Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Syrop Diamant


Recommended Posts

Witam. Proszę o opinie na temat syropu cukrowego Diamant do podkarmiania zimowego oraz samej firmy. Czy wiaderka 15 kg mają perforowane wieczka?

Z góry dziękuję.

 

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie się popsuł dostawca jeżeli chodzi o pokarm dla pszczół invertix72F. W tą zimę stwierdziłem w części rodzin skrystalizowany w ramkach pokarm pozostały w ulach na plastrach po zimie. W poprzednich latach tego zjawiska nie obserwowałem ? ;) i nie wiem co na ten temat myśleć , czy może luty był za chłodny i pokarm częściowo skrystalizował ?  Jak to wyglądało ? W zasklepionych komórkach z pokarmem stwierdzałem duże kryształki białego cukru które zajmowały około połowę objętości komórki a druga połowa była w stanie ciekłym ;) Czyli pszczoły prawdopodobnie mogły korzystać z tej płynnej postaci ale nie wiem co zrobiły z dużymi kryształkami ? prawdopodobnie kryształy te został wyrzucone z ula ? bo jak mogły by to skonsumować ?? Nie wiem czy to jakieś niechlujstwo producenta i nie przestrzeganie norm produkcyjnych ? Po Polskim bałaganie wszystkiego mogę się spodziewać ? Chociaż dostawca od Diamanta u nas w Stowarzyszeniu ten produkt bardzo reklamował i zapewniał że są przestrzegane wszystkie normy dla karmienia pszczół .W tym roku zakupiłem mniej innvertixu 72F i zamierzał część rodzin zazimować na cukrze do celów farmaceutycznych od Diamanta który już zakupiłem ,  cena ostatnio też  nie zachęca do invertixu  :( Chociaż wygoda jest niewątpliwie duża .

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.