Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Akacja ( robinia akacjowa)


Recommended Posts

5 godzin temu, Michał napisał:

 

Manio napisał, że to karagana

U mnie złotokap to takie długie kwiatostany , dlatego pisałem że to karagana. Karagana  po przekwitnięciu tworzy takie małe zielone strąki  , a złotokap nie ma strąków - więc po owocach ich poznacie :) - zrób aktualne zdjęcie i będziesz wiedział na pewno  .Poza tym złotokap zupełnie nieprzydatny pszczelarsko , nie oblatują go pszczoły choć taki podobny do robinii , ewentualnie pyłek , ale bez nektaru to i po pyłek nie chce się im oblatywać .  Więc "bogaty " wygląd kwiatów bywa łudzący , podobnie jak łubin.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Michał napisał:

 

Manio napisał, że to karagana, ale /.../

Michale!

 Manio wiedział co pisze .... to karagana syberyjska . 

Co roku w kole jest 'akcja' (po uprzednim zapisaniu się) : sadzimy drzewa i krzewy miododajne .... z tej 'akcji' są ?

 

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, manio napisał:

U mnie złotokap to takie długie kwiatostany , dlatego pisałem że to karagana. Karagana  po przekwitnięciu tworzy takie małe zielone strąki  , a złotokap nie ma strąków - więc po owocach ich poznacie :) - zrób aktualne zdjęcie i będziesz wiedział na pewno  .Poza tym złotokap zupełnie nieprzydatny pszczelarsko , nie oblatują go pszczoły choć taki podobny do robinii , ewentualnie pyłek , ale bez nektaru to i po pyłek nie chce się im oblatywać .  Więc "bogaty " wygląd kwiatów bywa łudzący , podobnie jak łubin.

Piotrek przyznał, że karagana, więc racja po Twojej stronie ;) u mnie złotokap ma strąki. I właśnie jak był "małą sadzonką" miał mniejsze kwiaty podobne do tych ze zdjęcia. Później jak już stał się większym złotokapem to obrósł żółtymi kwiatami okazalszymi od tych akacjowych ?  Niemniej faktycznie pszczelarsko zupełnie do kitu.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Michał napisał:

więc racja po Twojej stronie ;) u mnie złotokap ma strąki

nie zależy mi na racji :) i pewien nie byłem . Złotokap ma strąki ale w takich kiściach i na wyraźnie inne liście niż akacja czy karagana. Tak to dziś u mnie wygląda :

karagana i pojedyncze strąki
a726e82d4d161006med.jpg
i  złotokap , kapie strąkami bo złoto przekwitło

544f4ecea91f7283med.jpg

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.