Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Dziwna rodzina

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Krzychu1

Krzychu1

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 48 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie Stajl :)
  • Typ ula:Warszawskie Zwykłe
I sięgają do dna komórki???

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2832 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Nie kolego , młoda matka długo nie rozpoczynająca czerwienia też składa na początku po kilka . Trutówki składają nieregularnie porozwalane po całym plastrze , jeśli zadrukowany cały , nie trutówka . Takie późne matki najlepsze , im dłużej nie podejmuje czerwienia unasienniona matka tym lepiej idzie to dalej. Mało co widać na foto.

• Brzytwiarz lubi to
SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Krzychu1

Krzychu1

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 48 postów

A bo ograniczone gabaruty fotki są.
Jaja są na wieksxości powierzchni plastra. Jak przy normalnych czerwieniu. Są na dnie komórek. Wiekszość jest idealnie na środku plus kilka z brzegów ale na dnie. Jest dużo komórek z pojedyńczymi jajkami. To samo jest w płytszych komórkach jak i w najglebszych po miodzie.
Dlatego nie uważam ze to trutówki. Dołożone mają 2 plastry jutro zobacze co się bedzie działo. Dam jej kilka dni jak się nie poprawi to połącze z inną rodziną.

Bo zapomniałem jaja są składane w elipsach/prostokatach i do samej góry, dół ramek jest pusty jak przy "standardowej" matce. Ntak jest na każdej z jajkami, nie ma nigdzie porozrzucanych jaj.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2579 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Być może wszystko będzie dobrze. Matka tak czerwi jak ma wolne komórki przygotowane przez pszczoły ale nie powinno być raczej przerw na plastrze. W tym roku dostałem matkę jednodniówkę od Jaronia  linii "Tyrol"  i jestem pod wrażeniem jak ona potrafi równiutko w kółeczku czerwić nie omijając żadnej komórki  i od razu po dwu tygodniach zaczerwiła kilka ramek , kiedyś miałem krainkę z Instytutu w Celle która tak równo czerwiła, ale ona nie była taka wydajna . 

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Krzychu1

Krzychu1

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 48 postów

Nie ma przerw jak jest usiane to wszystko po kolei.

Krainki jak mi czerwią to od dołu do góry czsami nawet nie ma paseczka miodu.

Krzychu1

Krzychu1

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 48 postów

Jest troche czerwiu trutowego,  troche zwykłego od wczoraj zasklepiają,  większość nadmiaru jaj jest posprzątane. Larwy są tam gdzie były głównie pojedyńcze jaja na środku plastrów.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2579 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Napisz może dokładniej co w tej rodzinie się dzieje  ? Czy wyszła na prostą ?  Na ilu jest aktualnie ramkach ?  Ile ramek czerwiu jest aktualnie ? Czy Twoim zdaniem będzie z niej pełnosprawna rodzina na następny sezon ?

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Krzychu1

Krzychu1

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 48 postów

Dziwna ta rodzinka naprawdę. Sporo czerwiu trutowego troche normalnego. Matki nie widać.

W między czasie dokłądałem im ramek z czerwiem tak ze jest to normalny odkład.

Wczoraj wstawiłem mateczke  wyhodowaną na swoje potrzeby  zobaczymy co będzie.

Jeśli przyjmą i zacznie czerwic wszystko będzie OK. Jeśli nie to połacze z inna rodzinką.

Edit

Matkę juz uwolniły i chodzi sobie po plastrach.

Teraz trzeba poczekać .

Krzychu1

Krzychu1

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 48 postów

Są pierwsze jajka. Matka śmiga po plastrach  i wszystko jest na dobrej drodze.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Stowarzyszenie "Polanka" | Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!