Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sikorki


boddan

Recommended Posts

W moim ogródku ważniejsze są warzywa, czy pielęgnowana trawa. W pasiece pszczoły nad sikorkami. W kurniku kury nad myszami i szczurami i tego się trzymam.

 

Też słyszałem o kocim upodobaniu do ludzkich zwłok! Odnośnie kotów i psów przypomniała mi się anegdota, zacytuję ją:

Myślenie psa: człowiek dał mi miskę i posłanie, czesze mnie, karmi, kiedy jestem chory, prowadzi do lekarza, przytula mnie i głaszcze - on chyba jest moim królem

myślenie kota: człowiek dał mi miskę i posłanie, czesze mnie, karmi, kiedy jestem chory, prowadzi do lekarza, przytula mnie i głaszcze - jestem jego królem!

I w imię tej zasady zabijasz sikorki? A nie można inaczej? Ciekawe rozwiązanie podał Tadek, ale to wymaga odrobiny wysiłku, a biorąc wiatrówkę i zabijając wstrętną sikorkę możesz się poczuć "prawdziwym mężczyzną"...

Link to comment
Share on other sites

Żyj i daj żyć innym :-)

Ludzie zajęli zwierzakom tereny ich życia i teraz płaczą, że te im przeszkadzają... Ciekawe, co by pszczoły o nas powiedziały.Ziemia z kretowiska bardzo dobra dla kwiatów doniczkowych :-P

No cóż,  co prawda nigdy nie zabiłem sikorki, ale z premedytacją pozabijałem wszystkie pchły za pomocą obróżki przeciwpchelnej na moim Marcelku. Jakieś dziesięć lat temu zabiłem świniaka i co gorsza po obróbce częściowo go zjadłem. Zażarcie chcę wytruć wszystkie varroa destruktor na moich pszczołach, więc chyba przychylnym okiem na mnie nie spojrzysz.  

................................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Link to comment
Share on other sites

Mazi ja kocham przyrodę krety,ptaki,koty,niedźwiedzie :rolleyes: wszystko bym przytulił i nakarmił,jak mogłeś pomyśleć że chce ich.....

Boże broń! Nie pomyślałem, napisałem tylko jak widzę obecną sytuację - przyroda w konfrontacji z zaborczym homo sapiens nie ma szans, rolnicy w moim rejonie zaorali 99% łąk, a teraz narzekają, że im sarna czy dzik w szkodę wchodzi...

Link to comment
Share on other sites

No cóż,  co prawda nigdy nie zabiłem sikorki, ale z premedytacją pozabijałem wszystkie pchły za pomocą obróżki przeciwpchelnej na moim Marcelku. Jakieś dziesięć lat temu zabiłem świniaka i co gorsza po obróbce częściowo go zjadłem. Zażarcie chcę wytruć wszystkie varroa destruktor na moich pszczołach, więc chyba przychylnym okiem na mnie nie spojrzysz.  

................................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Oj tam od razu! Ja Ciebie darzę wielkim szacunkiem. Jednak wybacz, ale na sugestię, że na problem z sikorkami dobrym sposobem jest wiatrówka, to nie mogę być obojętny. Pomijając aspekty moralne, jest to również niezgodne z prawem...

Link to comment
Share on other sites

MAZI fajnie, że bierzesz mój wpis z przymrużeniem oka. W moich okolicach,  gospodarka ziemią bardzo intensywna, ale z drugiej strony dużo odłogów. Nawłoci coraz więcej, ale  susza i nie  nektaruje  wszędzie. Pojawiły się szczygły, jestem tym ptaszkiem zachwycony, ale sikorki je przeganiają z łopuchów a same nie zauważyłem, żeby korzystały. Chyba sikorek już jest więcej u mnie niż wróbli, one też boją się sikorek.

................................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Link to comment
Share on other sites

MAZI fajnie, że bierzesz mój wpis z przymrużeniem oka. W moich okolicach,  gospodarka ziemią bardzo intensywna, ale z drugiej strony dużo odłogów. Nawłoci coraz więcej, ale  susza i nie  nektaruje  wszędzie. Pojawiły się szczygły, jestem tym ptaszkiem zachwycony, ale sikorki je przeganiają z łopuchów a same nie zauważyłem, żeby korzystały. Chyba sikorek już jest więcej u mnie niż wróbli, one też boją się sikorek.

................................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Szczygły przepadają za nasionami dzikiego fiołka. U mnie też przylatywały, ale jak sąsiednie działki zostały zagospodarowane to fiołki zniknęły, a z nimi szczygły :-(

U mnie sikorek dużo, ale nie zauważyłem, żeby zaglądały do uli, może dokarmianie słonecznikiem w odległości jakieś 50m od uli je odciąga?

Link to comment
Share on other sites

Jak spadnie śnieg zwierzyna zaglądnie tam gdzie teraz nie musi.

To założę siatki takie jak proponował Tadek, mam już takie wcześniej zakupione w celu ochrony borówki amerykańskiej przed szpakami.

Link to comment
Share on other sites

Witam, dobre kilka lat temu, dzięcioły zniszczyły mi jeden  styropian, wraz z rodziną, sikorki miały wyżerkę. Drugi połatałem pianką PCW i używam tylko latem. Jak sposób mojego dziadka, będzie Wam nie odpowiadał, pozostaje tyko siatka. Mój dziadek, wkładał słoiki 1,5litrowe do śniegu na równo. Do słoika wsypywał ziarna słonecznika i na śnieg. W ten sposób wyłapał sporo sikorek. Sikorki wypuszczał w pobliskim miasteczku, ponieważ ludzie w miastach chętnie w tedy dokarmiali ptaszki. To tyle.   :) 

 ................................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.