Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ule na dachu


boddan

Rekomendowane odpowiedzi

Zbigniew Durajczyk, niektórych znajomek, wystawił 4 ule na dachu pałacu kultury. Wyglada na to,  że z ula uzyskał 6 tysiaków, tylko pozazdrościć – wiadomość dla widzów TVN24. :wacko::D:P:unsure::wacko:

..............................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn siostry mojej szefowej  :D ma 4 ule w Berlinie wlasnie na dachach. Jego ojciec zaczynal tak jak ja w 2013r, ale na wsi, synowi Pierrowi spodobalo sie i zaczal hodowle w Berlinie, ale szybko okazalo sie ze ma alergie i teraz dziewczyna sie zajmuje pszczolkami :D , Szczegolow nie znam, bo dawno Pierra nie bylo u ciotki, wszystko co wiem to od ciotki czyli mojej szefowej i babci czyli mamy szefowej. Jak  sie cos dowiem wiecej to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Durajczyk, niektórych znajomek, wystawił 4 ule na dachu pałacu kultury. Wygląda na to,  że z ula uzyskał 6 tysiaków, tylko pozazdrościć – wiadomość dla widzów TVN24. :wacko::D:P:unsure::wacko:

..............................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Ciekawe po ile liczył za ten miód  " pałacowy " ?? czy "dachowy " ?? i ile zostanie mu z tych 6 tysiaków jak zapłaci za wynajem powierzchni dachu ??

Pozadrawiam

Tadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do głównego wątku tego tematu czyli obecności pszczół w mieście jest to super sprawa różnorodność pożytkowa jest naprawdę bardzo duża.Na dobrą sprawę okresy między pożytkami żadne,a rabunki po sezonie dużo mniejsze,bo zawsze coś tam w ogrodach kwitnie .Co o tym sądzicie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Warszawie czy w dużych miastach ale patrząc co się u mnie dzieje bo mieszkam w mieście to widzę jak mocno zdesperowane są teraz pszczoły sąsiada , bo nawet znalazły moje gołe ramki wyjęte z topiarki słonecznej i zamknięte na jeden dzień w garażu przygotowane do przewiezienia.  I odnoszę raczej wrażenie że mają sporo gorzej , chyba że gdzieś w mieście występują jakieś duże ilości akacji , lip czy innych krzewów bo z kwiatków ogrodowych to marny pożytek.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne doświadczenia z miastami chociaż mieścina mała 33 tyś,ale w zasięgu lotów setki ogrodów z przeróżnymi roślinami,blokowiska i parki z tysiącami drzew i krzewów miododajnych,ugory,a nawet rezerwat przyrody,inne atrakcje dla pszczółek0slonce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam 1 pasiekę, pod miastem a nawet kilka uli, pod domem.  Pasieka ustawiona głównie na rzepak, akację i lipę. W moim mieście rok temu wycieli około 200 wiekowych przedwojennych lip, rosnących wzdłuż rzeki a teraz wykładają płytkami brzegi. Dużo ogródków działkowych, ale czy to nie problem? Ja mam uczucia mieszane odnośnie pozyskiwania miodu z pożytków miejskich. Duża jest propaganda  odnośnie zakładania pasiek w dużych miastach. Francja właśnie zakazała stosowania środków ochrony roślin na terenie miast a u nas? Mam sąsiadów, którzy  hektolitry takich środków wylewają na kwitnące drzewa lub trawniki: mniszek, koniczyna biała, itp. Miasta są często tak zanieczyszczone, ze ludzie chodzą w maseczkach. Ja chciałbym poznać kilka rzetelnych ( nie medialnych) naukowych opinii na temat wartości zdrowotnej miodu z pochodzącego z dużych polskich miast. Fajnie jesli trzyma się pszczoły w miastach, ale czy równie fajnie jeść taki miód? To tyle.

..............................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się najgorsi są tacy co leją randapem 1:1.Ja oddawałem miód do badania nie wyszły żadne zanieczyszczenia.Niech zbadają miód z wielkich upraw zobaczymy co będzie czyściejsze.Miasta są zasyfiałe owszem ale w sezonie grzewczym czy z wielkim przemysłem.hej...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się najgorsi są tacy co leją randapem 1:1.Ja oddawałem miód do badania nie wyszły żadne zanieczyszczenia.Niech zbadają miód z wielkich upraw zobaczymy co będzie czyściejsze.Miasta są zasyfiałe owszem ale w sezonie grzewczym czy z wielkim przemysłem.hej...

Oczywiście!!!Badanie miodu jest w 100% refundowane. Warto! Ramki z miodem pięknie zasklepione gratulacje. :)   He, he, trochę się popracowało i wyniki są!!! :D :D :D

..............................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku...a że tak się wyrażę ,to gołębie miastowe ołowicę  mają a pszczoły miód z zasiarczonych kwiatów czysty przynoszą?

Wyraźnie napisałem:,, Dużo ogródków działkowych, ale czy to nie problem? Ja mam uczucia mieszane odnośnie pozyskiwania miodu z pożytków miejskich. Duża jest propaganda  odnośnie zakładania pasiek w dużych miastach. Francja właśnie zakazała stosowania środków ochrony roślin na terenie miast a u nas? Mam sąsiadów, którzy  hektolitry takich środków wylewają na kwitnące drzewa lub trawniki: mniszek, koniczyna biała, itp. Miasta są często tak zanieczyszczone, ze ludzie chodzą w maseczkach. Ja chciałbym poznać kilka rzetelnych ( nie medialnych) naukowych opinii na temat wartości zdrowotnej miodu z pochodzącego z dużych polskich miast”.

W obecnym czasie, pszczoły powinny być pod ścisłą ochroną gatunkową, mimo, że to ponoć ,,zwierzęta gospodarskie”. Dlatego, niektóre nacje, próbują zachęcić ludzi do hodowli pszczół w dużych miastach (np. Paryż). Nie wiem, czy dlatego, że obszary wiejskie są już tam, tak skażone, czy dla tego, żeby  w przyszłości na tych obszarach, wprowadzić wolną amerykankę i zastosować najdziksze trucizny. W Polsce, najlepsze to co robi Piotr. Badania, badania!!! i to najszersze spektrum!!!!.  Bez względu, czy masz pasiekę w mieście czy na wsi!!!!

.............................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.