Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Przeniesienie pasieki.


Tajden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pszczelarską Brać...

Trochę znudziło mnie jeżdżenie do drugiej pasieki, na poznańskiej Cytadeli. I dzisiaj wieczorkiem przewożę 3 ule, na ogród, pod domem.

Straciłem jedną rodzinę na Cytadeli, i jedną pod domem.

A więc zostało mi 6 rodzin. Ale planuję powiększyć pasiekę do 10 rodzin, z własnych pszczół.

Pozdrawiam...i gdybym był zapracowany, to życzę wszystkim Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, dużo zdrowia, pogody ducha, i radości w Rodzinie.

(A zapracowany, to na pewno będę, bo zaczynam sam sobie robić węzę, na własny użytek. Już dawno to planowałem, ale zawsze coś stało na drodze).

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

mirek!

 Jerzy (Tajden) informuje "Pszczelarską Brać" , Ciebie i mnie też, że jakby co to na poznańskiej Cytadeli  już Go nikt nie zastanie ??....

 .... bo będzie teraz "pod domem" .... czyli też w domu Go nie zastaniemy , jakby co , bo będzie zajęty powiększaniem .... robieniem własnej .... na własny ....??

 ..... aaaaaaa ponieważ już niebawem , ale Jerzy będzie przecież 'zapracowany" , będą  Święta ..... to już teraz  złożył nam , Tobie też, życzenia ?? ...

.... też mu składamy na wzajem i niechaj się spełnią ?

???

 

PF 

  • Lubię 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tajden napisał:

zapracowany, to na pewno będę,
bo zaczynam sam sobie robić węzę, na własny użytek. Już dawno to planowałem, ale zawsze coś stało na drodze).
 

To będziesz bardzo, bardzo  zapracowany !
Jak dobrze pamiętam , to już jakieś 5 lat temu (albo i więcej) jeździłeś do Ełku (lub Białegostoku ) na instruktaż robienia węzy , bo ...planowałeś robić .
Tyle lat planowania , to ile teraz trzeba będzie czasu żeby zacząć robić ?
No i zrobić dla 10 rodzin to nie w kij dmuchał .
To baaardzo dużo ciężkiej pracy . Można się samemu zapracować
Bo przecież spółdzielni już nie ma ... ;) 

Pozdrawiam.
Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirek. napisał:

jakoś czytałem 3 razy i nie bardzo wiem o co ci chodzi?

 z tym przeniesieniem pasieki możesz jakoś naprowadzić na problem?

 

 

"Chwaliłem" się kiedyś, kilka lat temu, ze kilka rodzin przewiozę na poznańską Cyatdelę. Jest to największy, 100 hektarowy park. A zaprosiła mnie Poznańska Zieleń, która jest gospodarzem tego parku. Ale miałem trochę dosyć tego dojeżdżania, i zrezygnowałem. A bardzo chętnie postawi kilka swoich ul, kolega z Koła Pszczelarskiego. Nie wiem, dlaczego koledze będzie się chciało dojeżdżać do 5 czy 10 uli, a ma ich 300.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robi_Robson napisał:

To będziesz bardzo, bardzo  zapracowany !
Jak dobrze pamiętam , to już jakieś 5 lat temu (albo i więcej) jeździłeś do Ełku (lub Białegostoku ) na instruktaż robienia węzy , bo ...planowałeś robić .
Tyle lat planowania , to ile teraz trzeba będzie czasu żeby zacząć robić ?
No i zrobić dla 10 rodzin to nie w kij dmuchał .
To baaardzo dużo ciężkiej pracy . Można się samemu zapracować
Bo przecież spółdzielni już nie ma ... ;) 

Pozdrawiam.
Robert

Robercie! Pracuję, od 200 do 400 godzin w miesiącu. A miesiąc, jak wiesz, ma tylko 720 h...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.04.2020 o 21:35, Robi_Robson napisał:

Może mieszka obok cytadeli ?

Nie wiem Robercie. Ale nie może być na Cytadeli nikt. Dostałem pismo z Zieleni Miejskliej, w odpowiedzi na moją rezygnęcję. Serdecznie mi dziekowali za współpracę, a na moją sugestię, żeby moje miejsce "przejął" znajomy pszczelarz, odmówili kategorycznie, pisząc, że Powiatowy Lekarz Weterynarii, zabronił stawiać ule na Cytadeli, z uwagi na zgnilca, który był gdzieś w pobliżu. Ja o zgnilcu, nic wcześniej nie wiedziałem, ani nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.