Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Znalezione u Chinczyków


larss1

Recommended Posts

Mniej więcej tak to wygląda :) z tego co się orientuję to właścicielem Aliexpres jest Alibaba (chyba największa firma - pośrednik, w obrocie towarami ze wschodu), który wykupił jakiś czas temu nasze Allegro.

Link to comment
Share on other sites

 

który wykupił jakiś czas temu nasze Allegro.

Nie wykupił.

 

O ile dobrze rozkminiłem politykę Aliexpres i nic nie spierdzieliłem po drodze to tak mniej więcej wygląda.

Dokładnie

Link to comment
Share on other sites

Mało . Drogo w większości , lokówki ,łyżeczki ( nie wszystkie ), nóż ( kupiłem od nich z ciekawości 90 pln.) a poza tym nic. Ule są tanie , gdyby zamówić kontener  ale to na Alibaba .com. , ule z trawy (klejonki bambusowej ) , ni dzięcioł ni woda ale tyle nie dam.

Link to comment
Share on other sites

 

Do wychowu matek się nie nadaje, ponieważ błąd pomiaru to ± 3 stopnie celsjusza.

Link to comment
Share on other sites

A wiesz co to błąd pomiaru ? To to że może być 23 a wskaźnik pokazywać 26 ale z dokładnością do 0,1 i z taką dokładnością steruje. Pomiar zwykłym termometrem lub innym wykazanie jaki ten błąd pomiaru i może być.To nie znaczy że raz będzie 23 raz 26 a później 20. Będzie 33 wyświetli 36 , będzie 35 wyświetli 38.

Link to comment
Share on other sites

Ja z tego rozumiem że ma czujnik temperatury obarczony błędem  +/_ 3 stopnie czyli ta końcówka pomiarowa ma taka dokładność reakcji na temperaturę , natomiast elektronikę i wskaźnik zegara ma wycechowany w dokładnością i 0,1 stopnia i pewnie może sterować też z taką dokładnością , ale  te błędy się sumują jak byśmy chcieli obliczyć całkowity błąd pracy termometru razem z sondą?

Ja tak to rozumiem , może się mylę ?  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tak ale to jest nie zmienne. To nie jest tak że mierzysz dziś wodę wrzącą i pokazuje 98 , jutro 101 a pojutrze 97 . Po prostu takie są różnice pomiędzy czujnikami sondy w różnych regulatorach. Chyba.

P.S. Sprawdzałem wiele innych i tak to działało.Termometr alkoholowy najlepiej kontroluje.

Link to comment
Share on other sites

A wiesz co to błąd pomiaru ? To to że może być 23 a wskaźnik pokazywać 26 ale z dokładnością do 0,1 i z taką dokładnością steruje. Pomiar zwykłym termometrem lub innym wykazanie jaki ten błąd pomiaru i może być.To nie znaczy że raz będzie 23 raz 26 a później 20. Będzie 33 wyświetli 36 , będzie 35 wyświetli 38.

 

To dokładnie to znaczy. Poczytaj o rachunku błędów, bo nie chce mi się tłumaczyć. Opasłe tomy z metrologii /nie mylić z meteorologią/ opisują to zagdanienie i nie jest to takie proste :)

Dość się tego na politechnice naliczyłem, aż po nocach mi się śniło. Na szczęście z czasem człowiek zapomina o takich rzeczach ;)

Link to comment
Share on other sites

Robert ale mi chodzi żeby dostać lokówki w które będą pasowały te miseczki z chińskiego nicota bo mówisz ze polskie za luźne

Kupowałem w Polsce tak jak pisałem .

Tylko kupowałem dedykowane do nicota , a nie najtańsze chińskie ,

bo chińskie lokówki u nas dostępne są do nicota za ciasne .

poza tym lokówka nie idzie na miseczkę tylko na korek systemowy .

A korki są dwa .

Jeden na stałe mocuje się do ramki (brązowy) .

drugi trzyma miseczki systemowe (kremowy) .

Jeden nakłada się na drugi .

Tu jest zdjęcie z jakiegoś sklepu internetowego , bo swoich fotek nie mam .

Miseczki%20matecznikowe%20NICOT%20100%20

wygoda ... :)

 

 

są różnice pomiędzy czujnikami sondy w różnych regulatorach.

i nie tylko w regulatorach  . . .

Wszelka elektronika rodem z Chin jest tak precyzyjna , że aż się boję stosować ją w inkubatorach .

Kupiłem cztery termometry z higrometrem , bo padł mi ten którego miałem w cieplarce .

I który jak mi się wydawało coś mnie oszukiwał .

Cztery , żeby w przypadku awarii jednego wiedzieć , który jest zły .

I ...

I dalej ie wiem , który pokazuje dobrze .

100_1300.JPG

Higrometr jeden na bank nie działa .

Wciąż pokazuje 10%

Ale termometry chwilami mają między sobą różnicę do 2,1 stopni Celsjusza .

Chyba znalazłem przyczynę niepowodzeń w inkubacji matek w cieplarce .

Nie ma tak dużej tolerancji da parametrów w cieplarkach .

:(

Do inkubatora (do jaj ptasich ) termolegulator kupiłem Polski ( podobno Polski !? )

Termometr i higrometr będę musiał kupić kolejny :(

Już też na pewno nie najtańszy rodem z Ch.R.L.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja takie same kupiłem i wszystkie pokazywały tak samo. Skalowałem na termometr zaokienny za 8 pln. Nie mam politechniki ale jak ustawiałem na termometr to trzymały tak jak nastawiłem pokazywały 32 a było np. 35 . Cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Namawiałem Roberta na kontener wosku. :D

Nie . Dziękuję . :D

Nie chcę innego wosku jak swój i od Polskich Pszczelarzy .

Żadnego Chińskiego , czy Ukraińskiego !

 

Poza tym ... będę kończył z handelkiem.

To już ostatnia wiosna .

Pierwszy na pewno ... może jeszcze drugi kwartał  i zwijamy firmę  .

 

Jak się coś robi , to powinno się robić dobrze .

Prowadzić pasiekę i zajmować się handlem utrzymując najwyższy standard usług jest trudno .

Z pszczół nie zrezygnuję . Z handlu mogę ;)

Aliexpres bazuje na tym że każdy może sobie prywatnie sprowadzić ( legalnie do 250 Euro )

A nie 50 $ ???

 

Wejdź w zakładkę ,,załączniki".

Brzmi dobrze ;)

.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co kojarzę to cło odprowadza się od 45 euro.

 

Sprzedający na aliexpress starają się jednak ominąć to w ten sposób, że zaniżają wartość produktu, nie umieszczają w paczce paragonu itd. a na paczce podają 20 dolarów (przykładowo). W wypadku okazjonalnych przesyłek raczej nie mamy się co martwić. W wypadku gdy ktoś często będzie zamawiał i to od jednego sprzedawcy to może po prostu być sytuacja, że paczkę skontrolują. W ostateczności trzeba będzie zapłacić cło. Z tego co kojarzę to 2,5% do wartości 700 dolarów. Czyli nie ma tak, że można sprowadzić coś nielegalnie (nielegalnie można broń kupić). Nielegalne jest uchylanie się od odprowadzenia cła ale jeśli paczka przyjdzie do ciebie to teoretycznie nielegalne, w praktyce natomiast nikt ci potem nie sprawdzi tego. Jedyne co to możliwość zatrzymania paczki na granicy w momencie jej kontroli to wtedy osoba musi odprowadzić cło, żeby ją w ogóle otrzymać.

Link to comment
Share on other sites

,,Jeżeli podróżujemy samolotem lub statkiem, nie zapłacimy dodatkowych należności celno-przywozowych za towary, gdy ich wartość nie przekroczy 430 euro. Gdy wybierzemy inny środek transportu, możemy mieć w bagażu rzeczy, których wartość nie przekracza 300 euro ,, Jeśli sprowadzamy to 250 euro.

Mają być dla własnego użytku.

Link to comment
Share on other sites

,,Jeżeli podróżujemy samolotem lub statkiem, nie zapłacimy dodatkowych należności celno-przywozowych za towary, gdy ich wartość nie przekroczy 430 euro. Gdy wybierzemy inny środek transportu, możemy mieć w bagażu rzeczy, których wartość nie przekracza 300 euro ,, Jeśli sprowadzamy to 250 euro.

Mają być dla własnego użytku.

 

Tutaj mówimy o podróży, czyli jak robisz sobie wycieczkę za granicę. My natomiast mówiliśmy o zamawianiu z Aliexpres, czyli przesyłkach pocztowych/kurierskich, które idą na konkretny adres bez "asysty" właściciela i tutaj trochę inaczej mają się sprawy celne.

 

 

 

Piszesz, że dla sprowadzonych towarów 250 euro. Oczywiście na własny użytek. Niestety nie mogłem znaleźć tej informacji, wszystko co udało mi się znaleźć mówiło o 45 euro albo 50 dolarach. Mógłbyś podać źródło?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co kojarzę to cło odprowadza się od 45 euro.

 

Sprzedający na aliexpress starają się jednak ominąć to w ten sposób, że zaniżają wartość produktu, nie umieszczają w paczce paragonu itd. a na paczce podają 20 dolarów (przykładowo). W wypadku okazjonalnych przesyłek raczej nie mamy się co martwić. W wypadku gdy ktoś często będzie zamawiał i to od jednego sprzedawcy to może po prostu być sytuacja, że paczkę skontrolują. W ostateczności trzeba będzie zapłacić cło. Z tego co kojarzę to 2,5% do wartości 700 dolarów. Czyli nie ma tak, że można sprowadzić coś nielegalnie (nielegalnie można broń kupić). Nielegalne jest uchylanie się od odprowadzenia cła ale jeśli paczka przyjdzie do ciebie to teoretycznie nielegalne, w praktyce natomiast nikt ci potem nie sprawdzi tego. Jedyne co to możliwość zatrzymania paczki na granicy w momencie jej kontroli to wtedy osoba musi odprowadzić cło, żeby ją w ogóle otrzymać.

Z tego co wiem cło jest od 20 dolarów.

To co piszą chińczycy na paczce nie ma większego znaczenia.

Podczas kontroli należy przesłać potwierdzenie przelewu, a tam jest właściwa kwota zakupu.

Wysokość cła nie zależy od kwoty zakupu tylko od rodzaju towaru.

Rożne towary maja różne stawki cła.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam rypłem się 150 euro - http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/100275,paczki-z-zagranicy-do-150-euro-bez-cla.html

co do 50 euro to paczki do tej kwoty zwolnione są też od podatku vat bo to zwolnienie od cła i vat powinno się zapłacić.  Jak bardzo się uprzesz to jak będę maił czas znajdę wykładnię.

Link to comment
Share on other sites

BeeFree czy będziesz miał siatkę aluminiową 1mm 360mm x 360mm lub 360mm x dowolna długość?

 

Z tego co wiem, jeśli chodzi o cło to do 150 euro (23% vat mogą doliczyć) - nie stosuje się do:

 

1.   napojów alkoholowych

2.  perfum i wód toaletowych

3.  tytoniu lub wyrobów tytoniowych

 

Jeżeli chodzi o Vat, to nie 50 euro, ale do 45 euro i dotyczy jedynie przedmiotów niehandlowych, więc jak nakupisz 45 rzeczy po dolara, to vat możesz dostać, bo to masówka.

 

Kupując przez DHL/Fedex na bank będzie clenie/vat, bo oni z tego kaskę biorą i trzepią wszystko - oprócz cła/vatu trzeba za "usługę" zapłacić.

 

Jak wysyłają przez china post (lepsza)/sweden post (długo trwa i zwykle ogniwa tą drogą idą) to mniejsza szansa na trzepanie.

Link to comment
Share on other sites

 

Kupując przez DHL/Fedex na bank będzie clenie/vat, bo oni z tego kaskę biorą i trzepią wszystko - oprócz cła/vatu trzeba za "usługę" zapłacić.

 

 

Hm... To ja zakupiłem telefon kiedyś na aliexpress, przyszedł DHLem i nie trzepali. Sprzedawca zarzekał się, że ma iść z magazynu we Francji i cła nie będzie, a na paczce jak byk informacja, że z Chin, ale po śledzeniu paczki widać było, że paczka poleciała do Francji a dopiero stamtąd samochodem do Polski. Czyli wychodzi na to, że różnie to bywa.

 

 

Najbezpieczniej po prostu doliczyć do ceny zakupu cło i vat, tak żeby jeśli będzie konieczność uiszczenia tych opłat to żeby nadal opłacało się wziąć zamówiony towar.  A mówiłem o 45 euro albo 50 dolarów i tyczyło to przesyłek, które były określane jako "prezent" czy coś w ten deseń, czyli musiały być spełnione warunki. Przesyłka okazjonalna i przedmiot małej wartości.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to jest jeszcze inny myk. Banggood też tak robi (EU warehouse). Paczka niby z Europy wysłana (tzn. banggood naprawdę w EU ma magazyn fizyczny), ale powinni to raczej przepakować, więc nie wiem :) Możliwe, że zbiorczo DHL Parcel poszło do Francji i potem rozsyłają z magazynu.

Link to comment
Share on other sites

 napiszcie z czym macie największe problemy abyśmy mogli to uprościć albo po prostu popraw

ok.

W wolnej chwili napiszę więcej

 

A w kwestii paczek idących przez China Post ...

W tym tyg przyjechały do mnie 2 tace do inkubatorów (do jaj ptasich ) wartości 50$ (bez kilku centów) .

Takie ustrojstwo :

Cła ani akcyzy nie płaciłem.

Ale na paczce przyklejono mi naklejkę :

|

Nie wiem jak ją interpretować ?

Wydaje mi się , że skontrolowali , ale uznali , że kwota i ilość wskazuje na użytek prywatny :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.