Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Znalezione u Chinczyków


larss1

Recommended Posts

Perszing, nie trzeba frezować rantów do klejenia. Dobrze przeheblowana krawędź, ułożyć poprawnie słoje, klej poliureatnowy D4, dobrze ścisnąć i będzie trzymać jak talala.

Taka klejonka szybciej peknie po środku deski niż w miejscu klejenia.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie się nadają do niskich korpusów . Tylko to mocowanie cylindryczne ? Dla mnie lepsze było by z otworem w środku frezu  do frezarki dolnowrzecionowej.

Też u chinoli szukałem , ale albo namierzyłem .

Drogie , albo wcale .

 

A z drugiej strony zauważyłem , że frez frezowi nierówny .

Jeden po godzinie pracy tępy jak nieuk z gimnazjum , a drugi cały sezon wytrzymuje i jeszcze stosunkowo nieźle bierze .

Ale różnica w cenie 10-krotna

Link to comment
Share on other sites

Noo podobno nie trzeba ale..Zawsze jest jakieś ale,jak by połączenie płaskie było tak samo wytrzymałe jak te frezowane to po co ktoś by sobie głowę zawracał takimi frezami?

Po frezowaniu powierzchnia klejenia tak na oko to min x2 albo lepiej.

Po drugie nie ma możliwości przesunięcia się płaszczyzn co przy klejeniu prostym nie jest już takie oczywiste.

To takie luźne moje przemyślenia,może się mylę,w stolarce raczkuje dopiero ale chce zrobić dobrze żeby później nie myśleć że coś może nie wytrzymać itp

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam to co pisze Szymon. Korpusy klejone klejem D4 z sosny czy świerku przebywające  na toczku nie popękają w miejscu sklejenia takim klejem i prędzej pękną w innym miejscu i dlatego niektórzy kombinują żeby ten stan poprawić przez zastosowanie na krawędziach desek mocniejszych połączeń w jaskółkę lub innych.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie jakie ma zastosowanie takie frezowane połączenie skoro proste jest wystarczające?

 

Kiedyś po prostu nie było tak dobrych kleji więc starano się zwiększyć powierzchnię klejenia co przekładało się na jakośc połączenia.

Poza tym łatwiej utrzymać równą płaszczyznę powierchni klejonej jak mamy jakiś rodzaj frezowania krawedzi. Teraz gdy mamy elktryczne strugarki i grubościówki ma to mniejsze znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.