Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ulik odkładowy z podkarmiaczką


Tomzo

Recommended Posts

Witam,mam zamówione odkłady pszczele w Austrii które muszę z tamtąd  przywieżć do mnie w uOpolskie-wystarczy do tego zwykły ulik na 5 ramek czy lepszy będzie z komora do podkarmienia-podróz bedzie trwała jakieś 6h?

Link to comment
Share on other sites

To w Polsce już nie idzie kupić odkładu, a to się porobiło .

6 godzin to małe piwo , choć do Opola Musisz dobrze deptać. Coś nie ciasnego , dostęp powietrza ,dobrze jak jest wolna przeszczeń na górze , np półnadstawka jak to możliwe i  można jechać . Tylko nie traf na upały.

Wysyłano kilkadziesiąt uli (rodzin)na północ Europy . Półnadstawka na górze i dobrze spięte pasem , prom + samochód  nic się nie stało.Ule styropiany.

Link to comment
Share on other sites

To w Polsce już nie idzie kupić odkładu, a to się porobiło .

6 godzin to małe piwo , choć do Opola Musisz dobrze deptać. 

 

Odkład na ramce typu ZANDER z certyfikatem weterynaryjnym w polsce raczej ciężko będzie dostać,pracuję w Wiedniu także latam na weekendy do domu.Normalnie standartowy przejazd Opole-Wien z jedną przerwą bez korków zajmuje mi 4,5h.Ceny odkładów w Austrii to od 100€-nieco drożej jak w Polsce...

Link to comment
Share on other sites

 

Odkład na ramce typu ZANDER z certyfikatem weterynaryjnym w polsce raczej ciężko będzie dostać,

Mogę zrobić z certyfikatem . :D

A na marginesie Polska to piękny kraj i szanuj ją pisząc z DUŻEJ LITERY.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Mogę zrobić z certyfikatem . :D

A na marginesie Polska to piękny kraj i szanuj ją pisząc z DUŻEJ LITERY.

 

Jak mi odkład na ramce Zander z certyfikatem w Polsce wykombinujesz to w austrii moge wycofać zamówienie i nie musiałbym kombinować z przewozem do Polski...2flaga.gif

Link to comment
Share on other sites

Biskupa ,ks. Dziekana czy lekarza weterynaryji ? Za 400 zet  ? Jaka matka , może być Sklenar H - 47 ? Do Opola dostarczę . Jak będziesz zadowolony zapłacisz . Porównasz z takim ładnym - Niemieckim . :D:P

P.S. Wiem że się zgnilec na południu szaleje u nas na wsi cisza. Ja to ni kij nie rozumiem tej mody na odkłady . Chcę chłopu sprzedać rodzinę a on chce odkład za 100 mniej kup w Polsce pakiet z 1,5 kg i po kij te certyfikaty , gimnastyka . Zrobi Ci ten pakiet ramkę jaką chcesz. Wytłumacz ten certyfikat.

P.S . Doczytałem o sąsiedzie to lepiej mu te eurasy sprezentuj .Na marginesie - certyfikat zdrowia wystawia lekarz weterynarii dla pszczół przemieszczanych za granicę . Ważny jest 2 tygodnie i jeśli Ci o taki chodzi masz bez problemu . tylko po co Ci ?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Biskupa ,ks. Dziekana czy lekarza weterynaryji ? Za 400 zet  ? Jaka matka , może być Sklenar H - 47 ? Do Opola dostarczę . Jak będziesz zadowolony zapłacisz . Porównasz z takim ładnym - Niemieckim . :D:P

 

 

Jak mi znajdziesz pracę na Podlasiu na tych samych warunkach co w Wiedniu to zostaje twoim klientem nr*1 i na Opole nie musiałbyś śmigać  ;)

 

 

P.S. Wiem że się zgnilec na południu szaleje u nas na wsi cisza. Ja to ni kij nie rozumiem tej mody na odkłady . Chcę chłopu sprzedać rodzinę a on chce odkład za 100 mniej kup w Polsce pakiet z 1,5 kg i po kij te certyfikaty , gimnastyka . Zrobi Ci ten pakiet ramkę jaką chcesz. Wytłumacz ten certyfikat.

P.S . Doczytałem o sąsiedzie to lepiej mu te eurasy sprezentuj .Na marginesie - certyfikat zdrowia wystawia lekarz weterynarii dla pszczół przemieszczanych za granicę . Ważny jest 2 tygodnie i jeśli Ci o taki chodzi masz bez problemu . tylko po co Ci ?

 

Szukając odkładów z certyfikatem sugeruję się renomą tamtejszych hodowców,z sąsiadem to jeszcze sprawa nie do końca dopięta.Jeszcze ktoś mi podpowiedział,że sprowadzenie do kraju trochę tzw. ,,obcej,świeżej rasowej krwi" też nie zaszkodzi...

Link to comment
Share on other sites

Nasprowadzali tej świeżej krwi dosyć. Ja nie o pracy a pszczołach . Napisałem że pszczoły jak przemieszczasz w UE musisz mieć świadectwo zdrowia. Co do Podlasia to stolicą Polski są Siemiatycze , tak mi powiedział Belg co do sąsiada przyjechał.

A Ty chcesz mieć pszczoły czy renomę ? Ja dobrze Ci radzę weź od dziadka . Pomoże zajrzy jak Ciebie nie będzie a renoma skasuje eurasy i tyle jej zobaczysz. Ale to Twój wybór.

P.S . Wyślij ul a ja Ci przywiozę z pszczołami. :D

Świadectwo też będziesz miał od PLW , a w Opolu dawno nie byłem , ładne dziopy tam są. :D Choć na stare lata bym popatrzył. ;):D:P

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Nasprowadzali tej świeżej krwi dosyć. Ja nie o pracy a pszczołach . Napisałem że pszczoły jak przemieszczasz w UE musisz mieć świadectwo zdrowia. Co do Podlasia to stolicą Polski są Siemiatycze , tak mi powiedział Belg co do sąsiada przyjechał.

A Ty chcesz mieć pszczoły czy renomę ? Ja dobrze Ci radzę weź od dziadka . Pomoże zajrzy jak Ciebie nie będzie a renoma skasuje eurasy i tyle jej zobaczysz. Ale to Twój wybór.

P.S . Wyślij ul a ja Ci przywiozę z pszczołami. :D

Świadectwo też będziesz miał od PLW , a w Opolu dawno nie byłem , ładne dziopy tam są. :D Choć na stare lata bym popatrzył. ;):D:P

 

Mi chodzi o linie SKLENAR która własciwie z tamtad tj.Dolnej Austrii pochodzi,wiem że cena troche koli w oko no ale pasuje mi z transportem bo po drodze.Z poradami od Dziadka to może być troche problem bo jak pisałem-objawy demencji.Wyszła jeszcze jedna sprawa:  jest drugi chętny sąsiad -świeży emerytdziadek.gif ,który deklaruje sie dziadkowi że przejmie jego pszczoły i na emeryturze bedzie sie uczył pszczelarzenia...

 

 

Świadectwo też będziesz miał od PLW , a w Opolu dawno nie byłem , ładne dziopy tam są. :D Choć na stare lata bym popatrzył. ;):D:P

 

Jak na DZIOŁCHY to zapraszam w tygodniu0crazysex.gif , bo dużo ,,słomianych wdówek" powyganiało swych chłopów do roboty za granice..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.