Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

youtube Tomasz Stańczuk


Recommended Posts

Koledzy oglądam od jakiegoś czasu kanał gościa Tomasza Stańczuk - jakiś tam czas temu przekonywał że jest za******y sposób na zimowanie (i jak to widziałem to nie wierzyłem w to co koleś mówi, po czym chwyciłem za telefon i porozmawiałem z kolegami ze stażem i razem żeśmy przewidzieli że to musi się nie udać choć obstawialiśmy że się tym nie pochwali. Za jakiś czas się okazało że padły cztery rodziny i się żali że nikt mu nie pisał i że go nikt nie wyzywał. Dla mnie koleś jest jakiś ograniczony i do niego chyba nie trafiają argumenty. Jak mu pisali żeby łączył rodziny bo nie przezimują to był kozak a teraz kozak odnośnie kwasu.Moim zdaniem kwas daje efekt ale i amitraza daje efekt z tym że jeden eliminuje warozę i słabe pszczoły drugi leczy pszczoły i neutralizuję warozze. pada konkretne pytanie od znajomego pod filmem?

 

 

Adam Mil1 godzinę temu (edytowany)
ile  rodzin leczyłeś   amitozą , a ile  kwasami???,  i drugie pytanie  ile  się osypało po  kwasie , a ile po amitozie?? z tego co pokazałeś to masz jeszcze 2 rodzinki po amitozie
Odpowiedz    
Tomasz Stańczuk
Tomasz Stańczuk1 godzinę temu
Nie chce mi się z Tobą gadać ! Wyczuwam wrogość i przekorę i lenistwo . Mam ci opowiedzieć filmik ? Albo streścić poprzednie 80 moich filmików na ten temat ? NIE CHCE MI SIĘ !!!!!!!!
Odpowiedz 1    
Adam Mil
Adam Mil1 godzinę temu (edytowany)
chciałem tylko   się dowiedzieć   ile padło po tym i po tym,  czy to jest wrogość???
Odpowiedz 1

 

Dla mnie koleś powinien zamontować zegar z kukułką w ulu i się zastanawiać dlaczego pszczoły są wq*****ne

 

PS. PAWEŁ jak utworzysz nowy dział to przenieś ten wątek. A jak utworzysz nowy dział to proszę przenieś ten wpis. 

 

PS2. Jaruzelskim poleciał ale pomożecie - pomożemy tzn on dacie rade -damy. 

Link to comment
Share on other sites

Tomuś no cóż, chyba miły z niego gość :) ale jak już rozmawialiśmy tel. to mówiłem że chyba  za dużo kombinuje ale to jego pszczoły jego cyrk niech eksperymentuje na swoich my to obejrzymy i juz wiadomo będzie czego nie robić :D  

Link to comment
Share on other sites

Tomuś no cóż, chyba miły z niego gość :) ale jak już rozmawialiśmy tel. to mówiłem że chyba  za dużo kombinuje ale to jego pszczoły jego cyrk niech eksperymentuje na swoich my to obejrzymy i juz wiadomo będzie czego nie robić :D

dla mnie to koleś co jeździ bmw na gaz z rocznika 95-05

Link to comment
Share on other sites

Przyznam się szczerze, że jest dwóch Panów Pszczelarzy na YT, których nie mogę strawić. Nie chodzi to o wyraz twarzy, mimikę, mlaskanie i nagrywanie swojej twarzy przez pół filmu itp. Nie trafiają do mnie poglądy, teorie i nieograniczona wszechwiedza. Z początku myślałem, że to są Pszczelarze z 20-letnim stażem, to myślę ok. szacun. Po tym jak się zorientowałem, że to to takie same świeżaki jak ja to mi ręce opadły. Ci Panowie  to Pasieka ENZO i Tomasz Stańczuk. Przepraszam Was Panowie, ale nie daję rady Was oglądać.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Przyznam się szczerze, że jest dwóch Panów Pszczelarzy na YT, których nie mogę strawić. Nie chodzi to o wyraz twarzy, mimikę, mlaskanie i nagrywanie swojej twarzy przez pół filmu itp. Nie trafiają do mnie poglądy, teorie i nieograniczona wszechwiedza. Z początku myślałem, że to są Pszczelarze z 20-letnim stażem, to myślę ok. szacun. Po tym jak się zorientowałem, że to to takie same świeżaki jak ja to mi ręce opadły. Ci Panowie  to Pasieka ENZO i Tomasz Stańczuk. Przepraszam Was Panowie, ale nie daję rady Was oglądać.

Najlepsze że jeden uczy drugiego. Najbardziej co mnie śmieszy to właśnie, że nie trafiają do nich argumenty. Ludzie piszą im pod filmami, że coś źle jest robione a oni swoje. Ostatnio jakaś teoria że polipropylenowe ule do zimowania są gorsze od jedno ściennych bo w zimie jak słońce zagrzeje to w ulu dalej zimno. A to że rodziny były za słabe do zimy i trzeba było je połączyć to to dla nich jakiś argument z księżyca. 

Do tego jeszcze grzebie dzień w dzień w tych ulach i jak ma być dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Że co? W ulu zimno bo propylenowe i ciepło nie dociera? A na filmikach pokazywał Stańczuk czy jak mu tam, że w ulu poza obsiadanymi ramkami temperatura jest praktycznie taka jak na zewnątrz i nie ma sensu ocieplać ula więc co to za argument, że lepiej jednościenne bo w zimie słońce dociepla i to jeszcze przez tych panów używane. Tak jak by kolejnymi filmami negowali swoje poprzednie.

 

 

 

A co do samego tematu. W wypadku krytyki uzasadnionej to nie ma problemu, jeśli natomiast ktoś miałby się wyśmiewać, bo ludzie robią filmiki a sami wiele nie wiedzą w temacie to niech takie osoby sami zaczną wrzucać na youtube filmy i wszystkim dogodzą. Jednym pasuje, innym nie. Każdy ma do tego prawo. Tak samo jak do jednych dociera fakt że masełko najlepiej smarować na chlebek a nie na podłogę, ale co poradzisz, każdy ma swoje preferencje i podejście. Tak więc krytyka uzasadniona jak najbardziej zwłaszcza dla osób, które nie wiedzą, że niektóre osoby to bajkopisarze, szydzenie dla szydzenia mija się z celem i źle świadczy.

Link to comment
Share on other sites

Nie będę wypowiadał się na temat jego filmików bo widziałem jak na razie jeden . I mam jedną prośbę do Kolegów . Nie oceniajcie pochopnie kogoś tylko dlatego że robi coś transparentnie i wszystko pokazuje nawet to czego pewnie by nie chciał pokazać i zawsze można się do czegoś przyczepić i coś skrytykować. Gość jak to mówią ma parcie na szkło ale to jego sprawa , bo to nie jest zabronione a przy okazji pszczelarze którzy są teraz bezrobotni mają rozrywkę oglądając co inni robią i jakie mają poglądy. Ale przecież my nie musimy tego Gościa naśladować jak się z czymś nie zgadzamy, po to natura dała nam głowę żeby z niej korzystać i filtrujcie różne pomysły innych i róbcie tak jak sami uważacie że jest to dobre dla Waszych pszczółek . :D

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ten kto krytykuje Tomasza Stańczuk jest ostro ograniczony i wymaga specjalnej troski. Ci co chcą tak mu doradzać we większości nie mają pszczół a ci co je mają sami porami trzęsą żeby nie pospadały, rady typu zrób tak bo tak się robi często są radami złymi bo to że ktoś nauczył się od starszego kolegi pszczelarza nie oznacza że ta czynność jest poprawna. facet ma rację że uczy się na swoich błędach, raz mu trochę rodzin spadnie raz wezmie mało miodu ale z czasem nauczy się gospodarki. Druga sprawa to taka, że pan Tomasz sam sobie zaprzecza   no ale nikt nie jest doskonały :D

Trzecia sprawa to po co ktoś ogląda te filmy? zeby się denerwować, krytykować czy wysmiewać?

 

Karol

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Z filmami Stańczuka (obejrzałem chyba 3 filmy) jest tak, że trzeba obejrzeć od pierwszego do ostatniego bo wraz z doświadczeniem ewoluują też jego poglądy i często teza z filmy 1 jest obalona w 4... Chłop się uczy, a my uczmy się od niego.

Link to comment
Share on other sites

Tomuś no cóż, chyba miły z niego gość :) ale jak już rozmawialiśmy tel. to mówiłem że chyba  za dużo kombinuje ale to jego pszczoły jego cyrk niech eksperymentuje na swoich my to obejrzymy i juz wiadomo będzie czego nie robić :D

Są tacy na forum co mogliby to powiedzieć o Tobie :D

Link to comment
Share on other sites

Jak bym nie musiał to bym nie zaglądał jutro znowu muszę zajrzeć bo wczoraj minoł tydzien jak kładłem tym głodnym rodzinom i nie wiem czy mają jeszcze czy nie :D

To daj im po kostce 15 kg z Diamanta - do marca styknie.

:D

Link to comment
Share on other sites

mam 7,5 kg ciasta ale wolę im  dać ramki z przerobionym już pokarmem, nie bedę się z nimi bujał przez cały sezon to raz a dwa pszczoły nie będą się męczyć z jego przerabianiem mają gotowe podane na tacy, bliżej wiosny jak by brakło ramek to dostaną ciasto na razie muszą wyczyścić wszystkie wlkp wycofane 18-stki sobie zostawie do odkładów :D

Link to comment
Share on other sites

Miałem pozytywne wrażenia po oglądaniu filmików owego Tomka ,lecz to co pokazał w dwóch ostatnich mnie trochę przeraziło jak i jego stosunek do amitrazy . Myślę ,że popełnił błędy na jesieni i jestem pełen obaw co do dalszej jego przygody z pszczółkami .

Link to comment
Share on other sites

Miałem pozytywne wrażenia po oglądaniu filmików owego Tomka ,lecz to co pokazał w dwóch ostatnich mnie trochę przeraziło jak i jego stosunek do amitrazy . Myślę ,że popełnił błędy na jesieni i jestem pełen obaw co do dalszej jego przygody z pszczółkami .

 

Aż obejrzę co mu tam wyszło, dzięki za cynk.

 

Hm.... Przydałoby się, żeby na początku filmiku mówił kiedy zabiegi stosował, jakie dawki itd. Bo może kwas użył książkowo, a amitrazę po łebkach i tak mu wyszło.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ten kto krytykuje Tomasza Stańczuk jest ostro ograniczony i wymaga specjalnej troski. Ci co chcą tak mu doradzać we większości nie mają pszczół a ci co je mają sami porami trzęsą żeby nie pospadały, rady typu zrób tak bo tak się robi często są radami złymi bo to że ktoś nauczył się od starszego kolegi pszczelarza nie oznacza że ta czynność jest poprawna. facet ma rację że uczy się na swoich błędach, raz mu trochę rodzin spadnie raz wezmie mało miodu ale z czasem nauczy się gospodarki. Druga sprawa to taka, że pan Tomasz sam sobie zaprzecza   no ale nikt nie jest doskonały :D

Trzecia sprawa to po co ktoś ogląda te filmy? zeby się denerwować, krytykować czy wysmiewać?

 

Karol

Masz absolutną rację we fragmencie punktu to po co ktoś ogląda te filmy?. moim zdaniem po obejrzeniu kilku stwierdzam że faktycznie kompletnie nie warto. Gość ma parcie na szkło i chce być fajny. Ja po prostu uważam, że przez takich "pseudo pszczelarzy" ludzie co zaczynają mają mocno pod górę i uczą się złych rzeczy od razu na samym początku. 

 

PS. szkoda marnować życia na oglądanie bzdur a T. Stańczuk zmarnował w sumie 40 minut mojego życia - ma oglądanie jakichś bzdur 

PS 2. Druga sprawa to taka, że pan Tomasz sam sobie zaprzecza   no ale nikt nie jest doskonały - On jak dla mnie jest jak Kubuś Puchatek – miś o „bardzo małym rozumku”

Link to comment
Share on other sites

Pan Tomasz polewał 06.02.02017 tajemniczą miksturą swoje pszczoły, dzisiaj pokazywał  że po 2 dniach jeszcze leci warroza.

 

Ja teraz oglądam jutube bo siedzę 8 h w pracy i mam 2-3 klientów dziennie których załatwiam w 15 minut.

 

Dziś  oglądam  polanka tv, bardzo fajne materiały w szczególności dobre porady o hodowali matek

 

Jak na razie mogę zgodzić się z Tomaszem w jednej kwestii: mianowicie chodzenie zimą koło uli i zaglądanie do nich. Miałem bardzo słabą rodzinę do której co tydzień zaglądałem w ciągu zimy. Na wiosnę dostała ciasto to zjadała razem z workiem i w efekcie dała 3 korpusy miodu.

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

 

Jak na razie mogę zgodzić się z Tomaszem w jednej kwestii: mianowicie chodzenie zimą koło uli i zaglądanie do nich. Miałem bardzo słabą rodzinę do której co tydzień zaglądałem w ciągu zimy. Na wiosnę dostała ciasto to zjadała razem z workiem i w efekcie dała 3 korpusy miodu.

 

Karol

No i widzisz , pszczoły jeszcze nie raz nas zadziwią ? Ale chyba takiego przeglądania raz na tydzień zimą  wszystkich rodzin w pasiece chyba nie urządzasz ?  :D 

Poza tym to też zależy od pszczół linii czy rasy , jedne są spokojne i nie reagują na hałasy , a inne pukniesz lekko w ul i wzbudzasz niepokój i poruszenie w rodzinie , też to zależy i od temperatury na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.