Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kiedy Czerw?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem tydzień temu odkład.

matka z 2015 r. na 5 ramkach wielkopolskich.

2 ramki z czerwiem, 2 z pokarmem, a na 5-tej pszczoły ciągną woszczynę, już przestały.

Chodzę oglądam wieczorami dzień w dzień i nie widzę by matka mi czerwiła.

Matka jest krainka z populacji nieska.
Szukałem inf o nich ale są same podstawowe i nie wiem jak one mają z czerwiem
Prosze o pomoc i doradzenie co mam robić

z góry dziękuje wam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem tydzień temu odkład.

 

matka z 2015 r. na 5 ramkach wielkopolskich.

 

2 ramki z czerwiem, 2 z pokarmem, a na 5-tej pszczoły ciągną woszczynę, już przestały.

 

Chodzę oglądam wieczorami dzień w dzień i nie widzę by matka mi czerwiła.

 

Matka jest krainka z populacji nieska.

Szukałem inf o nich ale są same podstawowe i nie wiem jak one mają z czerwiem

Prosze o pomoc i doradzenie co mam robić

 

z góry dziękuje wam;)

Wstaw kolejną węzę jak poprzednią obudowały. Matka jednodniówka, czerwiąca, inseminowana sztucznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W odkładach czy w rodzinach produkcyjnych matki idą na oblot troszeczkę później jak w ulikach weselnych.Proponuję troszkę cierpliwości nie grzebać co dzień ,bo to też im nie pomaga.Pozdrawiam i życzę troszeczkę cierpliwości Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W odkładach czy w rodzinach produkcyjnych matki idą na oblot troszeczkę później jak w ulikach weselnych.Proponuję troszkę cierpliwości nie grzebać co dzień ,bo to też im nie pomaga.Pozdrawiam i życzę troszeczkę cierpliwości Piotr.

 

Mysle ze jest odwrotnie w ulikach beda sie pozniej unasiennia jest mniej pszczol jak w rodzinach i matki gorzej pielegnowane sa ale to jest tylko moze 2 dni roznicy choc w tym roku unasienniaja sie i rozpoczynaja czerwic jednakowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać spokuj i cierpliwość przy pszczołach to podstawa a częste grzebanie nie pomoże napewno.A poza tym szukałeś jajeczek czy raczej już larw? ja na początku mająć wiedze tylko książkową nie mogłem sobie poradzić z ustawieniem ramki do światła aby widzieć jajeczka jednodniowe.Teraz  wydaje mi się to śmieszne ale tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jest odwrotnie w ulikach beda sie pozniej unasiennia jest mniej pszczol jak w rodzinach i matki gorzej pielegnowane sa ale to jest tylko moze 2 dni roznicy choc w tym roku unasienniaja sie i rozpoczynaja czerwic jednakowo .

Kolego pleszku co ja piszę to są fakty poparte doświadczeniem,ale jak mnie nie wierzysz to spytaj hodowców-zawodowców dlaczego z ulików weselnych idą szybciej na oblot,a z  odkładów  jak u kolegi onar później.Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są sprawdzałem, jajeczka są i na 3 ramkach widziałem 13larw tylko ale jajek dużo jest, odkład ma 20dni i zaczyna czerwić jest dobrze;)

Gratuluję :-)

W tym roku coś matki nie speszą się z rozpoczęciem czerwienia. Wiem to z rozmów z doświadczonymi pszczelarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.