Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Niezasklepiony nektar z nadstawek

- - - - - MIód z nadstawek Miód Nektar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Znany również jako Lagnapis :)

• Debiutant Roku 2015
  • 330 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia
  • Typ ula:Wielkopolskie

Witam bzykających przyjaciół :D

Mam dylemat. W korpusach 1/2 wlkp. pozostał mi niezasklepiony nektar z części rodzin. Część pochodzi z odkładów, część z rodzin produkcyjnych. Powiedzcie co mogę z tym teraz zrobić? Odwirować nektar z plastrów i zrobić coś z procentami, czy zostawić do nowego sezonu? Nie chciałbym zostawiać takich plastrów, ponieważ część była zaczerwiona ( część rodzin jest na samych korpusach 1/2) i boję się żeby mi się w tych plastrach "motylki" nie pojawiły.

No i jeszcze jeden dylemat. 2 odkłady były odymione apiwarolem na początku Lipca i zastanawiam się czy plastry z takim nektarem też nadają się do przeroby na miód pitny.

Pozdrawiam,

Daniel

Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2028 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Piszą że amitraza rozkłada się w ciągu 30 dni na substancje nie toksyczne ?? Niektórzy niezasklepiony miód z nadstawek dają pszczołom do osuszenia ustawiając nad lub pod gniazdem pół nadstawki , bo zostawiony na ramkach chłonie wilgoć z powietrza i pleśnieje ,  nie mówiąc już o motylicy. Tak że zostawianie ich do nowego sezonu nie ma sensu.

• Ślężańskie Miody lubi to

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Znany również jako Lagnapis :)

• Debiutant Roku 2015
  • 330 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia
  • Typ ula:Wielkopolskie

Też tak myślałem z odstawieniem do nowego sezonu. Powiem szczerze, że jakoś słabo dziewczynom szło noszenie  do gniazda nektaru z nadstawek.

Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

A oddzieliłeś ? Pod nadstawkę która ma być osuszona podkładasz folię odsłaniając uliczkę .

• PiotrekF lubi to
SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!