Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

czynności ponownego ustalania granic działki


Skelar

Recommended Posts

Mam taką oto sytuację – być może ktoś jest obeznany w temacie i będzie mógł doradzić.

Dostałem zawiadomienie z biura geodezyjnego, iż w ramach rozporządzenia w sprawie ewidencji  gruntów i budynków przeprowadzane będą czynności ponownego ustalania granic mojej działki (na potrzeby cyfryzacji map itp.)

Mój pełnomocnik wrócił właśnie z takiego spotkania . Jak się okazuje nowo ustalona powierzchnia działki ma kilka arów więcej niż mam akcie notarialnym i w księdze wieczystej. Sprawdziłem powierzchnię na geoportalu ogólnokrajowym i faktycznie – jest większy areał.

Czy to rodzi jakieś komplikacje/konieczność podjęcia konkretnych działań/czynności. Idę to wyjaśnić i na pewno się o to zapytam ale chciałbym przedtem rozeznać temat we własnym zakresie aby nie być na łasce „pani z okienka” Generalnie parę arów więcej brzmi nieźle.

 

Druga sprawa: W granicach, w samym rogu przedmiotowej działki rośnie piękny dąb (aż chciałem swoją tworzoną pasiekę nazwać „pasieka pod dębem”). Nowa propozycja granic działki zakłada wyłączenie tego drzewa poza granice. Czy powinienem przystać na taką propozycję? Wiadomo - nie mogę dysponować tym drzewem zgodnie z własnymi preferencjami nawet gdy jest na mojej działce ze względu na ustawę o ochronie przyrody. Z drugiej zaś strony jeżeli zostanie wyłączone zapewne stracę jakieś prawo do niego ale też nie będzie to już mój problem w razie wichury i zerwania linii itp…

 Z góry dzięki za komentarz.

Link to comment
Share on other sites

Powiem krótko jak masz więcej arów to chyba lepiej ? Chyba że boisz się że nie będzie Ciebie stać na opłacenie podatku gruntowego ?

Pod dębem zawsze możesz nazwać swoją pasiekę , kto Ci będzie zaglądał do aktu notarialnego na czyjej działce stoi dąb. U mnie niedaleko jest bar pod jesionem , tylko że jesion już dawno wycieli , a nazwa pozostała. Jest też sklep ze śrubami który na początku był w zielonym domku , w między czasie właściciele się dorobili i starego zielonego drewnianego domku już nie ma ale nazwa pozostała.

Wybór należy do Ciebie

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz się godzić na te ustalenia .Po to to jest aby ustalić. Ma być zgoda , brak sprzeciwu = zgoda.

Geoportal nie jest do ustalania granic. Może legaty nim się posługują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.