag

Link to comment
Share on other sites

No ja też kupiłem zszywacz pneumatico  bo mi słowian na honor wszedł ;) , że młoteczkiem stukam, i jestem zadowolony , bardzo duża siła przy dość niskim ciśnieniu max 5 bar bo jak było więcej to aż mi klepki wbijał.Aa jaki ten olej trza tam kapać ?

Link to comment
Share on other sites

Co do kompresora do zszywacza to mam 24l i nigdy nie musiałem czekać żeby się nabił,tylko sprężarkę mam z lodówki a nie tłokową to nawet nie słyszę kiedy pompuje.

czyli na samoróbce jedziesz? Ja chciałem kupić olejowy 24l, jednotłokowy (chyba że w cenie trafię dwutłokowy).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przyszła gwoździareczka Pansam więc teraz czas na zakup kompresora.

Jesteście coś w stanie doroadzić?

 

Do niczego innego nie będzie służył jak tylko gwoździarka i ew. napompowanie kół w samochodzie.

 

Myślałem nad jakimś tanim "chinczykiem" ponieważ profesjonalny sprzęt raczej nie jest mi potrzebny do tego.

 

Ewentualne typy:

 

Hagen 24l cena 298zł

Targed TA300 24l cena z wysyłką 289zł + olej gratis

Airpress HL150/24 cena 298zł

 

Będzie z Was w stanie coś doradzić lub polecić coś w okolicy 300zł?

Link to comment
Share on other sites

ja w 2015 r kupiłem taker elektryczny i zszywki długości 20-25mm

wbija bez problemu.Nie pamiętam ale dałem chyba za niego 80zł.

Zeby było weselej to w tym roku obiłem już (rękami ojca 90 lat)

10 korpusów ale tradycyjnymi gwoździami i młotkiem.

Zdjęcia w galerii.

Mam zamiar jeszcze drugą taką partię.W części już zrobiona.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem dzisiaj w castoramie tego Airpress'a HL 150/24.

Co mogę napisać po 2h zabawy nim:

 

- kompresor 24L do gwoździarki zupełnie wystarcza

- szybko się nabija

- trochę głośno chodzi

- nie zabiera wiele miejsca

 

Jeżeli ktoś będzie szukał kompresora do pracy tylko z gwoździarką lub napoompowania kół w aucie to uważam że zdecydowanie taki wystarczy.

Zobaczę po pewnym czasie jak będzie się sprawował  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.