Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

VIII Konferencja Pszczelarska w Pszczelej Woli


Rekomendowane odpowiedzi

20-22 stycznia odbyło się 3 Międzynarodowe Sympozjum Pszczelarskie połączone z 8 Konferencją Pszczelarską w Pszczelej Woli .
Tradycyjnie już wybraliśmy się z Grześkiem ( 6Cichy )
Do Towarzystwa mieliśmy w aucie i w pokoju Bernarda z Olsztynka i Piotra z Mławy .

Konferencja miała najniższą chyba w historii frekwencję (202 osoby na liście) .
W czasach kiedy organizował imprezę Cezary Kruk Frekwencja przekraczała 400 osób .
Teraz Filip Pastucha przykłada mniejszą wagę do informowania pszczelarzy o imprezce .
Przyjeżdżają w około 80-90 % ci , którzy byli w latach poprzednich .
Ma to swoje dobre strony , bo lepsza jest integracja .
Szkoda , że bardzo wielu Kolegów w tym roku nie dojechało .
Szczególnie brakowało nam Jurka (dudi ) , Sylwka , Pawła , Jarka , Olka , Wiesława ,Michała   i .... sorki strony by zbrakło .
Nawet Leszek ( Polbart )  , który zwykle nam dość szybko uciekał tym razem przez całą sobotę dotrzymywał nam towarzystwa .
Wykłady były średnio interesujące .
Zbyt mało było konkretów , a wiele ogólników .
Część słuchaczy wykorzystała to na drzemkę
Wśród ciekawszych dla mnie wykładów , był ten , który prowadził mój ulubiony prelegent prof. Jerzy D. Paleolog

Czarek Kruk

Również na forum dyskusyjnym prym wiódł Czarek.
Nawet Zdzichowi Zieniewiczowi nie dał się rozpędzić
Dr Beata Bąk

I oczywiście najciekawszy dla mnie był wykład mojej ulubienicy Antoniny Szakszyny ze Smoleńska .
Nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności zrobienia z Nią pamiątkowej fotki
Podobno dało się posłuchać wykładu gościa z Niemiec p.  Stockmana

Ale osobiście wyszedłem z jego wykładu po ok 30-40 minutach ,
Zbyt nudne było dla mnie słuchanie o tym ile dni , miesięcy , godzin jakich przedmiotów trzeba się uczyć , by uzyskać wykształcenie pszczelarskie w Niemczech

Oczywiście oprócz wykładów obeszliśmy teren przyległy do szkoły i internatu ze skansenem pszczelarskim

Podglądaliśmy jak na Lubelszczyźnie zabezpiecza się ule styropianowe i poliuretanowe przed ptakami

Nie obyło się bez zajęć w podgrupach . Bo oczywiście tradycji musiało stać się zadość .
Tutaj największym problemem jak zawsze były zbyt małe "sale wykładowe"
Mimo dużej rotacji bywało , że pękały w szwach .


Podsumowując ... niech żałują ci co nie byli :D










 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze relacja  z przymrużeniem oka .
I o dziwo okazało się , że Cezary jest Agentem !
Nie udało się tylko ustalić czyim .


Wolfgang Stöckmann Zastawił na nas sieć

Ale i tak nikogo nie złapał
Ale tak smucił , że B.B nie miała ochoty podejmować konwersacji

Piotrek Różyński - czołowy polski hodowca matek kaukaskich został niedawno Prezesem Wojewódzkim PZP
Był tak oblegany przez dziennikarzy , że nie miał gdzie się schować .
Próbował uciec wyjściem ewakuacyjnym .
Ale wysportowana młoda reporterka dognała Prezesa i ten pod zamkniętymi drzwiami - przyparty do muru ,
nie mając drogi do odwrotu musiał udzielić półgodzinnego wywiadu


Jerzy W. nawiązał bliższy kontakt z Antoniną S.

I strasznie się potem nie mógł doczekać dziewiątej




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo by wymieniać .
Weź prasę pszczelarską do rąk , to dużo z tych osób wypatrzysz w artykułach .
Ich , lub o nich :)
A jeśli chodzi o dr Wilde i dr Bąk , to na poprzednim kursie szkoliłem się u Nich i praktykę miałem też u Nich na pasiece UWM
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert napisał:

"Konferencja miała najniższą chyba w historii frekwencję (202 osoby na liście) .
W czasach kiedy organizował imprezę Cezary Kruk Frekwencja przekraczała 400 osób .
.......
Przyjeżdżają w około 80-90 % ci , którzy byli w latach poprzednich .

 

...........
Wykłady były średnio interesujące .
Zbyt mało było konkretów , a wiele ogólników .
Część słuchaczy wykorzystała to na drzemkę :D"

 

 

 

Z takimi cyklicznymi imprezami jest tak ze po paru latach wypalają się - no nauka tak szybko się nie rozwija i trudno co rok o udowodnione naukowo nowości.

Nieocenione są za to wieczorne pszczelarzy rozmowy      :D :D :D :D .....przy  miodku

W zeszłym roku byłem na wykładzie Cezarego Kruka - ciekawie było

 

Robert co tu dużo pisać .... ZAZDROSZCZĘ WAM .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje , że jest szansa na kolejną cykliczną imprezę .

Ta u Tomka ma szanse taką się stać .

Ciekawe , czy Tomek już wie !? :D

Robi, Tomek o imprezie u siebie wie i nawet przychylny jest  co do zaproponowanego terminu;) A my ze Słowianem rozmawialiśmy o imprezie (spotkaniu) dodatkowo w naszym rejonie - Małopolska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś nie moge się pozbierac że mnie tam nie było. Tym bardziej że z Robertem i Grzegorzem widujemy sie właśnie tylko przy okazji tej konferencji, a chopy z nich w dechę. Jak to mówia do tańca i do ... flaszki ;)

Ale wszystko do nadrobienia może za rok. Za rok Lubelszczyzna będzie miała feria na koniec czyli 2 połowa lutego to akurat jak bedę za miedza to chyba się pojawię na kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś nie moge się pozbierac że mnie tam nie było. Tym bardziej że z Robertem i Grzegorzem widujemy sie właśnie tylko przy okazji tej konferencji, a chopy z nich w dechę. Jak to mówia do tańca i do ... flaszki ;)

Ale wszystko do nadrobienia może za rok. Za rok Lubelszczyzna będzie miała feria na koniec czyli 2 połowa lutego to akurat jak bedę za miedza to chyba się pojawię na kilka dni :)

Jureczku nie musi być w Pszczelej i nie musi być zimą .

My u Ciebie już byliśmy .

Teraz Ty przyjedź do nas .

Dach na wozie Drzymały zrobiłem , więc nie będzie już przeciekał .

Wiosną zrobię mały remont wnętrza i spokojnie 3 , a nawet 4 osoby przenocują .

W moim "biurze"  też jakby co ze 2-3 osoby da się przenocować .

Łazienek nie ma . Wychodek tradycyjny - wiejski ... za szopką , ale dla harcerzy to przecież nie problem .

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.