Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sprawozdanie Zarządu PZP za 2017 rok


Recommended Posts

Moim zdaniem zaskakujące jest ,że PZP nie zwraca uwagi na wycinki drzew miododajnych zwłaszcza w pasach drogowych. Jeśli nasze organizacje pszczelarskie nie zwracają na to uwagi to komu ma zależeć na nasadzeniach odbudowujących stan lip , czy klonów z przed wycinki. Pojedyńczy pszczelarze nie mają siły przebicia, a sytuacją powinny się zająć centrale związków - w Warszawie zapadają decyzje. Na stronach PZP o tym nie znalazłem ani słowa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Piszą że PZP ma za małą siłę przebicia do mediów w sprawie promocji pszczół i miodu ?? A przecież wystarczy napisać pozwy do sądu w sprawie fałszowania miodu w wielkich sieciach handlowych :) Takie pozwy na pewno zauważyły by media :D bez konieczności wydawania pieniędzy u nich na materiały promocyjne . Przy okazji wydało by się do publicznej wiadomości fakt że UE importuje 40% miodu z krajów z poza UE i że Polska importuje aż 20 tyś ton miodu shok+.gif skoro są już dostępne metody badania zafałszowania miodu metodą chromatografii cieczowej HPLC z izotopowym spektrometrem mas !!!! i wystarczy tylko wdrożyć taką procedurę badawczą jako dopuszczoną do stosowania u nas i mamy narzędzie do walki w wielkimi sieciami handlowymi  :)

W sprawie neonikotynoidów napisano w tym opracowaniu tylko jedno zdanie shok+.gif Ze populacja owadów w Niemczech  zmniejszyła się o 75% !!!!!!!! I że to można nazwać już katastrofą !!!!  Oczekiwał bym więcej od związku broniącego nas pszczelarzy ;)

Sprawa domu pszczelarza też zasmuca ;)  Byłem tam niedawno ze trzy lata temu z wycieczką i stan techniczny jego był opłakany ;) Toalety jak na dworcu kolejowym 30 lat temu :o  smród brud i ubóstwo !!!!!

 

PS

https://www.youtube.com/watch?v=3b-qJEQQrFQ&index=8&list=RDSTfF-RyJFLA

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem zaskakujące jest ,że PZP nie zwraca uwagi na wycinki drzew miododajnych zwłaszcza w pasach drogowych.

Nie zwracają uwagi!,bo patrzą na to przez pryzmat swoich korzyści.Jednemu ustawa pozwoliła wyciąć znienawidzone drzewo przy wjeździe na podwórko, jest szczęśliwy :D i co go obchodzą drzewa w pasie drogowym i co go obchodzi,że w całej Polsce padają tysiące lip,klonów,akacji,itd..."wstajemy przecie z kolan"

Pas drogowy? niema czasu na dyskusje chodzi o bezpieczeństwo.

Park? nie czas na zadawanie pytań,bo ptaki srają na odpoczywających.

Miasto? ,a kto będzie grabił liście,lepiej wszystko zabetonować i wyłożyć kostką.

Na koniec nowość,wycinka antysmogowa drzew w celu poprawy przewietrzenia miasta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/drive/folders/0Bwxpv2SnmEHyNkR1Tl9QaFl1Q2M

Ciekawy artykuł o nasadzeniach drzew przy drogach, zapewne nie da się przenieść w nasze realia dosłownie takich akcji ale częściowo na pewno. Sam chodząc do szkoły uczestniczyłem w podobnych akcjach, co prawda z naszych nasadzeń niewiele się ostało ale zawsze coś. Nieprawdą jest że ustawa dopuszczająca wycinkę drzew spowodowała zniknięcie wielu drzew ich po prostu już nie było dużo wcześniej ( przynajmniej w mojej okolicy) po drugie pasów drogowych ona nie dotyczyła tylko terenów prywatnych. Ludziska są leniwi i nie chce im się grabić liści i dlatego wolą tuje.    

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pamiętam jak w szkole podstawowej sadziliśmy przy drodze lokalnej lipy :) Akcja była prowadzona przez szkołę,  a sadzonki dla szkoły dostarczyło pobliskie nadleśnictwo  :) Teraz z tych drzewek wyrosły słuszne lipy. 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=q9nzOUE6hBw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.