Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Aga i Aga3


Xpand

Recommended Posts

Będę wdzięczny za opinie na temat tych pszczół. Przy wypowiedzi warto dodać ile ma się tych matek i dokładnie która linia (AGA/AGA3) i czy UN, NU, Inseminowana, ewentualnie jak macie reprodukcyjne, to też chętnie o nich poczytam. Mnie głównie interesuje łagodność i potem pozostałe cechy. Gdyby ktoś chciał opisać jakieś niepożądane zachowanie i ma pod ręką dane typu: rok zakupu i oznaczenie tej matki przez hodowce, to też może się przydać. Ewentualnie, czy mówiliście hodowcy, że zależy Wam na łagodności na pierwszym miejscu? Sam zazimowałem niereprezentatywną ilość matek, trochę zdążyły poczerwić. Do końca roku pracowałem z nimi głównie bez kapelusza i często bez dymu, ale z pewnością były tam też inne pszczoły, bo na pakietach je zakładałem, więc liczę tutaj na Waszą wiedzę i doświadczenie. 

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś parę lat temu miałem jedną Agę , ale tą podstawową na późniejsze pożytki , nie Agę 3 . I niestety podczas sezonu pszczoły ją podmieniły na swoją ;) na "nowszy model" ? Tak że na ocenę się nie doczekałem ;)

Link to comment
Share on other sites

W mojej pasiece aga3 praktycznie tak dobra jak  buckfast, spokojna, bardzo pracowita (miodna), mało rojliwa,  miód sklepi na sucho, dobrze zimuje, rozwój wiosenny ok na rzepaku w odpowiedniej sile, mam niestety tylko kilka szt. kupowałem un z koła na refundację, pierwsze miałem w 2016 r. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W 2017 i 2018 zakupiłem po 20 szt car AGA nieunasienionych i 1 reprodukcyjną, której kupienie graniczy z cudem-hodowca limituje ich sprzedaż. Przyjęte dobrze przez pszczoły, w 2017 17 unasieniło się, w 2018 przyjęte wszystkie i wszystkie obleciały się.

Reprodukcyjna podjęła czerwienie po 4 dniach od poddania.

Generalnie pszczoły łagodne,praca przy ładnej pogodzie nawet bez dymu.Jak jest pochmurno wietrznie to podkurzacz wskazany.

Szybka w rozwoju i bardzo miodna.Cecha wyróżniająca ją spośród innych jakie miałem do tej pory to odporność na grzybicę i nie tylko.

Jeżeli wpadną w nastrój rojowy to odkład rozwiązuje sprawę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.