Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Prognoza pogody


Tadek11

Recommended Posts

2 godziny temu, Krzychu napisał:

W sobotę ocieplenie do 0 st C.

 

Ciekawe czy się sprawdzi. Sprawdzam prognozy średnio co 2-3 dni i jeszcze przed weekendem u nas też pokazywano od czwartku w ciągu dnia powyżej zera. Dziś już pokazują na minusie przez kolejne 14 dni. Mało tego, na WP czytałam, że w mojej okolicy Cieszyn - Żywiec (jestem pomiędzy) może nawet spaść do - 40... Drżę o moje pszczółki... 

Link to comment
Share on other sites

Ja wystawiłem ramki z suszem z garażu na dwór. W ramach walki z motylicą. Wg prognozy długoterminowej pierwszego oblotu mogę się spodziewać ok 19 marca ( +10). Ale kto by wierzył w długoterminowe...

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Moje też siedzą w worku z kwasem. 

Czy też tak mieliście na początku pszczelarzenia, że nie mogliście doczekać się końca zimy? Bo mnie już skręca.... ??? Jak lubię zimę i zawsze cieszyłam się, gdy zimą było mroźno i śnieżno, tak tym razem tylko sprawdzam pogody i czekam aż się skończy... ????

  • Lubię 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, ikop74 napisał:

Moje też siedzą w worku z kwasem. 

Czy też tak mieliście na początku pszczelarzenia, że nie mogliście doczekać się końca zimy? Bo mnie już skręca.

  Wcześniej, od kiedy zacząłem jeździć na swoją wioskę czekałem na przylot bocianów. W tym roku czekam na pierwsze wyjście pszczół. Dobrze, że jest trochę śniegu to choć czas można nartami umilić. 

1 godzinę temu, Beeman napisał:

Jak bym czekal na oziebienie to juz suszu bym nie mial. Kwas octowy zrobil piekna robote.  

  U mnie chyba nie było tak źle, ale skoro można za darmo przemrozić, to czemu nie ?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ikop74 said:

Czy też tak mieliście na początku pszczelarzenia, że nie mogliście doczekać się końca zimy?

Co to to nie! Chyba odwrotnie, prawie panika!  Dzisiaj juz nie wytrzymalem i podlaczylem piec gazowy w garazu bo roboty (planow) od zatrzesienia a zimnica straszna.  Choc jak zimno to sie fajnie pracuje.  Ale zona ma mala hodowle dżdżownic ktora laduje w garazu na zime i ostatnie dwa tygodnie tylko slysze o tych biednych dżdżownicach "A ty tylko te pszczoly i pszczoly"

No to dżdżownice maja juz cieplutko (ja tez).   Ciekawe od jutra jaki bedzie nowy temat?  Chyba bedzie o tej cieknacej toalecie?  

Link to comment
Share on other sites

A ja patrzę z przerażeniem, jak szybko ta zima leci. Mam jeszcze do zrobienia 130 korpusów, 30 dennic 20 daszków, o ramkach to nawet nie chcę myśleć. Mam nadzieję że zima się przeciągnie. A jeszcze pomieszczenie w którym ma być magazyn miodu trzeba wytynkować i położyć płytki.

Link to comment
Share on other sites

Ja dziś próbowałem peugeotem partnerem taranować zaspy żeby dotrzeć na rancho .
I chociaż do tej pory często się to udawało , to dziś było inaczej.
Śnieg miejscami metrowy kompletnie zasypał silnik z osprzętem .
Stopił się od ciepła silnika , ale przy minus 10  po chwili zamarzł i oczywiście narozrabiał .
W kilka chwil padło wszystko . Co kilka sekund zapalała się nowa kontrolka. a po chwili wszystkie .
Pasek wielorowkowy znalazłem pod autem .Wróciłem na sznurku za pługiem .
Teraz wóz musi czekać na odwilż , żeby mechanikowi udało się do niego zajrzeć .
Czyli długo .
Farcik to moje drugie imię .
Od jutra będę morsował na sucho .
Codziennie 6km spaceru przez zaspy,  przez pola .
 

  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, daro napisał:

Góralska .

a po co w górach koń do nart ? Najfajniej na jeziorze się śmigało , choć w internecie tylko zdjęcia chłopów w białych , wyszywanych kalesonach co na nartach za koniem jadą.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nacek napisał:

A ja patrzę z przerażeniem, jak szybko ta zima leci. Mam jeszcze do zrobienia 130 korpusów, 30 dennic 20 daszków, o ramkach to nawet nie chcę myśleć. Mam nadzieję że zima się przeciągnie. A jeszcze pomieszczenie w którym ma być magazyn miodu trzeba wytynkować i położyć płytki.

Masz nadzieję że zima się przeciągnie ?   Chłopie roboty nikt nie przerobił jeszcze . 

POZDRAWIAM

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 10.02.2021 o 06:44, Tadek11 napisał:

 ? Mierz siły na zamiary albo zwróć się do Rządu to Ci pomoże  ? 

Obejdzie się. Umiesz liczyć, licz na siebie. Dwadzieścia korpusów gotowa i na kolejne kilkadziesiąt deski się kleją. Tylko mróz dokucza ale co poradzić, taki klimat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.