Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

youtube Tomasz Stańczuk


Recommended Posts

obejrzałem i niewierze. Prawo własności ma być święte. Z szacunkiem dla pszczół ale prawo ma być jasne dla wszystkich. Sam posiadam działkę i wiem jaki zachód jest by zciąć drzewo na swej działce.

 

PS. Tomek Stańczuk  człek o małym rozumku. 

Link to comment
Share on other sites

.......

 

Powiem wam jak jest. Raz, teoretycznie można ścinać drzewa na własnych działkach, w praktyce ochrona środowiska zostawiła przepis i można ścinać drzewa do dnia 1 marca, czyli niektórzy obalali jak najwięcej drzew na swoich działkach przeznaczonych pod wycinkę nie zbierając ich od razu, ale później, może niektórzy chcieli ściąć drzewa aby działki przeznaczyć pod uprawę. Nie mniej, pod wpływem głosów w stylu "pogrom drzew", "masakra" kaczor już zapowiedział zmianę ustawy (w drugiej połowie lutego była taka wypowiedź), co przyczyniło się do zwiększonej wycinki drzew na działkach prywatnych "póki jeszcze można". Drzewa rosnące przy drodze, na terenie miejskim itd. nic nie mają wspólnego z ustawą bo i tak pozwolenie musiało na nie zostać wydane. No ale tak to zawsze jest, że na czyjejś działce drzewo musi rosnąć, a na własnej to ktoś ścina. Nikt nikomu nie broni kupić 3 ha ziemi i zalesić ten obszar skoro tak bardzo lubi drzewa oglądać. Pojedyncze drzewa niejednokrotnie stanowią przeszkodę na działkach a czasem i zagrożenie dla budynków itd.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Tu trzeba rozróżnić dwie sprawy. Prawo własności  było dotychczas ułomne bo nie pozwalało właścicielowi do swobodnego dysponowania swoim gruntem i było to złe prawo w którym urzędnik miał pierwszeństwo w decyzji na czyjejś własności. Na dodatek jeszcze opłaty za pozwolenie za wycięcie drzewa ? Czytałem że wynosiły one w niektórych gminach po 500 zł za pozwolenie za jedno drzewo ? , a kary za wycięcie szły już w tysiące złotych i mogły kogoś pozbawić własności , jak bez zezwolenia ściął by  kilka drzew.

To jakieś sowieckie prawo.

Że zmienili to prawo  dobrze , ale powinno one dotyczyć tylko własności prywatnej. Grunty gminne , miejskie , kościelne czy inne nie będące własności prywatną a jakąś własnością wspólną , powinny nadal mieś ochronę przed ścięciem , jak miejskie parki , rezerwaty przyrody , tereny szkolne , czy parafialne bo one są wspólnoty , i to wspólnota powinna w większym stopniu decydować o ich wyglądzie i przeznaczeniu. I tu zaniedbano ten szczegół wrzucając wszystko do jednego worka. Po prostu zła ustawa i tyle , Ale intencje były dobre. I znów mądry Polak po szkodzie? :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

a kary za wycięcie szły już w tysiące złotych i mogły kogoś pozbawić własności , jak bez zezwolenia ściął by  kilka drzew.

To jakieś sowieckie prawo.

 

 

Kary za ścięcie drzewa bez zezwolenia wynosiły najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za sztukę. Na pewno nie była to równowartość opału pozyskanego z takiego drzewa. Chyba że okazałoby się wysadzane brylantami :P

Link to comment
Share on other sites

 

Że zmienili to prawo  dobrze , ale powinno one dotyczyć tylko własności prywatnej. Grunty gminne , miejskie , kościelne czy inne nie będące własności prywatną a jakąś własnością wspólną , powinny nadal mieś ochronę przed ścięciem , jak miejskie parki , rezerwaty przyrody , tereny szkolne , czy parafialne bo one są wspólnoty , i to wspólnota powinna w większym stopniu decydować o ich wyglądzie i przeznaczeniu. I tu zaniedbano ten szczegół wrzucając wszystko do jednego worka. Po prostu zła ustawa i tyle , Ale intencje były dobre. I znów mądry Polak po szkodzie? :D

 

 

Jak wspominałem. Ustawa obecna przewiduje możliwość ścięcia drzewa bez zezwolenia w terminie, na który zezwalają "prośrodowiskowi" i na gruncie prywatnym przez osobę fizyczną. Nadal wymagane jest zezwolenie dla przedsiębiorstw, firm, gruntów państwowych i innych wszelkich gruntów nie związanych prywatnie z jedną osobą mającą dany grunt na własność. Pisałem jednak, że w momencie jak weszła ustawa, to nie tylko osoby fizyczne wycinały drzewa. O wiele większy rwetes się zrobił gdy okazało się, że nagle (przypadkowo) nastała potrzeba wycięcia wielu przy drogowych drzew, innych leżących na terenach miejskich/gminnych itd., nie można było tego przenieść na inny termin, tylko przeprowadzić wycinkę zaraz po zmianie przepisów, oczywiście jak to manipulacja w naszym kraju miało to na celu podniesienie jeszcze większego rwetesu nad ustawą, aby można ją było zmienić "za zgodą ludu". Oczywiście żadnego znaczenia nie ma to, że na wszelkich innych gruntach niż grunty prywatne, których to zazwyczaj się ludzie czepiają zezwolenie na wycinkę musiało zostać wydane.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jako wolnościowiec uważam, że prawo własności ma byś święte tzn. jak rośnie drzewo to ja jestem za nie odpowiedzialny i to ja decyduje kiedy je mogę ściąć. Znam przypadek że znajomy nie mógł postawić domu na działce od rodziców bo rosły na niej drzewa a na pozwolenie od urzędasa czekał i się nie doczekał. Postawił dom obok i teraz wyciął ostatnio wszystkie drzewa co do jednego a tylko i wyłącznie dlatego, że boi się że wycofają ustawę i znowu będzie urzędas miał prawo decydować. Z tego co się orientuje zaraz niemożna będzie wycinać drzew bo ptactwo wchodzi w stan lęgowy i jest zakaz do sierpnia chyba. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
W dniu 5.02.2017 o 22:48, Brzytwiarz napisał:

Koledzy oglądam od jakiegoś czasu kanał gościa Tomasza Stańczuk - jakiś tam czas temu przekonywał że jest za******y sposób na zimowanie (i jak to widziałem to nie wierzyłem w to co koleś mówi, po czym chwyciłem za telefon i porozmawiałem z kolegami ze stażem i razem żeśmy przewidzieli że to musi się nie udać choć obstawialiśmy że się tym nie pochwali. Za jakiś czas się okazało że padły cztery rodziny i się żali że nikt mu nie pisał i że go nikt nie wyzywał. Dla mnie koleś jest jakiś ograniczony i do niego chyba nie trafiają argumenty. Jak mu pisali żeby łączył rodziny bo nie przezimują to był kozak a teraz kozak odnośnie kwasu.Moim zdaniem kwas daje efekt ale i amitraza daje efekt z tym że jeden eliminuje warozę i słabe pszczoły drugi leczy pszczoły i neutralizuję warozze. pada konkretne pytanie od znajomego pod filmem?

 

 

Adam Mil1 godzinę temu (edytowany)
ile  rodzin leczyłeś   amitozą , a ile  kwasami???,  i drugie pytanie  ile  się osypało po  kwasie , a ile po amitozie?? z tego co pokazałeś to masz jeszcze 2 rodzinki po amitozie
Odpowiedz    
Tomasz Stańczuk
Tomasz Stańczuk1 godzinę temu
Nie chce mi się z Tobą gadać ! Wyczuwam wrogość i przekorę i lenistwo . Mam ci opowiedzieć filmik ? Albo streścić poprzednie 80 moich filmików na ten temat ? NIE CHCE MI SIĘ !!!!!!!!
Odpowiedz 1    
Adam Mil
Adam Mil1 godzinę temu (edytowany)
chciałem tylko   się dowiedzieć   ile padło po tym i po tym,  czy to jest wrogość???
Odpowiedz 1

 

Dla mnie koleś powinien zamontować zegar z kukułką w ulu i się zastanawiać dlaczego pszczoły są wq*****ne

 

PS. PAWEŁ jak utworzysz nowy dział to przenieś ten wątek. A jak utworzysz nowy dział to proszę przenieś ten wpis. 

 

PS2. Jaruzelskim poleciał ale pomożecie - pomożemy tzn on dacie rade -damy. 

Szacun. Jestem nowy i chciałbym się dowiedzieć Brzytwiarzu, gdzie można obejrzeć Twoje filmiki o bezbłędnym i prawidłowym obchodzeniu się z pszczołami? 

  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Pomańczarowy napisał:

Szacun. Jestem nowy i chciałbym się dowiedzieć Brzytwiarzu, gdzie można obejrzeć Twoje filmiki o bezbłędnym i prawidłowym obchodzeniu się z pszczołami? 

Witaj na forum .

 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, michal79 napisał:

No tak. Bo o astronomii najlepiej żeby wypowiadali się ci, co już byli choć raz w kosmosie, a o filmach, zdobywcy co najmniej jednego Oskara. ;)
Dobry początek.

 

Witam. Myślę, że niezły. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Pomańczarowy napisał:

Szacun. Jestem nowy i chciałbym się dowiedzieć Brzytwiarzu, gdzie można obejrzeć Twoje filmiki o bezbłędnym i prawidłowym obchodzeniu się z pszczołami? 

Witaj na forum, 

Rozumiem, że dr kwasek jest Twoim autorytetem i głównym źródłem wiedzy o pszczelarstwie ? 

Brzytwiarz ostatnio rzadko tu się udziela, może nie odpowiedzieć. 

Jak chcesz porozmawiać o sposobach obchodzenia się z pszczołami to z nami możesz pogadać 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Krzychu napisał:

Witaj na forum, 

Rozumiem, że dr kwasek jest Twoim autorytetem i głównym źródłem wiedzy o pszczelarstwie ? 

Brzytwiarz ostatnio rzadko tu się udziela, może nie odpowiedzieć. 

Jak chcesz porozmawiać o sposobach obchodzenia się z pszczołami to z nami możesz pogadać 

Witaj Krzychu.

Nie nie jest autorytetem ale jest pasjonatem i ma ciekawe/inne podejście od utartych kanonów i nie boi się tego publikować niezależnie od wyników.

Brzytwiarz, cóż... Poza krytyką filmu obraża Stańczuka (mały rozumek, BMW ..) Ja rozumiem, że na forum o konkretnym temacie dzielimy się własną wiedzą i wymieniamy doświadczeniem. Pozdrawiam i mam nadziej na owocną współpracę. 

PS: ten miś o małym rozumku jednak znał się na miodzie i pszczołach :)

 

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Pomańczarowy napisał:

Witam. Myślę, że niezły.

   W takiej sytuacji Kopernik, czy współcześniej Sagan oraz Hawking mieli by mniej do powiedzenia o astronomii niż Hermaszewski.

 Co do p. Stańczuka-  Bym go nawet szanował za robienie eksperymentów za własną kasę- warunek- nie narażanie dobrostanu zwierząt i wyciąganie właściwych wniosków oraz publikowanie ich w necie. GOść tym czasem stawia jakąś tezę i od razu święcie wierzy w jej słuszność. Niektórzy początkujący mogą iść tym tropem. Potem okazuje się, że pszczołom eksperyment nie służył. O tym na kanale p. Stańczuka już raczej nie usłyszysz. Tym czasem wielu początkujących może pójść tym tropem.

   Przypomina mi to kawał:

-przychodzi początkujący farmer do starego farmera Johna i pyta: Johnie, czym leczyłeś swoją krowę jak była ostatnio chora?

-terpentyną.

Za tydzień początkujący przychodzi i mówi:

-Johnie, krowy mi zdechły od tej terpentyny!

-mi też, odpowiedział John.

 

I nie jestem jakimś wielkim wrogiem dr Kwaska. Po prostu uważam, że powinien poczytać coś niecoś o tym jak prowadzić badania i wyciągać rzetelne wnioski.

 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Pomańczarowy napisał:

Witaj Krzychu.

Nie nie jest autorytetem ale jest pasjonatem i ma ciekawe/inne podejście od utartych kanonów i nie boi się tego publikować niezależnie od wyników.

Brzytwiarz, cóż... Poza krytyką filmu obraża Stańczuka (mały rozumek, BMW ..) Ja rozumiem, że na forum o konkretnym temacie dzielimy się własną wiedzą i wymieniamy doświadczeniem. Pozdrawiam i mam nadziej na owocną współpracę. 

PS: ten miś o małym rozumku jednak znał się na miodzie i pszczołach :)

 

 

A nie uważasz, że są ludzie, którym w jakiejś tam dziedzinie życia, karierze zawodowej itp się nie udało i chcą po prostu odbić to sobie później? Chcą zyskać sławę bo są zakompleksieni, że coś im nie wyszło. 

Mi wystarczy filmik z serii zimowanie matki pszczelej un solo w altance. W pudełku z pokarmem. Bez kłębu, bez ogrzewania, bez pszczół towarzyszących. Po co takie filmy? Jeśli podziwiasz same pomysłu żeby to eksperymentować to twój wybór. Z biologii wynika, że tak się nie da i nie można. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzychu napisał:

 

A nie uważasz, że są ludzie, którym w jakiejś tam dziedzinie życia, karierze zawodowej itp się nie udało i chcą po prostu odbić to sobie później? Chcą zyskać sławę bo są zakompleksieni, że coś im nie wyszło. 

Mi wystarczy filmik z serii zimowanie matki pszczelej un solo w altance. W pudełku z pokarmem. Bez kłębu, bez ogrzewania, bez pszczół towarzyszących. Po co takie filmy? Jeśli podziwiasz same pomysłu żeby to eksperymentować to twój wybór. Z biologii wynika, że tak się nie da i nie można. 

Nie oglądałem wszystkich filmów Stańczuka. Obserwuję jego kanał dopiero od pół roku. Ale, by zakończyć niepotrzebną dyskusję. Ktoś to już napisał "mamy własny rozum by wyciągnąć wnioski". Nie podobają mi się osobiste wycieczki Brzytwiarza. Jak ma wiedzę niech napisze co uważa, że jest nie tak i jak powinno być. Przedszkolne pyskówki są dla mnie niepoważne. Dobrze, że jest taki Pan Stańczuk ! Bo jeżeli robi błędy i ktoś by wyjaśnił jakie to NIE MUSIMY UCZYĆ SIĘ NA WŁASNYCH. Pozdrawiam.

 

  • Zdezorientowany 1
  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Pomańczarowy napisał:

Dobrze, że jest taki Pan Stańczuk ! Bo

... Bo pokazuje jak nie należy robić! A potem ustawia miodnie z 3 rodzin na jedną, i zaczyna kręcić filmik ile mu akacji naniosły. Tylko, że nadstawki łatwo się zdejmuje bez podważania dłutem :)I tylko tyle uważam. Brzytwiarz dawno już nie ma tu na forum osobistych wycieczek do niego, zobacz daty tych postów. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pomańczarowy said:

Dobrze, że jest taki Pan Stańczuk ! Bo jeżeli robi błędy i ktoś

...to krytykuje to...  sie go blokuje lub w najlepszej sytuacji kasuje jego wpis. Zreszta to nie tylko dotyczy sie tego goscia. 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Beeman napisał:

...to krytykuje to...  sie go blokuje lub w najlepszej sytuacji kasuje jego wpis. Zreszta to nie tylko dotyczy sie tego goscia. 

Boguś z tego co wiem  to chyba Stańczuk u nas na forum nic nie pisał i nikt go w związku z tym nie blokował  i nie kasował jego wpisów. ?

  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Pomańczarowy napisał:

Nie nie jest autorytetem ale jest pasjonatem i ma ciekawe/inne podejście od utartych kanonów i nie boi się tego publikować niezależnie od wyników

Jest przypał i robi więcej szkody niż pozytku  , pomimo żem z rodu Stańczuków . Nie ma żadnych kanonów  w pszczelarstwie bo to nie korporacja co najwyżej można  sobie kogiel mogiel ze swoich klejnotów utrzeć . Jak się zaczyna trudno o wyważenie gdzie leży prawda . YT i wiedza tam zawartą to można sobie 4 litery podetrzeć . Nie powiem znajdują się perełki ale to znajdują . Trzeba mieć wiedze  aby znaleźć .

 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.