Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Co dzisiaj sadziłem, co dzisiaj sadziłam


Recommended Posts

Lipa drobnolistna. Samosiejki z pasieki dziadka, dziś posadzone w miejscu docelowym, na jednym z toczków.

Ta w doniczce to małe miki (zakiełkowała w 2023). Ale jeszcze miałem dwie takie kilkuletnie, i przesadzałem z większą bryłą... Nasiąknięty wodą less poraził mi kręgosłup. Ale się udało...

 

C4zic6K.jpeg

 

vc6RRzT.png

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, michal79 napisał(a):

przesadzałem z większą bryłą

o tej porze to chyba zbedna robota, mozna dzialac z gołym korzeniem, przy przewozeniu/przetrzymywaniu zawinac w reklamowke z trocinami/ziemia by trzymało wilgoć.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, MAQ napisał(a):

o tej porze to chyba zbedna robota, mozna dzialac z gołym korzeniem, przy przewozeniu/przetrzymywaniu zawinac w reklamowke z trocinami/ziemia by trzymało wilgoć.

 

Mrozy mogą wrócić. Najlepiej żeby korzenie były osłonięte oryginalną, zwartą bryłą.

Wiadomo, jak Bóg dopuści, to i z kija wypuści. 

Ale też i strzeżonego Pan Bóg strzeże.

;)

Link to comment
Share on other sites

ja posiałem skiełkowane nasiona arbuza . To już ostatnia chwila bo długo rośnie . Będzie gotowy we wrześniu :)  Tydzień leżały w mokrej ligninie i posiałem ( czy może posadziłem?)  takie w centymetrowym korzonkiem.  Sensu to nie ma i pszczołom na nic , ale czego się nie robi z nudów ?  Byle do wiosny. Za miesiąc posieję papryki i pomidory.

Link to comment
Share on other sites

Ja sieję nasiona zebrane jesienią nad Adriatykiem. Ciekaw jestem co wzejdzie i co przezimuje. Mam sporo żmijowca, trochę wiciokrzewu i coś co wyglądało jak skarłowaciała karagana, tylko nasiona miało mega długie.  Rukiewnik posiany po stratyfikacji nadal nie kiełkuje...

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jako że piękną wiosnę mamy tej zimy zagęściłem ruchy związane z wysadzeniem zmagazynowanych sadzonek.

Na pierwszy ogień poszło 15 metrów żywopłotu mieszanego z ałyczy i klonu ginalla (mam nadzieję że będzie się to dobrze prezentować).

Nauczony że letnie susze potrafią zniweczyć pracę wykonaną wiosną w środek żywopłotu zamontowałem taśmę kroplującą, dodatkowo żywopłot wyściółkowany zrębką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.