Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Znalezione u Chinczyków


larss1

Recommended Posts

Na początek proponuję o przeniesienie postów dotyczących cła do działu dotyczącego chin, aby zrobić porządek tutaj i wstawiać tutaj posty dotyczące rabatów w sklepach pszczelarskich.

 

 

Cła ani akcyzy nie płaciłem.

Ale na paczce przyklejono mi naklejkę :
|attachicon.gifObraz (311).jpg
Nie wiem jak ją interpretować ?
Wydaje mi się , że skontrolowali , ale uznali , że kwota i ilość wskazuje na użytek prywatny :)
 

 

Znalazłem coś takiego dotyczącego wspólnej polityki gospodarczej UE. http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/regulacje-prawne/ue/1.pdf

 

Podstawy Wspólnoty

 

Tytuł 1 Swobodny przepływ towarów

 

Artykuł 9

 

1.Podstawą Wspólnoty jest unia celna, która rozciąga się na całą wymianę towarową i obejmuje zakaz ceł przywozowych i wywozowych między Państwami Członkowskimi oraz wszelkich opłat o skutku równoważnym, jak również przyjęcie wspólnej taryfy celnej w stosunkach z państwami trzecimi.

2. Postanowienia rozdziału 1 sekcja 1 i rozdziału 2 niniejszego tytułu stosują się do produktów pochodzących z Państw Członkowskich oraz do produktów pochodzących z państw trzecich, jeżeli znajdują się one w swobodnym obrocie w Państwach Członkowskich.

 

Artykuł 10 

 

1. Produkty pochodzące z państw trzecich są uważane za będące w swobodnym obrocie w jednym z Państw Członkowskich, jeżeli dopełniono wobec nich formalności przywozowych oraz pobrano wszystkie wymagane cła i opłaty o skutku równoważnym w tym Państwie Członkowskim i jeżeli nie skorzystały z całkowitego lub częściowego zwrotu tych ceł lub opłat.

2. Przed upływem roku od wejścia w życie niniejszego Traktatu Komisja ustali metody współpracy administracyjnej dla zastosowania artykułu 9 ustęp 2, uwzględniając potrzebę jak najdalej idącego ograniczania formalności, jakim podlega handel. Przed upływem roku od wejścia w życie niniejszego Traktatu Komisja ustanowi przepisy mające zastosowanie w obrocie towarowym między Państwami Członkowskimi dotyczące towarów pochodzących z innego Państwa Członkowskiego, wytworzonych z produktów, które nie były objęte odpowiednimi cłami i opłatami o skutku równoważnym obowiązującymi w tym Państwie Członkowskim, występującym w danym wypadku w charakterze eksportera, lub które korzystały z całkowitego lub częściowego zwrotu tych ceł lub opłat. Przy ustanawianiu powyższych przepisów Komisja uwzględnia zasady ustalone dla znoszenia ceł wewnątrz Wspólnoty oraz stopniowego wprowadzania wspólnej taryfy celnej.

 

 

W związku z czym sądzę, że celnicy stwierdzili, że dla danego towaru zostało już odprowadzone cło w innym kraju wspólnoty, bądź też nie chciało im się grzebać z szukaniem wartości tego produktu i nakleili nalepkę bo stwierdzili, że duperelka na użytek własny i nie wygląda na wartość wyższą od progu opłaty celnej. W praktyce rzadko kiedy celnicy będą się bawić w proszenie o dokument sprzedaży albo określanie wartości dla towarów o wartości oscylującej w granicach wymaganych do opłacenia cła. Tym bardziej, że większość z aliexpress idzie jako "gift" więc rzekomo nie jest to zakup, tylko "darmowy" prezent i jako takiego paragonu można nie mieć. Natomiast prawie pewnym jest, że celnicy zatrzymają towar o wartości zdecydowanie przekraczającej próg opłacenia cła. Np. telewizorek 60 calowy, podróbkę najnowszego iphone itd.

Link to comment
Share on other sites

A miseczki pasują ?
Po włożeniu pokrywka się domyka ?
Bo z tego co próbowałem , to te chińskie zielonkawo-żółte miseczki z wypukłym denkiem do Nicot-a nie pasowały !
Przy zamykaniu pokrywki było ryzyko , że pokrywka pęknie .
Miseczki MUSZĄ być z płaskimi denkami

Link to comment
Share on other sites

Miseczki wchodzą luźno na ramkę , nawet trochę za luźno i mogą wypaść  ale po przymknięciu wieczkiem jest o.k . Mam zamówić jeszcze pozostałe akcesoria to zobaczymy jak to spasuje

No to super .

W ramce miseczki mogą być luźno . Lepsze luźne jak za ciasne.

Nie może być luzu między miseczkami , a korkami .

No i lokówki nie mogą być ani za luźne , ani za ciasne .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z tego co się później doczytałem jak ten temat był na forum ,  te regulatory to miały przeznaczenie do ogrzewaczy wody kąpielowych , bojlerów itp.  , gdzie  większa precyzja pomiaru i regulacji temperatury nie była wymagana.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie myślę - wiem . Znam tę firmę od b. dawna. Co nie przeczy temu że sprzedaje i ten chiński o którym piszę .Ten jest robiony u nas , gdyby w Chinach to można by było by go i tam kupić. Temperatury trzyma prawidłowo.O elementach nie wypowiem się . Rozbierałem nie jeden wiem i widać.

Link to comment
Share on other sites

Po otrzymaniu termoregulatorów - definitywnie nie nadają się do cieplarki. Wachanie temperatury o 2 w dół i 2 w górę co daje 4 stopnie.

 

Mam w inkubatorze ( do jaj ) ten Polski Rc-2T .

Włącza i wyłącza się prawidłowo +0,1/-0,1 

Ale muszę pogłówkować i coś przerobić , bo dodając bezwładność cieplną przewodu grzewczego mam skoki +0,5/-0,5

Mimo , że bez przerwy kręcą się dwa wiatraczki komputerowe, które  mieszają powietrze .

Link to comment
Share on other sites

Zmniejszyć moc grzewczą kabla

Nie chciałbym zaśmiecać tematu rozpisując się o inkubatorach ...

Skrzynka styrodurowa oklejona folią metalizowaną ma wymiary 91x43x25cm.

Kabel 100W / 8,5m. to chyba nie za dużo ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wpierw trzeba mieć tą frezarkę dolnowrzecionową  :D

Mam górnowrzecionową zamontowaną do stolika,dlatego takie mocowanie.

Chodziło mi o klejenie desek żeby się nie paczyły np: 3x10cm dla korpusu wielkopolskiego.Te 3 cm do obcięcia oczywiście później.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.