Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

wyrojone pszczoły


Recommended Posts

Jak skakać to tylko do głębokiej wody. Ja mam kolegę 94 lata . Nie gada tylko pokazuje palcem. :D

I weź zrozum o co chodzi. Jak łapnę kiwa głową na TAK I SIĘ ŚMIEJE. Dogadasz się jak będziesz słuchał.

Link to comment
Share on other sites

... Gdzieś czytałem że pszczoly najlepiej przewozić najlepiej jak już przestają latać. Czyli wczesna wiosna/jesień. Czy teraz też można?

Odniosę się tylko do tego pytania , bo w 'gąszczu' odpowiedzi umkęło .... 

 Teraz też można , po ustaniu lotów (czyli praktycznie w nocy) , tylko na odległość większą niż 5km ( taka jest przyjęta umownie ta 'granica').

  Ot można ..... sporo można ..... szkoda czasu, szkoda ...

PF

Link to comment
Share on other sites

PiotrekF, dzięki to co czytałem brzmiało dosłownie tak samo "po ustaniu lotów" nie wiem dlaczego ubzdurałem sobie że po ustaniu lotów czyli kiedy przestają wychodzić z ula...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałem całą historię i muszę przyznać że jest niesamowita. To jest przygoda życia, bo pewnie jak zasmakujesz miodu od własnych pszczółek to już z nich nie zrezygnujesz. Tylko nie wyrzucaj pierwszego ula z głośników, bo jak będziesz wnukom opowiadać, a nawet prawnukom, to jak ci ostatni nie będą rozumieli co mówisz to chociaż im palcem pokażesz pierwszy ul z głośników i będą wiedzieli jak to się zaczęło :D

A tak naprawdę to świetna przygoda i kibicuje tobie i twoim pszczołom, aby się wszystko udało i za rok żebyś o tej porze wirował swój miodek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Panowie, jak ktoś widział w innym temacie to dostałem od prezesa, dwie wybudowne ramki i jedną z pokarmem/ ostatni raz zagladalem w piątek do ula, no i wczoraj, patrzę i nie mogę uwierzyć pszczoły  zupełnie zniszczyły ramkę z pokarmem, wiórki węzy leżą na samym dnie, w ramce są dziury, po pokarmie nie ma miejsca. Dlaczego ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.