Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Otwarcie sezonu w Radzyminie u Łysonia


Recommended Posts

Na dzień 22-23 kwietnia 2017r w godzinach 9-14 doroczne otwarcie sezonu pszczelarskiego

połączone z targami sprzętu i prelekcjami na interesujące tematy.

No i okazja do spotkania.

Dla zainteresowanych adres Radzymin ul: Wiejska 5

Link to comment
Share on other sites

Na dzień 22-23 kwietnia 2017r w godzinach 9-14 doroczne otwarcie sezonu pszczelarskiego

połączone z targami sprzętu i prelekcjami na interesujące tematy.

No i okazja do spotkania.

Dla zainteresowanych adres Radzymin ul: Wiejska 5

Będzie można kupić na moim stoisku  wiadra do miodu 20l. i 30l.

Węzę (Produkt z Krosna- Miód Podkarpacki )

Jak czas pozwoli coś dorobić , to również ramki . . .

Ramki tylko zwykłe (25mm.) czopowane , bo skończył mi się materiał na ramki pogrubione i hoffmanowskie .

A o tej porze roku już nie kupię desek "na magazyn" .

Jeśli komuś potrzebny konkretny rozmiar , to można mi zasugerować co mam w  wolnej chwili dorobić .

Przymierzam się do wykonania kilku zestawów (pakowane po 50szt.) wielkopolskiej gniazdowej , wlkp.skróconej do 18cm. i Ostrowskiej

:)

Link to comment
Share on other sites

To może kupię sobie jeszcze u Ciebie parę wiaderek tych większych  i pogadamy trochę  :) dostałem od nich zaproszenie i  też się wybieram po naklejki do słoików i jakieś pierdoły i popatrzeć co nowego , ale pewnie będą tłumy pszczelarzy jak zawsze.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

To może kupię sobie jeszcze u Ciebie parę wiaderek tych większych  i pogadamy trochę  :)

Jak zwykle jestem ZA .

 

Oby była ładna pogoda ...

 

Wtedy kiedy się tam spotkaliśmy było pięknie .

Za to rok później deszcz zaczął padać dokładnie w chwili naszego wjazdu do Radzymina .

I padał cały dzień .

Tłumy były ... Ale wszyscy biegli pod dach do hali hurtowni Łysonia , albo pod parasole z bigosem i kiełbaskami :)

Wiadra miałem za 2/3 ceny w hurtowni , a z powodu pogody wszyscy kupowali tam .

Zarobiłem tyle ile wydałem na paliwo :D

 

Jakby ktoś chciał wymienić wosk (lub propolis)  na węzę , to u mnie jest taka możliwość .

Dla Forumowiczów przelicznik (za wosk bez zanieczyszczeń) będzie 1,70kg. wosku za 1 kg. węzy :)

Lub 3kg. węzy daję za 1kg. propolisu (bez wiórów , pszczół itp.)

 

A wiadra z pokrywkami dla Forumowiczów są w cenie :

21l. po 13zł. 

33l. po 15zł.

Link to comment
Share on other sites

mam wolne

To jak masz wolne , to co będziesz czekał ponad 3 tyg.

Dawaj na rancho już teraz  :)

Rybki już biorą , piwko smakuje , pogoda dopisuje . Chata i wóz Drzymały wolne .

Tylko panienek nie ma . . .

Ale może po drodze coś wyhaczysz !? ;)

Link to comment
Share on other sites

Grzybiarkę ?Wiesz na miękkiego robaka ryby nie biorą ;) .  Ja napisałem że na dni otwarte od 4 lat mam wolne. Zasów mam że tyłek swój oglądam na zakrętach. A nie wycieczki  może na dni otwarte bedzie moje zmówienie gotowe. Po 10 tygodniach roboty to chyba miodarka jak Boening 747 . Braknie tylko kurantów. :D

Link to comment
Share on other sites

Jak mi jakaś mucha na plany nie narobi to będę  w Radzyminie.

Koniecznie na Roberta stoisku.

Kupił nie kupił potargować można :D .

Link to comment
Share on other sites

Jak mi jakaś mucha na plany nie narobi to będę  w Radzyminie.

Koniecznie na Roberta stoisku.

Kupił nie kupił potargować można :D .

Pewnie .

A ja korzystam z kiepskiej pogody i dorabiam jeszcze troszkę ramek na okoliczność .

Przez dwa dni klepałem dolne i górne listewki i właśnie przywiozłem "na  magazyn"

Photo1715.jpg

Do Bisztynka zdecydowanie bliżej ;)

A nawet do Nowej Wsi Reszelskiej ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja z innej beczki .
Zna ktoś jakiś niedrogi hotelik/pensjonat w Radzyminie , żeby w razie czego przenocować jedną noc ?
Wybieram się na sobotę , ale jakby było piknie , to może byśmy z Żoną zostali i na niedzielę...
Znalazłem w internecie wolne miejsca w Zajeździe Duet w Emilianowie .
Ale może ktoś zna coś lepszego cenowo (luksusów nie potrzebuję) i bliższego  w Radzyminie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miałem być dziś ale od 9 do 12 miałem szkolenie w naszym kole

z p.dr.Topolską.

Darka jak czytam nie będzie, Robi chce zmykać a ja planowałem

chociaż jutro.

Tylko czy będzie z kim się spotkać?

 

P.S. Robert chyba wszystkiego jeszcze Ci nie wykupili ?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze ? Czy mam rozumieć że Ty się wybierasz?

Byłem w sobotę. Ale Łysoń miał w tym roku jakby mniej towaru niż w ubiegłym? Chyba do 10:00 rano nie zdążyli połowy sprzedać ?

Ale było kilku wystawców poza Łysoniem , nie wiem czy na dzisiaj jeszcze zostaną? Robert chyba miał jechać do domu. Można było tanio kupić nasiona facelii i nostrzyka białego za którego na przykład  płaciłem po 10 zł/kg.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

 Robert chyba wszystkiego jeszcze Ci nie wykupili ?

Węzę wykupili całą (po 50zł./kg.) Dla forumowiczów , którzy się ujawnili węza cały czas była w cenie 45zł./kg !

Sporo węzy wymieniłem na wosk  , więc jeśli tylko uda się przed sezonem przerobić , to jeszcze może w maju będzie dostępna  .

Ale to będzie zależało wyłącznie od Chłopaków w Krośnie .

 

Wiadra sprzedawały się dużo słabiej niż w latach ubiegłych .

Powodem jest "recykling" wiader po syropach .

Na szczęście większość wiader , których nie sprzedałem wymieniłem z naszym mało aktywnym forumowiczem Jurkiem (Apitec) towar za towar .

Wszyscy zadowoleni :)

Dzięki temu ja nie musiałem ich wozić w dwie strony , a Jurek nie musiał kupować w ilościach całopaletowych . :)

 

Ramek co mnie zdziwiło też dużo mi zostało . .

Miałem tylko ramki zwykłe czopowane o szerokości 360 i różnych wysokościach .

A w Radzyminie wszyscy pytali niemal wyłącznie o ramki WP i Dadanta , oraz  wlkp. hoffmanowskie

 

Do tej pory ramki na każdej takiej imprezie sprzedawały się praktycznie w ciągu 30-60 minut od wystawienia .

Nawet rok temu kiedy stałem pomiędzy Sułkowskim , a Ratajczakiem :D

 

Byłem w sobotę. Ale Łysoń miał w tym roku jakby mniej towaru niż w ubiegłym? Chyba do 10:00 rano nie zdążyli połowy sprzedać ?

Ale było kilku wystawców poza Łysoniem , nie wiem czy na dzisiaj jeszcze zostaną? Robert chyba miał jechać do domu. Można było tanio kupić nasiona facelii i nostrzyka białego za którego na przykład  płaciłem po 10 zł/kg.

Sprzedaż w hurtowni rozpoczęła się dopiero o godz. 9 .

Byłem w środku kilka minut przed 9-tą i ... były pustki !

Wg mojej wiedzy dotychczasowy kierownik hurtowni dostał wylewu i z konieczności zmienił się personel .

Nowej obsłudze widocznie nie zależy na dużej ilości towaru i klientów !

Ludzi Łysonia było dużo , ale krzątali się jak we śnie nie bardzo wiedząc co z sobą począć .

Brak było dobrego koordynatora .

Ruch znacznie mniejszy jak w latach poprzednich .

 

Szukałem silikonowych "jerzyków" do robienia miseczek woskowych dla kolegi , ale nie znalazłem .

Ogólnie jak na Łysonia , to były puste półki .

 

W nasionach był faktycznie spory ruch .

Wiem , bo sprzedawcom padła waga i przychodzili do mnie rozważać kolejne porcje .

Ja wziąłem ze sobą na sprzedaż nasiona przegorzanu z własnego poletka przypasiecznego , ale nawet ich nie wyjąłem z samochodu , bo silny wiatr rozsiałby je po całej okolicy :D

Dobrze , że nie padało .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.