Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miejsce na pasieki - masz dobre miejsce poleć koledze


zdzich123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,Kręcąc się po świecie tu i tam wpadł mi do głowy taki właśnie pomysł na założenie tego tematu .Spotykam się z pszczelarzami , słyszę często , że nie mają gdzie postawić pasieki ,wszędzie wszędobylscy miastowi {nowobogaccy} biorą działki i nam robi się ciasno no bo im pszczoły przeszkadzają, nieraz użądli .Wiem to po sobie , miałem policję na karku .I właśnie w tym temacie możemy oferować , polecać miejsca które byśmy wzięli sami , nie to żeby wcisnąć komuś .Jeśli będzie wolno to mogę być pierwszym który coś poleci .Działka 7,5 ha widnieje jako rolna ,ale jest zalesiona jest dużo lip i akacji ale przy drogach , nie w lesie , las sosnowy ,jest polana ok. 30 ar. między sąsiadem a polaną jest las 40 letni szerokości 50 m .  ,z drugiej strony jest wycięty las , ok,2 ha ,dojazd jest z dwóch stron .Podejrzewam , że jest możliwość dogadania się z sąsiadami , mieszkają przy tych właśnie drogach pod kontem ewentualnego spojrzenia na posiekę .Na jedną lokalizację jak i drugą mają bezpośredni widok .Do jednego ok. 200 m , do drugiego ok 70 m.Omawiany grunt leży 20 km . od Piły w rozwidleniu dróg Piła - Wałcz a Piła - Jastrowie .Teren jest prywatny .Jeśli chodzi o pożytki znam ten teren , mieszkałem tam ....do trzynastego miesiąca życia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś poleciłem Kolegę z pracy który wybierał się nad morze na wczasy :D  kuzynowi który prowadził kemping w Sopocie  , żeby załatwił mu miejsce na kempingu , co w owym czasie było  trudno w okresie festiwalu Sopockiego .  I później najadłem się wstydu za niego , bo kuzyn mówił mi - Kogoś mnie tu przysłał na kemping ? Załatwiłem im dobrą miejscówkę a oni zachowali się skandalicznie , całe noce  pijaństwo  , burdy , awantury  i nawet byłem zmuszony wzywać na nich policję tak mnie wkurzyli ;) Tak że z tym polecaniem radzę zachować ostrożność zarówno w jedną jak i w drugą stronę  :rolleyes:

Ale rozumiem Twoją intencję ale ?????? A nie daj Boże jak by ule ukradli ?????

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.