Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Pytanie o leczenie amitrazą.

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

krynek

krynek

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Typ ula:wielkopolskie

Koledzy podpowiedzcie; trzecie dymienie  po pierwszych dwóch wyjmowałem tackę z osypem po pół godzinie i jakiejś tragedii nie było, dzisiaj trzeci raz tak wyszło że tacki zostawiłem na trzy godziny i jak zajrzałem to zdębiałem - jeszcze nie policzone ale ze trzysta sztuk (!), po prostu czarno na tacce.

Pierwsze pytanie roztocza są martwe nie "wlezą " przez noc  z powrotem na pszczoły (niektóre jeszcze się ruszają) ?

Po pół godzinie nie było więcej niż 20 - 50 sztuk po trzech godzinach jest czarno, podobno powyżej setki to źle czyli u mnie jest tragedia?

pozdrawiam i proszę o pomoc

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacjaok Łukowa
  • Typ ula:wlkp

300 szt w silnej rodzinie to nie tragedia, lecz dalej i pamiętaj poprawić jak nie będzie czerwiu. 

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2579 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Najlepiej tacki sprawdzać na drugi dzień rano , a nie po pół godzinie bo waroza jaszcze przez jakiś czas  będzie opadać  czas oczywiście dłuższy niż pół godziny :D

Istnieje jeszcze niebezpieczeństwo że warozy może przybyć podczas rabowania chorych rodzin nie leczonych przez sąsiadów ??? Trzeba być czujnym .

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

dokładnie po dymieniu wieczorem sprawdzamy na drugi dzień rano, a 300 szt. to nie tragedia ja tu już pisałem że miałem po 2000 !!! w odkładzie, dokładnie dwóch ciężka była walka z nimi ale się udało i następnego roku (czyli w poprzednim sezonie), przyniosły mi już sporo z rzepaku, więc się da :) bez paniki nie jest chyba aż tak źle, a w nastepnym sezonie polecam ambrazol stosować przez cały sezon raz w miesiącu przy przeglądzie i sam zobaczysz że warrozy bedzie mniej 

krynek

krynek

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Typ ula:wielkopolskie

... dzięki trochę mnie uspokoiliście, co nie oznacza końca leczenia. Po nocy wiele nie przybyło. Jestem na końcowym etapie leczenia, karmienie praktycznie zakończone; u krainek czerwiu też już za wiele nie ma, BF-y jeszcze dają, ale to świeżo kupione odkłady i z nim nie ma problemu.

Najbliższa pasieka ponad kilometr i chyba nie mają potrzeby rabować bo ramki pełne zasklepionego pokarmu (wcześnie zacząłem zakarmianie).

Uspokoję tylko laików jak ja: przez noc roztocza nie ożyły i nie wlazły z powrotem na pszczoły :) .

pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody