Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jaki to rodzaj drewna


Perszing

Recommended Posts

Postanowiłem założyć temat,pewnie będzie pomocny dla wielu osób nie znających się na drewnie a chcących coś z niego robić.

Jak ktoś ma jakieś drewno a nie wie jakie proponuje wrzucić zdjęcie i może bardziej doświadczeni koledzy pomogą rozwiązać zagadkę.

Zaczynam :D

Mam kilka takich desek i nie wiem czy mogę z nich robić ramki,strugnąłem lekko co by było widać.

 

https://zapodaj.net/31826f5060401.jpg.html

 

https://zapodaj.net/a4a05fa2c777a.jpg.html

 

Liczę na pomoc  forumowiczów i forumowiczek :D

Link to comment
Share on other sites

Do lepszej diagnozy należało by ocenić twardość i np. zapach ale to przez monitor  jakoś trudno :D ale myślę , że raczej miękkie drewno stawiam no jakąś osikę

Witam  ja bym powiedział że to jest  topola      pozdr antmag

Link to comment
Share on other sites

To jest prawdopodobnie topola lub lipa , lekko zasiniała od niewłaściwego suszenia , lub jak odzysk z czegoś   sądząc po dziurach po gwoździach  czegoś co było dłuższy czas zamoknięte. Jest to raczej bardzo miękkie drewno ulegające odkształceniom pod wpływem naciągu drutu i ja bym z tego nie robił ramek. Nie mówiąc już ,  że łatwo  je uszkodzić dłutem pasiecznym podczas przeglądów.

Raczej materiał na daszki do uli . Na ramki najlepsza jest zwykła sosna , może być nawet pół sucha .

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Tadek masz nosa co do przechowywania,leżało toto na świeżym powietrzu 2 lata niczym nie osłonięte,deszcz,śnieg i wszystko inne na tym było,myślałem żeby toto poszatkować na listewki ale ostudziłeś mój zapał.

Iglasty to wiem bo podczas cięcia to czuje żywice,specyficzny zapach ale czy świerk,sosna czy coś innego to nigdy nie wiem co to.

Chciałem to zagospodarować ale chyba to piec połknie.

Jest to odzysk z takiej dużej palety 3-4mx2m,dokładnie już nie pamiętam,czyli raczej topola bo by lipy na paletę chyba nikt nie dał.

Link to comment
Share on other sites

;)

 Natomiast te deski z tła  (stodoła , szopa) też mają swą 'wartość' jeśli tylko posiadają odpowiednie wymiary .... wymieniają na nowe . W okolicy mojej/naszej pasieki  stodoły 'świecą'  nowymi  dechami  , stare , jako cenny materiał  jadą podobno na 'zachód'  ...

PF

Link to comment
Share on other sites

Postarzane drewno a najlepiej rzeczywiście stare jest teraz na zachodzie bardzo modne. Nawet u nas , byłem niedawno na stoisku meblarskim w Domotece  w centrum handlowym M1 w Markach ( Warszawa) i są tam firmy które takie meble sprzedają wykonane z prawdziwych starych desek.

z17586785Q,Najwieksza-zaleta-postarzanyc

13743084_1636104073372248_177669176_n.jp

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Jeżdżą nawet po wsiach i oferują wymianę starych desek ze stodół na "nowe", tylko te "nowe" są takiego gatunku i takiej jakości, że wytrzymają krócej niż te stare do rozpadu :). No ale postarzane mebelki teraz w cenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.