Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowa pasieka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę założyć pasiekę w tym roku. Na początek tak 4-5 pni, żeby się nauczyć pracy z pszczołami. Ule są, podstawowy sprzęt jest, podstawowa wiedza też i jest jej coraz więcej. I teraz pojawia się pytanie - skąd pozyskać pszczoły ?  No i kwestie typu: odkład czy pakiet ? Z tego co czytam to pakiet byłby lepszą opcją ale widzę też że z jakiegoś powodu mniej osób oferuje pakiety, choć pewnie nie wszyscy ogłaszają się na allegro czy OLX . Czy polecacie jakiegoś hodowcę w woj. łódzkim ( najlepiej okolice Piotrkowa Trybunalskiego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beeman napisał:

Wsadź trochę suszu do ula i same przylecą. 

Dostałem już taką radę :) zastanawiam się tylko nad tym jak duże jest ryzyko że nie przylecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Borys napisał:

Dostałem już taką radę :) zastanawiam się tylko nad tym jak duże jest ryzyko że nie przylecą...

 

Pewnie 50/50 zależy od terenu i jego napszczelenia. Im więcej potencjalnych rójek w promieniu kilku km tym większe prawdopodobieństwo powodzenia. Proste;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja #1. Kup jedna rodzine ,podziel na trzy i karm i karm i lecz.  W sierpniu będziesz miał 3 mocne, zakarmione rodziny. Pozostanie tylko dokończyć waroze przed zima.  W Polskich warunkach o miodzie myśli się na jesieni.  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Borys napisał:

Witam, chcę założyć pasiekę w tym roku. Na początek tak 4-5 pni, żeby się nauczyć pracy z pszczołami. Ule są, podstawowy sprzęt jest, podstawowa wiedza też i jest jej coraz więcej. I teraz pojawia się pytanie - skąd pozyskać pszczoły ?  No i kwestie typu: odkład czy pakiet ? Z tego co czytam to pakiet byłby lepszą opcją ale widzę też że z jakiegoś powodu mniej osób oferuje pakiety, choć pewnie nie wszyscy ogłaszają się na allegro czy OLX . Czy polecacie jakiegoś hodowcę w woj. łódzkim ( najlepiej okolice Piotrkowa Trybunalskiego)?

Witaj.

W starej Gadce k./Rzgowa , czyli niecałe 40km. od Piotrkowa T. jest stolarz i pszczelarz Grzesiek  Ch.
Nie wiem czy da się coś u niego zamówić typu pakiet/odkład , ale możesz spróbować zapytać .
Kto pyta nie błądzi ;)
Namiary  zaraz prześlę Ci na pw.
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.