Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wspólna akcja


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł rozwieszania na drzewach, za pomocą taśmy klejącej, aby nie kaleczyć drzew, ulotek informacyjnych A4 o pszczołach, a konkretnie o roślinach, jakie są im są potrzebne. Chodzi mi tutaj o to, aby uczulić ludzi na problemy pszczół i zachęcić do sadzenia roślin i drzew miododajnych/pyłkodajnych. Takie ulotki można by też zanieść do Urzędu Miasta i Gminy - szczebel samorządowy jest ważny. 

 

Chciałbym, aby każdy pszczelarz mógł ściągnąć taki plik i wydrukować sobie go na drukarce czarno-białej lub kolorowej (na jednej i drugiej musi to dobrze wyglądać), a potem rozwiesić w swojej okolicy. Aby taka ulotka dłużej przetrwała, warto ją ubrać w koszulkę foliową.  Potrzeba nam osoby, która stworzy jakieś fajne logo na samą górę A4 + razem musimy ułożyć jakiś tekst, który będzie zawierał.

 

1) Krótką informację na temat tego ile żywności "produkują" pszczoły. Co nam dają i jak są ważne.

2) Jakieś fajne hasło w stylu "Pomyśl o swoich dzieciach i rodzinie - wspomóż pszczoły już dziś"

3) Listę pożądanych roślin i drzew, które można sadzić, aby pomóc naszym skrzydlatym podopiecznym.

4) Dodatkowe informacje, które uważacie za ważne.

 

Cała ulotka musi być zgrabna, rzeczowa i przejrzysta, aby ludziom chciało się ją przeczytać. Najlepiej jakby "grafik" to jakoś fajnie wkomponował w plik .pdf lub/i .doc

 

Czekam na Wasze propozycje fragmentów ulotki lub jej całości.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by zalaminować to byłoby trwalsze. Na mniejszą skalę to faktycznie ekonomiczniej byłoby drukować i wywieszać we własnym zakresie. Jeśli natomiast ktoś byłby zainteresowany taką akcją na szerszą skalę to można by się zgadać, zebrać ilość takich ogłoszeń i zamówić wspólnie, tylko potem musiałaby się znaleźć osoba, która porozsyła bo zamówienie musiałoby być zbiorcze, żeby taniej było. Mogę się zorientować ile by kosztowało w drukarni wydruk kartki a4 i zalaminowanie na np. 300 sztuk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie można nie popierać słusznych i w dobrą stronę idących inicjatyw ? :)  Jestem za jak najbardziej  co do słuszności uczulania na słuszne sprawy , ale ???? No właśnie jakie ale ? Jakie  przewidujesz efekty w większej skali ? Żeby ten wysiłek nie poszedł na marne ? Bo na drzewach to sobie wszystko można wieszać , ale jak pamiętam z akcji wieszania ulotek wyborczych , to był obowiązek je po wyborach posprzątać ?? Nie wiem czy ktoś będzie się domagał takiego sprzątania ? I to trzeba sprawdzić czy można to legalnie robić w publicznej czy gminnej przestrzeni na drzewach, żeby nie dostać mandatu , czy można to robić tylko na prywatnej własności  ???? gdzie zakładam że pewnie można.  To by trzeba było wyjaśnić ? Na mój  rozum jesteśmy teraz zasypywani różnymi reklamami , banerami , szyldami itp. I ludzie już przywykli do tego natłoku różnych wizualnych treści i jak uważasz ? Ile osób zareaguje na taki apel ? Mnie się wydaje że niewielu.  A może lepiej by przekonać samorządowców do takiej akcji nie tyle uczulania tylko do  zakupu nasion czy sadzonek roślin miododajnych ,( od tego właściwie oni są ), i do wsiewania czy sadzenia ich w publicznej przestrzeni takiej jak parki , skwery, tereny przy szkolne  itp. Drugą sprawą jest to że my sami pszczelarze powinniśmy się w to włączyć i sami wysiewać rośliny miododajne w różnych miejscach ( nie będę pisał w jakich ??) ale napiszę że na własnych :D  Bo to przecież my mamy z tego największy interes i powinniśmy w swoim promieniu lotu pszczół co roku coś wysiewać i po kilkunastu latach będziemy mieli bogatszy w pożytki miododajne teren , a nie patrzyć żeby ktoś to za nas zrobił ??? Rolnik jak chce mieć plon, to musi najpierw posiać :D  A później mu samo rośnie ?? :DAle to żartem oczywiście :D 

Ale jak najbardziej popieram Twoją inicjatywę :)gdyby nie to ale???

Jak by co to powieszę takie ulotki . Najtaniej było by zamówić w drukarni wykonanie metodą sitodruku.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na słupach, drzewach, płotach, ale jak by zrobić taki jeden wspólny fajny projekt plakatu i potem drukować/laminować i roznosić kto by chciał do okolicznych szkół/gmin na tablicę ogłoszeń/gazetkę tylko wtedy plakat by musiał być ładny i przykuwający uwagę, żeby nikomu nie wadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mandatu nie obawiam, drzew też nie będę niszczył, a po +-tygodniu posprzątam. U nas w okolicy często są jakieś ogłoszenia dotyczące prądu/gazu i jakieś informacje gminne, zawsze na tych samych drzewach. Mnie bardziej chodziło o coś, co każdy, jeśli zechce, może sobie wydrukować w domu i potem rozwiesić, bo to najmniej zachodu. Parę lat temu drukowałem coś podobnego, w kolorze i w drukarni, jakieś małe pieniądze za A4 były. Dla siebie myślałem o ilościach +-10 sztuk. Oczywiście można się zgadać i coś lepszego zaprojektować do szkół/urzędów. Tylko najpierw musimy się skupić na podstawach, czyli zorganizować tekst + grafikę. Potem możemy się zastanawiać, jak będziemy to drukować, bo możemy tak skończyć, że wszystko zaplanujemy, a nie będzie czego drukować :)

Edytowane przez Xpand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.