Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Konferencja pszczelarska, 6 kwietnia 2016r., OODR w Łosiowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, konferencja warta szerszego omówienia.

Niestety nie mogę się tego podjąć, napiszę pokrótce. .

PIORIN Opole w moim odczuciu zupełnie oderwany od rzeczywistości, lub lobbysta oprysków, zagrażających wszelkim stworzeniom. Pani na zadawane pytania  odpowiadała  pokrętnie nic nie tłumacząc.

Świetnym mówcą okazał się prof. Artur Stojko temat: „Apiterapia - stan obecny i prognozy na przyszłość”  Sala reagowała żywiołowo z zainteresowaniem.

Temat: wypadki i szkody w gospodarstwach pasiecznych- chyba najbardziej przydatny dla pszczelarzy, poruszyła Marta Czaplicka, Votum SA.  

W moim odczuciu organizatorzy spisali się na medal.

..............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIORIN Opole w moim odczuciu zupełnie oderwany od rzeczywistości, lub lobbysta oprysków, zagrażających wszelkim stworzeniom.

To chyba taki standard.

U nas też PIORiN też tak działa !

Kiedyś zgłosiłem , że sąsiad (duża firma rolna - właściciel Duńczyk) pryska pszenicę w środku dnia w czasie dużych lotów pszczół przez tą uprawę (na nasyp za tym polem) .

Wiatr wiał z szybkością ok 20m./s.

Pani w słuchawce oburzona , że dzwonię mówi , że maja prawo pryskać , bo w uprawie nie ma żadnych kwitnących chwastów !!!

Ja do niej , że chyba nie do końca mają prawo pryskać skoro wieje wiatr , który łamie gałęzie na drzewach .

To ona zdziwiona ... Tak ? Wiatr wieje ? (A siedziała 20-parę kilometrów ode mnie w linii prostej) To ja zadzwonię i się zapytam. . .

Oczywiście opryski trwały cały dzień .

 

Z pełną świadomością twierdzę , że PIORiN w Bartoszycach to przydupasy wielkich gospodarstw rolnych w regionie !

W życiu nie zrobią nic przeciwko dużym trucicielom.

Przyjechali na kontrolę w teren , to zaczęli się dopytywać o małych ekologicznych rolników , żeby u nich szukać dziury w całym.

A kiedy wskazałem im prawdziwych trucicieli , którzy łamią wszelkie zasady prowadzenia oprysków , to stwierdzili , że tam....

Tam to są dwie spółki .

Jeden właściciel , ale dwie firmy ! Pracownicy pracują w obu firmach ci sami .

Jedna firma robi usługi (opryski) dla drugiej .

Dowcip polega na tym , jak powiedział starszy  inspektor z PIORiNu , że do rolnika mogą wkroczyć na kontrolę "z marszu" .

A do firmy usługowej muszą uzgodnić termin kontroli z wyprzedzeniem minimum 14-dniowym , ale nie wcześniej niż 30dni przed planowanym terminem .

Parodia !

Tym bardziej , że po kilku-kilkunastu  godzinach od oprysku nie będzie już możliwości stwierdzenia kiedy i czym pryskano !

A uzgadnianie terminów kontroli służy temu , żeby kontrolowany miał minimum 2 tygodnie na rozpisanie książek zabiegów agrotechnicznych , na rozpisanie kto i jakim sprzętem pryskał itp.

Oczywiście na papierze zawsze wszystko będzie zgodne z przepisami .

 

Lata mijają , pszczół coraz mniej , a firma o której wspomniałem dokupiła kilka kolejnych ogromnych opryskiwaczy i nie pryskają już 5-6 razy w tygodniu ...

Teraz od 2 tyg. praktycznie codziennie widać ich na polach .

 

Trochę to może nie na temat , ale jak słyszę słowo  PIORiN , to krew mnie zalewa .

Instytucja utrzymywana z naszych podatków , a głównym ich zadaniem jest chyba ochrona trucicieli a nie przeciwdziałanie złym praktykom rolnym :wacko:

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi skur... należy walczyć fizycznie jeśli inaczej się nie da, takie jest moje zdanie... Większość się oburzy, ale dzięki temu, że nic nie robimy to oni robią co chcą, a my dostajemy po du**e. Takie nowoczesne niewolnictwo w świetle prawa na własne życzenie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.