Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pszczoły goniły 2 dni samochód


Rekomendowane odpowiedzi

Królowa ula została przypadkowo uwięziona w SUV-ie w walijskim hrabstwie Pembrokeshire. 20 tys. owadów nie chciało darować nieświadomemu kierowcy.

Właściciel Mitsubishi Outlandera nie wiedział, co się dzieje. Przerażony w końcu zadzwonił po pomoc. Aż pięciu różnych pszczelarzy, strażników miejskich i przechodniów pomagało mu usuwać owady z bagażnika i umieszczać je w kartonowych pudełkach.

 

Zostałem wezwany do ogromnego roju na środku ulicy. Miękką szczotką zgarnialiśmy pszczoły do pudełek. Udało się to zrobić naprawdę sprawnie -
powiedział
Roger Burn ze Stowarzyszenia Pszczelarzy w Pembrokeshire.

 

Królowa została uwięziona w samochodzie przez przypadek. Roger Burn wyjaśnił, że najprawdopodobniej właściciel auta nawet nie zauważył, że królowa zwabiona słodkim zapachem wleciała do bagażnika. Ostatecznie udało się uratować władczynię ula.

 

Jestem pszczelarzem od 30 lat i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Oczywiście pszczoły podążają za swoją królową, ale ściganie samochodu i latanie za nim przez dwa dni jest niezwykle dziwne, ale i zabawne - powiedział Burn.

 
“20,000 bees chase car for two days after queen bee gets trapped in boot https://t.co/n7hwEA4xLT
CjOUVvTW0AEZSWo.jpg:large.jpeg
Metro

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno śmieszne zdarzenie ale czy prawdziwe? Z punktu widzenia pszczelarza pewnie nie .Dlaczego otóż matka zamknięta w aucie nawet przez pomyłkę

co może się zdarzyć nieroztropnemu pszczelarzowi nie ma możliwości wymiany feromonów ze świtą która nie przekaże ich rojowi.Jeśli ktoś w to

wierzy niech zabierze matkę włoży do słoika z zapasami i pszczołami towarzyszącymi zakręci go i postawi obok macierzaka,ciekawe czy oblepią słoik czy

odciągną mateczniki?Jak dla mnie koleś chciał zabłysnąć użył feromonów aby zwabić rój któremu odebrał matkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to nie słoik , kierowca może być słoik lub pasztet  ale  w aucie. Te ma wystarczające szczeliny by feromon było czuć. Jak sądzisz jak rój odleci i zostaną resztki pszczoły to czym się kierują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.