Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Witam chcialbym zapytac czy urzad skarbowy lub krus kontroluja pasieki,a pytam poniewaz chcialbym oplacac sobie skladki a niemam jeszcze 81 uli. Moze ktos oplaca to by podpowiedzial co trzebaczrobic.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo w to wątpię by komuś z tych instytucji chciało się coś sprawdzać.

Ważne byś w terminie płacił składki krus i podatek od działu specjalnego

produkcji rolnej do skarbowego no i wszelkie wymagane deklaracje.

By opłacać krus wystarczy mieć powyżej 1 hektara przeliczeniowego i nie

musisz prowadzić działu specjalnego prod.rolnej.

Jeśli liczysz na emeryturę z krusu to musisz opłacać składki przez minimum 25 lat

Link to comment
Share on other sites

Witam chcialbym zapytac czy urzad skarbowy lub krus kontroluja pasieki,a pytam poniewaz chcialbym oplacac sobie skladki a niemam jeszcze 81 uli. Moze ktos oplaca to by podpowiedzial co trzebaczrobic.

Grześ . A nie masz 1ha ziemi rolnej ?

Ja mam zgłoszone  80 pni i od prawie 3 lat jestem na KRUS-ie

Oczywiście nie z tytułu pszczół , ale z tytułu posiadania ziemi w ilości powyżej 1 ha.

 jestem ciekaw ile podatku rocznie trzeba zapłacić od rodziny w przypadku prowadzenia działu specjalnego ?

Przy 81 rodzinach na pewno nic .

Podatek zaczyna się dużo powyżej tej ilości ...

Link to comment
Share on other sites

1 ha przeliczeniowego, nie ziemi rolnej. Przykładowo ja mam 27 ha, a przeliczeniowych niecałe 5... 

 

Składki, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne to ok, jednak na emeryturę przynajmniej młodzi już nie liczą. Spodziewam się, że za 10-15 lat albo zus pierdyknie albo emerytury będą w wysokości 100 zł miesięcznie, ale raczej to drugie, bo państwo nie pozbawiłoby się takiego ładnego źródła dochodów.

Link to comment
Share on other sites

 

Co prawda jestem na krusie "ziemnym" ale jestem ciekaw ile podatku rocznie trzeba zapłacić od rodziny w przypadku prowadzenia działu specjalnego ?

 

Miedzy 2 a 3 pln. Kwoty dokładnej nie pamiętam ale liczymy 81 x tę sumę. Publikowana jest w US.

A mnie pszczoły potrzebne jak to pierdyknie.

Link to comment
Share on other sites

1 ha przeliczeniowego, nie ziemi rolnej. Przykładowo ja mam 27 ha, a przeliczeniowych niecałe 5... 

 

Składki, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne to ok, jednak na emeryturę przynajmniej młodzi już nie liczą. Spodziewam się, że za 10-15 lat albo zus pierdyknie albo emerytury będą w wysokości 100 zł miesięcznie, ale raczej to drugie, bo państwo nie pozbawiłoby się takiego ładnego źródła dochodów.

Zus nie prierdyknie, raczej to drugie :) Emerytury będą proporcjonalnie wysokie do ilości pieniędzy w Zusie. Tendencja się odwraca i węicej ludzi pobiera niż dokłada

 

 

Miedzy 2 a 3 pln. Kwoty dokładnej nie pamiętam ale liczymy 81 x tę sumę. Publikowana jest w US.

A mnie pszczoły potrzebne jak to pierdyknie.

Więc wychodzi, że za 240 zł rocznie można ubezpieczyć się w Krus. Ja podatku gruntowego płacę 3razy więcej:)

 

 

AAAA Kiedyś było tak, że można było mieć 3 fretki, lub pieska czy kotka rasowego i mieszczuch w bloku stawał się rolnikiem :D

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

Grześ . A nie masz 1ha ziemi rolnej ?

Ja mam zgłoszone  80 pni i od prawie 3 lat jestem na KRUS-ie

Oczywiście nie z tytułu pszczół , ale z tytułu posiadania ziemi w ilości powyżej 1 ha.

Przy 81 rodzinach na pewno nic .

Podatek zaczyna się dużo powyżej tej ilości ...

Nie mam właśnie ziemi ,byłem nawet w agencji nieruchomości rolnych ale wszystko wokoło mnie wykupili warszawiacy i orzechy sadzą i dotację biorą.

Link to comment
Share on other sites

Jak mowa w przepisach o 1 ha to zawsze jest to przeliczeniowy.

Pierdyknie w/g mnie to jak dostanę emeryturę że na sznurek do powieszenia nie starczy. :D

Jak mawiał ch..j z uszami za PRL władza się wyżywi sama.

Link to comment
Share on other sites

Grzegorz, Popatrz tutaj, działy specjalne prod. rolnej http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow/ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow-dla-osob-prowadzacych-dzialy-specjalne-produkcji-rolnej/

 

Stawiasz namiot foliowy 200m2  i jesteś rolnikiem :) lub szklarnię 100m2 ( szklarni drożej wyjdzie ale mozesz koło domu postawić  )

 

Chyba, żed masz duży balkon i 5 strusi tam zmieścisz :)

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

Nie mam właśnie ziemi ,byłem nawet w agencji nieruchomości rolnych ale wszystko wokoło mnie wykupili warszawiacy i orzechy sadzą i dotację biorą.

Mam pomysła...

Poszukam w okolicach Rogal jakiejś fajnej i bezpiecznej miejscówki na pasieczysko .

Przywiozę pszczoły w ilości jakiej Ci brakuje do stanu , a Ty je sobie "wciągniesz na ewidencję" .

I choćby kontrola , to możesz palcem pokazać jako swoje :)

Link to comment
Share on other sites

Mam pomysła...

Poszukam w okolicach Rogal jakiejś fajnej i bezpiecznej miejscówki na pasieczysko .

Przywiozę pszczoły w ilości jakiej Ci brakuje do stanu , a Ty je sobie "wciągniesz na ewidencję" .

I choćby kontrola , to możesz palcem pokazać jako swoje :)

 

 

Nie ma u nas gdzie bo juz obstawione wokolo

Miałem dobre chęci ... :)

 

Hе хочешь? не надо.

Захцеш не будет.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.