Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Oddam nadwyżki roślin owadożernych


Emik3

Rekomendowane odpowiedzi

Oddam za darmo/piwo w dobre ręce nadwyżki roślin owadożernych. Wszystkie rośliny pochodzą z własnego siewu/rozsad. Odbiór tylko osobisty w Dąbrowach (nie wysyłam nawet z dopłatą do wysyłki):

 

9x D. Capensis Typical
4x D. Capensis Albino
2x D. Capensis All Red
2x D. Aliciae

5x Doniczek P.Tina (1 lub więcej roślin)

 

Na życzenie mogę zrobić małą rozsadę z doniczki z roślinami z ubiegłorocznego siewu.

Rośliny te wymagają najlepiej południowego parapetu, w ostateczności wschodni (duże ilości słońca). Więcej info pw i przy odbiorze.

 

Kto będzie kiedy przejeżdżał w okolicach Myszyńca może zajechać :P, zwłaszcza, że w ten weekend jest miodobranie to ktoś może się skusi :).

 

 

Ps. Wiem, wiem, rozmiar duży, przed wrzuceniem na hosting zapomniałem zmniejszyć, jak już będzie konieczność to zmniejszę.

 

ygdevXJ.jpg

b5aKmrX.jpg

67ANkWu.jpgGl8zJp9.jpgfaUpnma.jpg0pcF2VS.jpghAYG2ND.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej mam w ilościach mniejszych lub większych:

 

Dzbaneczniki:

Ventrata

Bloody Marry

 

Rosiczki:

 

Przylądkowa

Przylądkowa czerwona

Przylądkowa biała

Przylądkowa broad leaf

Przylądkowa bainskloof

Rosiczka Królewska (mój ulubieniec i najlepszy łowca)

Rosiczka Alicji

Rosiczka Madagarska

Rosiczka Łyżeczkowata

Rosiczka Dielsiana

 

(jeszcze ze 2 rodzaje rosiczek wysianych zbiorczo, ale obecnie nie pamiętam co to było i jak podrośnie to będę wiedział)

 

Kapturnice:

Kapturnica Purpurowa 

 

Tłustosze:

Tłustosz Tina

Tłustosz Gigantea

Tłustosz Esseriana

 

i jednego Cephalotusa

 

 

 

 

 

Rosiczka Adeli jest ciekawa, ale nie mam miejsca na parapetach a wybierając między jednym a drugim to wybrałem rosiczkę królewską, dość podobna a moim zdaniem bardziej imponująca. 

 

Zdjęcia nie moje, ale żeby inni mogli ogarnąć o czym piszę.

220px-Drosera_regia_with_prey_2.jpgP1480085.JPGP1480092.JPGregia1.JPG

drosera-regia-the-king-sundew-hhxm0j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczoły z reguły nie interesują się tymi roślinami, nie wydzielają one zapachu wabiącego owady, a pszczoły nie mają w zwyczaju dreptać po roślinach, żeby zbadać co to. Nawet jeśli jakaś złapałaby pszczołę to jest to może 1 na roślinę na rok, jeżeli byłyby w pobliżu pasieki. Myślę, że przy przeglądach przypadkiem więcej pszczół się uszkodzi niż te rośliny złapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.